Klepání motoru 2.2i 16V

Vše o benzínových motorech (2.0, 2.2, 2.4, 3.2)
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: kovové pravidelné klepání motoru 2.2 16V

Příspěvek od Janeš Petr »

přebroušená provozem opotřebená klika, pokud se na ni od výrobce dodávají originál přebrusové sady šál by měla normálně fungovat dál. když to je klika poškozená vylágrovaním, nedá ti záruku nikdo
Uživatelský avatar
DerrickCuster
Začínající diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: 11 úno 2010 16:22
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: kovové pravidelné klepání motoru 2.2 16V

Příspěvek od DerrickCuster »

Tak, generálka motoru byla včera úspěšně zakončena slavnostním startem a frankenstein už zase žije! :) Jede to, maže to, chladí to a kupodivu všechno teče kde má a neteče kde nemá. Jediná drobnost, kterou jsem při první záběhové testovací jízdě objevil je pravděpodobně špatný těsnění kolem jednoho vstřiku, takže si to trochu přisává vzduch a hvízdá to, jak bych tam měl turbo :) Ale to je po tom generálkovým martyriu naprostá prkotina. Tak mi ten motor snad zase nějaký ten pátek vydrží.
Uživatelský avatar
zamknuto
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 22 úno 2010 14:12
Bydliště: Kroměříž

Re: kovové pravidelné klepání motoru 2.2 16V

Příspěvek od zamknuto »

Ahojmám taky 2.2! A taky někde klepe, dnes sem to poslouchal a zní to jakoby odspod, když pod tím ležím je to hlasitějši jak pod kapotou! Klepe to na volnoběh když přidám tak na 1500 tak se to pomalu sklidní, až to není slyšet skoro vůbec, když pustím plyn tak se to zase pomalu rozklepe! Podle toho bych to typoval na hydroštel, ale mate mě že je to víc slyšet vespod. A dělá už dloouho tak kdyby to byl spodek tak už by něco vykouklo na svět boží. Nejsem z toho vůbec chytrý, ale nerad bych to dohnal až k destrukci motoru :roll:
Frontera A 2.2 16v 1997
Uživatelský avatar
DerrickCuster
Začínající diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: 11 úno 2010 16:22
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: kovové pravidelné klepání motoru 2.2 16V

Příspěvek od DerrickCuster »

U mě kupodivu to klepání vymlácený ojniční šály bylo víc slyšet nahoře než dole. Ale při zvýšení otáček to rozhodně neztichlo, právě naopak. Celý se to rozdrnčelo. Jak klepe špatný hydroštel ti ale nepovím, protože ty moje jsou nakonec všechny v pořádku.
midnight_man
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 25 kvě 2013 14:16
Bydliště: Ružomberok, SK

2.2i motor poklepkáva....

Příspěvek od midnight_man »

Keď sme došli s autom domov (200km jazdy) na druhy den pri opravach som zistil ze motor akosi tupo v pozadí poklepkáva. Tlak oleja sa drží + - v 1/4 budikov. Klepkanie pocut skôr na volnobeh, pri vyšších otáčkach sa stratí. Nepripadá mi to ako zdvihátko, je to taký "tupý" zvuk. Zdvihátka zvyknu viac "cinkať". Prikladam link na zvuk zaznam.. Každá rada sa ceni, dakujem.

http://www.wi-telecom.sk/ecus/Hlas_001.mp3
Opel Frontera 2.2.i, "A" Long
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: 2.2i motor poklepkáva....

Příspěvek od Slaava »

Jak měřit tlak oleje si nastuduj zde: viewtopic.php?f=12&t=62
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
midnight_man
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 25 kvě 2013 14:16
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Klepání motoru 2.2i 16V

Příspěvek od midnight_man »

tak predpokladam, že ked budiky ukazuju 1/4 hodnoty zo stupnice a cidlo bude unavene tak realny tlak je ešte vyšší. Tu problém nebude..... Dnes skúsim vymenit olej za 5W40 čo to povie.

