motor jde na dva válce - těsnění pod hlavou

Vše o benzínových motorech (2.0, 2.2, 2.4, 3.2)
HLEDAČ

Re: Propalené těsnění mezi válci

Příspěvek od HLEDAČ »

Všem dík za skvěle rady.
Uživatelský avatar
Gryzly_cz
Začínající diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: 11 pro 2013 20:55
Bydliště: Groß Ullersdorf, okr. SU

2,2i voda ve válci

Příspěvek od Gryzly_cz »

Před měsícem mi praskl chladič, tak jsem sehnal novej a vyměnil a v sobotu jsem byl v Německu (560km) a po jízdě u nás na dálnici (130km/h, 3500ot) mi to najednou přestalo topit. Tak jsem zastavil, nechal to vychladnout a zjistil jsem, že tam chybí voda, tak jsem dolil a dojel jsem domů. Druhej den jsem nemohl nastartovat motor se trochu otočil a pak se zastavil. V chladiči nebyla voda, tak jsem zkusil vyšroubit svíčky (kurňa ty jsou hluboko) a ve třetím válci byla voda, vytáhl jsme jí stříkačkou. Pak už to nastartovat šlo.
Tak jsem si sehnal těsnění pod hlavu, na sání i na výfuk, sundal jsem hlavu a nikde nevidím co bylo špatně. Těsnění vypadá OK, hlavu jsem očistil a nenašel jsem prasklinu. válec taky vypadá OK. Na škodovkách jsem už plno těsnění pod hlavou vyměnil a vždycky bylo jasně poznat kde to fouklo. Tady na tom ne. Zítra ještě změřím hlavu a blok jestli jsou rovný, ale nějak se mi to nezdá. Už jste se stím setkali?

P.S. kdybych dostal do ruk toho konstruktéra co tam vymyslel tolik hadiček a konektorů tak ho nakopu do koulí.
http://milujipraci.cz/#06
Naposledy upravil(a) Gryzly_cz dne 26 pro 2014 11:38, celkem upraveno 1 x.
Fro B, 2,2 16V, Limited, Červená, 07/1999, LPG, 290t km
Uživatelský avatar
Gryzly_cz
Začínající diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: 11 pro 2013 20:55
Bydliště: Groß Ullersdorf, okr. SU

Re: 2,2i voda ve válci

Příspěvek od Gryzly_cz »

Čidla přidělané kdesik zazadu na hlavě, člověk tam sotva dosáhne a to mám přes 180cm. Stejně tak přišroubené cívky zezadu na hlavě a ještě těma debilníma hvězdičkama.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fro B, 2,2 16V, Limited, Červená, 07/1999, LPG, 290t km
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: motor jde na dva válce - těsnění pod hlavou

Příspěvek od vlado007 »

Prasklina moze byt niekde vo vnutri hlavy. To jedine dat odtlakovat niekde. Takisto prasknuta vlozka alebo blok.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Odpovědět

Zpět na „Benzinové motory“