Bioethanol E85

Vše o benzínových motorech (2.0, 2.2, 2.4, 3.2)
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Bioethanol E85

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Tak jsem zatím poslal dotaz na několik firem, co se tím zabývají....a výsledky? Docela odlišné. :wink:

Můj dotaz:
Dobrý den. Zajímala by mě cena přestavby na ethanol u vozidla Opel Frontera 3.2 V6 z roku 2000. Mohu pak jezdit i na klasický benzín a nebo jen na ethanol? Jak je to časově náročné?

Kód: Vybrat vše

http://www.flexcar.cz/
Dobrý den, přestavba uvedeného vozidla s 6V motorem by byla v ceně 13.000,- Kč včetně DPH. Po přestabě můžete jezdit jak na čisté palivo E85, tak i na klasický Natural 95. Přestavba u 6V motoru trvá zpravidla 4-6 hodin.

Kód: Vybrat vše

http://www.bsrczech.cz/
Přestavba Vašeho vozu je možná a stojí 12500kč vč. DPH a zápisu do TP. Trvá cca jeden den.

Kód: Vybrat vše

http://www.lpgauto.cz/bioethanol-e85
Dobrý den. Cena přestavby na E 85 pro 6 válcové motory je 6880,-Kč se zápisem do TP. Cena bez zápisu pro sportovní účely je 5880,-Kč Jezdíte buď na ethanol nebo přepnete na přepínači a jezdíte na klasický benzín .Doba přestavby je 5 hodin .
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: Bioethanol E85

Příspěvek od kresta »

nedávno sem to zase řešil :grin: jestli to I6 válu E85 nebo LPG nakonec zbylo více peněz tak lpg jinak bych tam mrsknul zase E85 :grin: co jsem koukal na ty novější jednotky :grin: co se štelujou přes comp a vypadaj celkově robustně tak se divim že ty starý jednotky vůbec fungovaly :shock: ale najezdil jsem s nima dost kiláků a ještě dobře prodal :lol: a dokonce jedna V8 pořád jezdí má nalítáno přes 50 tis.km :shock:
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Bioethanol E85

Příspěvek od Žanek »

A navíc u LPG šetříš víc.
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Bioethanol E85

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Já si zase říkám, že montáž za sedm tisíc je pohoda.

Když to vezmu u sebe, tak plná nádrž je asi 3000Kč vs. E85 asi 1600Kč. Dobře, stoupne spotřeba o asi dva litry na sto, tak že to pápne víc. I kdybych na nádrži ušetřil tisícovku, tak pořád je to slušnej rozdíl. Navíc třeba pro mě LPG je asi nevýhodný, bo toho tolik nenajezdím. Do práce mám novou dodávku a žena má osobáka na běžný hrkačky. Při nájezdu Frontery řekněme 3000km za rok je to nic a návratnost vs. pořizovací cena mi vychází dle různých nabídek na 5-8let... :wink:
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Bioethanol E85

Příspěvek od vlado007 »

Su zname aj nejake negativne vplyvy na motor a jeho sucasti ak sa pouziva ten E85 :?: U nas na slovensku sa to vobec nepouziva.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Bioethanol E85

Příspěvek od Goauld_cz »

Sou známy akorát pověry o ethanolu, ale ani jedna z nich není pravda :!: E85 je líh s 15% benzínu. Jedinej negativní vliv je to, že líh má vlastnost vázat vodu, takže není vhodnej na dlouhodoby skladování (sezonní auta). Pokud auto stojí v garáži pár týdnů, ničemu to nevadí, přes odvzdušnění nádrže tolik vody, aby něco začlo korodovat nenatáhne, to se víc voda sráží rozdílem teplot.
Já mám zkušenosti s montáží jednotky Flexfuel od firmy Autoethanol http://www.autoethanol.cz/ kteří byly donedávna jediní v čr co můžou zapisovat do TP. Firmy co si účtujou 12 nebo víc tisíc za montáž sou vydřiduši, protože montáž zvládne každej sám a i když jednotku nijak nenastaví, tak to pojede. U modelů co teď prodávají se navíc nemusí nic nastavovat přes počítač, ale všechno se dělá přes jedno funkční tlačítko přímo na jednotce.
Do svyho auta sem to nedal z jednoho prostyho důvodu, že má americkou jednotku motoru a nevím, jestli mě nebude svítit kontrolka motoru kvůli hlídaní vstřiků. U frontery vím, že nesvítí, ale Rodeo zatím ještě nikdo nedělal. Dá se to sice vyřešit speciálníma cívkama, co simulujou správej odpor vstřiků, ale cena není malá, takže se mě nechce investovat 5 tisíc do jednotky a pak řešit cívky za dalších 5, nebo víc tisíc.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Bioethanol E85

Příspěvek od Žanek »

Jožine jestli dobře počítám ušetříš na E85 cca 1 kč na kilometr. Aspoň podle cen na jižní moravě. Což je teda u tebe 3000 za rok.
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Bioethanol E85

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Tak nějak, to byl jen nástřel. :-)
V mým případě je asi LPG zbytečný, bo ta návratnost v nedohlednu... :-)
E85 vypadá slibně, přece jen ta cena za litr je trochu jinde jak za benál. Dneska jsem mluvil se známým co má ethanol v číru, šetiválec, 4.0HO. Dřív to míchal sám s benzínem a spotřeba šla nahoru asi o litr až dva. Pak tam dal tu řídíci blbinu a spotřebu má do plusu asi o půl litru. Zvláštní je, že čím to auto vytáčí víc, tím je ta spotřeba E85 oproti benzínu nižší. Při economy jízdě to teď dělá tak půl litru, ale při delších terréních výletech kde je motor pod zátěží a dost se vytáčí je ta spotřeba nastejno, ba je údajně na ethanol menší jak na beneli.
Ale kdo ví, jestli si nedělal srandu, von je to pěknej vtipálek občas... :mrgreen:
Taky LPG má svý omezení třeba podzemní garáže a snižuje výkon, zatím co E85 výkon navyšuje. A komu by se nelíbilo +25 HP :wink:
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Bioethanol E85

