motor jde na dva válce - těsnění pod hlavou

Vše o benzínových motorech (2.0, 2.2, 2.4, 3.2)
HLEDAČ

motor jde na dva válce - těsnění pod hlavou

Příspěvek od HLEDAČ »

Dobry večer jsem tady noví amam veky problem , mám fronteru 2,2 16v r.1997 uš čtyři roky a jsem sní uplně spokojený žádna vážna porucha . Jenom že jsmem jsem taky smrtelnik a porucha se dostavila . Zničeho nic mi to nejede na čtyři valce ale jenom na dva dal jsem nové zapalovací kabely nové svíčky elektro instalaci ale pořad nic uš si nevim rady ,měl jsem tady automechanika ale ten nato civěl tak jako ja. chtěl jsem se zeptat co byto mohlo ještě být neš pracně seženu nějakej servis tak moc prosím ja vím tonoucí se stebla chytá.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Jede na dva valce

Příspěvek od farmář »

co vstřikama? máš elektronické ne? prohoď je.Jak je udělané zapalování? jedna cívka nebo moderně dvě? a ono ti to na dva běží? dábelský stroj.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
HLEDAČ

Re: Jede na dva valce

Příspěvek od HLEDAČ »

mám elektronické vstřikování a cívku tam mám jen jednu motor normálně nastartuju a jede.
HLEDAČ

Re: Jede na dva valce

Příspěvek od HLEDAČ »

zítra skusím prohodit vstřiky a uvidím dík.
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Jede na dva valce

Příspěvek od kout.jk »

farmář píše:co vstřikama? máš elektronické ne? prohoď je.Jak je udělané zapalování? jedna cívka nebo moderně dvě? a ono ti to na dva běží? dábelský stroj.
to je běžný jen, to víc žere a jetě hůř jede. Kdysi mi takhle jezdilo ritmo, ale čim to bylo tu psát nebudu, tady to bude 100% jiný případ. Vstřiky bych v tom nehledal. Jo a matce takhle jela astra (taky jela!!!!!), když se propálilo těsnění pod hlavou mezi dvěma válci,tak, že z válce v kompresi se směs přefoukla do vedlejšího válce, kterej byl v dolní úvrati. Ale stopro nepotvrdim, jestli je to u 2,2i technický možný (astra byla 1,6i)
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Jede na dva valce

Příspěvek od farmář »

:shock:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
HLEDAČ

Re: Jede na dva valce

Příspěvek od HLEDAČ »

Vstřikama to není ,skoušel jsem je prohodit a jeto to samí.přemišlel jsem nat tím těsněnim jestli nebude podfouknutéale to bych měl vodu v oleji ne? Nemužou to bít ventyly ale na obou pístech současně? Samé otasky jsu náročnnej ?
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Jede na dva valce

Příspěvek od Žanek »

Jsou to dva válce vedle sebe , které ti nepálí. Svíčky na 100 procent hážou jiskru ? Palivo se dostane do válců ? Nemáš třeba jen zasraný vstřiky ? Ber to postupně pěkně od začátku. Palivový čerpadlo, filtr benzinu a pokračuj dál.
HLEDAČ

Re: Jede na dva valce

Příspěvek od HLEDAČ »

Pravje semi zda že ty svičky u prvniho a druheho pistu jsou suché .
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Jede na dva valce

Příspěvek od Žanek »

Tak se neflákej na internetu a makej. :mrgreen:
HLEDAČ

Re: Jede na dva valce

Příspěvek od HLEDAČ »

Jak poznám že ty vstřiky nejsou nebo jsou ucpané.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Jede na dva valce

Příspěvek od farmář »

když ti motor běží a sundáš v rukavici svíčku, teda fajfku a nic, tak ten píst nejde,že.Pokud na kabely šáhneš za chodu rukou a dostaneš mrdu, jsou prošlehaný. Já bych si to tipnul někde tady. Když ti píst nejde a prohodíš vstřikovače, a je to furt na něm, zase sundáš za chodu botku a nejde, není to vstřikovačem samotným, ale měl by sis změřit, jestli do něj jde vůbec proud. Jestli to není kabelem do vstřiku. Ok?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Jede na dva valce

Příspěvek od kout.jk »

HLEDAČ píše:Vstřikama to není ,skoušel jsem je prohodit a jeto to samí.přemišlel jsem nat tím těsněnim jestli nebude podfouknutéale to bych měl vodu v oleji ne? Nemužou to bít ventyly ale na obou pístech současně? Samé otasky jsu náročnnej ?
někdo na prvnim srazu se se mnou hádal, že neni možný, aby se těsnění propálilo tak, aby šla voda do válců. Takže osobně NA VLASTNÍ OČI jsem viděl těsnění propálený (rozpadlý) tak že :
1)voda šla do válců (a z válců to bublalo do vody)
2)voda šla do oleje
3)voda nešla nikam, ale šlo to mezi válcema, jak jsem psal - u toho je klidně možný, že svíčky budou suchý, protože spálej to, co na nich zůstane. Ale jak jsem psal nevim jestli je to možný u tohodle motoru, ale u tý astry tam chybělo to těsnění jenom asi centimetr v místě, kde ty válce to maj k sobě nejblíž.
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Jede na dva valce

Příspěvek od kout.jk »

Jan Sekanina píše:Jsou to dva válce vedle sebe , které ti nepálí. Svíčky na 100 procent hážou jiskru ? Palivo se dostane do válců ? Nemáš třeba jen zasraný vstřiky ? Ber to postupně pěkně od začátku. Palivový čerpadlo, filtr benzinu a pokračuj dál.
já to taky bral od úplnýho začátku a skončil jsem výměnou všeho až u úplnýho konce :grin:
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Jede na dva valce

Příspěvek od Žanek »

Tak je to spravne a tak to ma byť. :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Benzinové motory“