///no po prečitani tejto témy mi zmizol úsmev.... U mna to klepanie ale zmizne pri vyšších otáčkach, vyberať a rozhadzovať motor sa mi veru nechce páni....
Opel Frontera 2.2.i, "A" Long
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Klepání motoru 2.2i 16V

Příspěvek od vlado007 »

O tom budiku je tu popisane vela, ze to neukazuje vobec realne ked je stare. Takze odmeraj tlak oleja.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
midnight_man
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 25 kvě 2013 14:16
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Klepání motoru 2.2i 16V

Příspěvek od midnight_man »

Jasne, isto to spravim :) len to chce zohnat merač a redukcie. Dnes som vymenil olej za 5W30 (boh vie čo tam bolo) rucicka po nastartovani okamzite vyleti skoro na 80% budikov....po zohriadi spadne tesne pod polovicu. Vseobecne ale mozem povedat ze sa drzi vyssie ako pred tym. No tej polokovový klepot nezmizol uplne....tak uvidime ci sa to bude casom zhorsovat alebo nie.
Opel Frontera 2.2.i, "A" Long
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: 2.2i motor poklepkáva....

Příspěvek od Slaava »

midnight_man píše:Keď sme došli s autom domov (200km jazdy) na druhy den pri opravach som zistil ze motor akosi tupo v pozadí poklepkáva. Tlak oleja sa drží + - v 1/4 budikov. Klepkanie pocut skôr na volnobeh, pri vyšších otáčkach sa stratí. Nepripadá mi to ako zdvihátko, je to taký "tupý" zvuk. Zdvihátka zvyknu viac "cinkať". Prikladam link na zvuk zaznam.. Každá rada sa ceni, dakujem.

http://www.wi-telecom.sk/ecus/Hlas_001.mp3
Poslouchal jsem to třikrát ale nejsem nějakej Mózart, tak tam slyším snad všechno od cinkání přes klepání po bouchání. Seš si jistej, že nemáš 2,3TD? Tohle dělá ta moje v zimě po startu... akorát navíc ještě vynechává, ale to příjde časem taky. 8)
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Klepání motoru 2.2i 16V

Příspěvek od myslivec »

Podle zvuku je to dehet, ne v moc dobré kondici :wink:
Uživatelský avatar
ivanmanta
Začínající diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: 15 pro 2011 10:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání motoru 2.2i 16V

Příspěvek od ivanmanta »

nemoze to byt retaz?
Opel Frontera 2.2 DTI (Y22DTH) r.v.2001, Limited
Opel Manta B GSI 2.0i (C20NE) r.v.1984
Opel Manta B Cabrio 2.0i (20E) r.v.1979
http://www.opelmanta.sk
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Klepání motoru 2.2i 16V

Příspěvek od palo frontera »

Benzinak co mutuje diesla. Tak nehrkoce ani moj traktor 2,5tds :shock:. Ako keby ti klepali vsetky ventily a rozvod a pridanim sa ten ramus stupnuje s otackami.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Klepání motoru 2.2i 16V

Příspěvek od vlado007 »

ivanmanta píše:nemoze to byt retaz?
Nemoze, pretoze to retaz nema.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
midnight_man
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 25 kvě 2013 14:16
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Klepání motoru 2.2i 16V

Příspěvek od midnight_man »

asi tak...ono ten rámus ciastocne sposobuje diera niekde na zvodoch. Ale den od dna je to viac pocut za studena, vazne je to ako "traktor" doslova až mierny piskot. Po zohriatí motora sa to na 70% stratí a pocut to uz len na minimum. Olej v motore novy aj s filtrom, naliata riedka 5W30.

Dalsi fakt je ten, že to bucha len v určitých otáčkach ked jemne pridávam plyn. Pridám....klepe cca do 2000ot (v nábehu kym motor nedosiahne pozadovane otacky to pocut viac) a pri vyssich ako cca 2100 sa ten klepot uplne stratí....čo som tak vyskúmal, ide to skôr zo spodku motora. Veko ventilov som mal dole, vačky su ako nove, tam zrejme problem nebude.
Opel Frontera 2.2.i, "A" Long
Odpovědět

Zpět na „Benzinové motory“