Příspěvek od Goauld_cz »

Asi to neni blbost, protože lidem co sme to montovali, tak postupně spotřeba klesla až k hodnotě, že to žere jenom o pár deci navíc. Nutno dodat, že informace sou od lidí, kteří moc slušně nejezdí, proto si pořídili jednotku na ethnalo :)
Všichni navíc potvrdili, že auto jede na E85 mnohem líp než na benzín, což je logicky, protože E85 má oktanovy číslo 109 a dokáže tak přidat 10-15% výkonu navíc.
Jediná podmínka pro správnou funkci jednotky co montujeme je funkční lambda sonda, podle které motor řídí spalování (poměr směsi). Pokud je lambda vadná, tak motor víc žere, protože mu sonda říká, že je ve směsi míň kyslíku, než ve skutečnosti, takže přidá dávku paliva. Ethanol má sám o sobě víc kyslíku než benzín, proto je ho potřeba dávkovat víc než benzínu. Přesto ale ve finále spotřeba není nijak hrozná.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
piskot39
Příspěvky: 3
Registrován: 16 říj 2014 20:32

Re: Bioethanol E85

Příspěvek od piskot39 »

farmář píše:to vypadá dobře. V podstatě to mění signály,podle vstupujícího to udělá upravenej výstupní, takže vše zůstává funkční a až tenhle mezikus v místě, kde už to řízené nijak zpětnou vazbou není mění signál na upravenej podle paliva.To je to přesně to, co je třeba. Mě ale sere že na V6 potřebuju dvěééééééé! :(
I když zrovna se zamýšlím nad tím, jak mi řj podle lambdy upravuje vstřik a co ta mrcha provede až lambda vyhodnotí že tam je málo. Přidá...a to tohle bude snad ignorovat proměnlivou dávku, takže to v podstatě jen na základě dat o předstihu upraví dávku na E85 a nic víc a půjde tedy o konstantní množství....?
Zdravim .Jsem tu novy ale pokud muzu poradit tak uz jsou ty jednotky i na 6V a stoji cca 5550,- i s praci
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Bioethanol E85

Příspěvek od Žanek »

Jen tak pro zajímavost , má někdo opravdu praktický zkušenosti? Co jsem prohledal na netu, tak udávaná úspora je někde okolo 0,10Kč na kilometr. V tom případě by to nemělo smysl.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Bioethanol E85

Příspěvek od Goauld_cz »

Mám prakticky zkušenosti od kamaráda co to má na třech svých autech. Konkrétně na manželky octavia 1.6i, na svym passatu 1.8i turbo a audi A4 V6 2.8i. Ten to jenom chválí a úsporu potvrdil. Rozhodně to není úspora jenom 0.10 kč na kilometr, protože e85 stojí například na Eurooil v Prostějově o 11.1kč míň.
Jednou na to stejně budeme jezdit všichni :lol:
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Bioethanol E85

Příspěvek od Žanek »

O kolik má vyšší spotřebu oproti benzinu ? Právě oktávka je tam uváděná 7 l benzinu a 9,5 Bioethanolu.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Bioethanol E85

Příspěvek od Goauld_cz »

On říká, že ze začátku spotřeba byla větší, ale pak klesla a je to tak půl litru navíc. Těch 9,5l je 30% bohatosti navíc, což je hodnota nastavená z výroby. Pokud správně funguje lambda, tak si poměr paliva zreguluje pomocí řídící jednotky motoru, která umí až o 60% směs ochudit. Takže čím dokonalejší spalování je, tím míň to žere.
Ethanol hlavně celkem rychle vyčistí celej spalovací prostor, takže pokud je motor v pořádku, tak mu to prospěje a proto by se taky spotřeba měla sama upravit.
Další fakt je to, že ethanol má vyšší oktanovy číslo, takže vyprodukuje větší výkon, což znamená , že motor udělá víc práce při o málo větší dávce paliva, to by mělo taky hodně hrát u spotřeby paliva.
Tohle všechno si pamatuju ze školení, nevymýšlím si žádny bludy a potvrzujou to i sami lidi, kteří si neztěžujou.

Mimochodem s tou A4 V6 2.8 sem jel před tím, než tam byl e85 a zdála se mě dost umrtvená. Po tom co dostal jednotku a už dost nádrží vyjezdil, tak sem s tím jel a to auto jelo nesrovnatelně líp a sám sem se divil jak moc to tomu pomohlo.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Bioethanol E85

Příspěvek od Žanek »

Neříkám, že to není pravda. Vyšší oktanové číslo u etanolu - vyšší výkon motoru - vyšší spotřeba. To nějak nejde dohromady. On ten ethanol má nižší výhřevnost a ta má vliv právě na výkon motoru. Hoří pomaleji a hůř se zapaluje. Proto je míchaný s benzinem, pro lepší starty. Všude se ale uvádí, že právě pokud se motor víc vytáčí a jezdí se sportovnější jízdou spotřeba klesá. Taky se ale rozhodně nedoporučuje jezdit na něj bez řídící jednotky. Chudá směs - vysoký teploty. Taky se nedoporučuje na krátký vzdálenosti - vysoký obsah vody. Já ho do auta dávat nebudu, mam LPG ale jen mě to prostě zajímá. Ctěl bych od někoho slyšet konkrétní pravdivá čísla. Na benzín jezdím za ....L a na ethanol za ...L.
Odpovědět

Zpět na „Benzinové motory“