Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Vše o motoru 6VD1
Odpovědět
Uživatelský avatar
kuriatko
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 650
Registrován: 01 bře 2011 19:54
Bydliště: Prievidza SK

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od kuriatko »

Obdivujem tvoju vydrž a trpezlivosť :wink:
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od wolf14sk »

Čo iné mi ostáva? v taktom stave to nepredám a keď tak za zlomok ceny.. Ale tak už 2 dni jazdim skoro v pohode, teraz som ešte na nete objavil info že tieto frontery / rodea mali jedno mieste kde dosť často dochádzalo k problémom s kabelažou, tu je obrázok http://ww2.justanswer.com/uploads/indyt ... 046_23.jpg je to tam popísané ako troubled area, mám pocit že presne v tom mieste boli ohnuté káble keď sa vyberal motor, takže ak to je problémové mieste tak pri ohnutí sa to mohlo prejaviť.. dúfam že cez víkend sa mi podarí to skontrolovať... zatiaľ jazdím..
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od wolf14sk »

No takže pokrok !
Frontera šlape !
Celý čas som si myslel že to bude nejaká somarina... a tak to aj bolo.....
Boli vymenené konektory na lambda sondy... Tá čo mala ísť na BANK 1 šla na BANK 2 a naopak... odpojil som obe na šoferovej strane a pozerám na diagnostike že mám hodnotu 1 z jednej strany a 1 z druhej strany.. ako je to možné.. tak som to prepojil... teraz som najazdil asi 100km a všetko vyzerá byť OK, voľnobeh síce trasie trošku viac ako by som očakával ale ešte prídu nové NGK sviečky vo štvrtok tak uvidíme potom .....

raz som tie lambady :D už kontroloval ale asi som vtedy skontroloval len tie za katalyzátorom... a zle boli tie pred... :/
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Dneska se mi stala taková zvláštní věc, když jsem táhnul z lesa dřevo. :-)
Někde z motorovýho prostoru se ozývalo takový pískání - ale ne jako když třeba kvíká turbo, ale spíš jako by taková malá meluzína nebo tak nějak, nevím jak bych to líp popsal. Popiskovalo to asi dvě minuty, pak to umlklo a pak to udělalo za jízdy na silnici a po chvilce zase byl klid. Přišlo mi, jako by šlo hůř točit volantem, nebo jako by šel nějak ztěžka. Nemůže to mít nějakou souvislost třeba s posilovačem řízení - to pískání, že by kvíkla občas třeba pumpa nebo čerpadlo či co tam je?

děkuji
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od vlado007 »

Kukni drazkovy remen a kladky ci neni niektora spatna.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od wolf14sk »

Ahojte všimol som si že mam okolo vička na chladiči sem tam mokro, vyzerá to že sem tam cez neho "odfukne" trochu chladiacej kvapaliny, myslíte že bude zlé vičko? alebo to môže mať inú príčinu? Ak by tam bol väčší tlak malo by to predsa ísť do expanzky nie?
Vďaka
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od Goauld_cz »

Přesně tak, když je větší tlak, víčko přepustí vodu do expanzky, nebo si naopak přisaje. Pokud prosakuje kolem, tak netěsní guma, která na něm je.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Kucí, mám dotaz, vlastně dva. :-)

U V6 se mi teď poslední dobou občas ozývá takový lehký šustění z motorovýho prostoru - takový jemný šramocení jako nějaký špatný ložisko nebo něco v tom smyslu. Žádná dovočina, ale slyšet to je. Z motoru to asi nebude (nebo nevím), bo když vypnu klíček a zhasnu motor a ten se zastaví, tak se něco jako by dotáčelo setrvačností - chrastí to ještě chvilku, než se ten neznámý bazmek jako by dotočí. :-)

No a druhá věc, při zapnutým 4x4 v rejdu na pravou stranu mi teď asi třikrát něco cvaklo někde pod autem. Jel jsem po blátě s vozejkem a zatáčel na kamenitou cestu při výjezdu z pole a pak zatáčel na druhý pole. Na blátě v rejdu na obě strany je vše ok. Mohlo se 4x4 nějak na těch šutrech sponovat?

Děkuji
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od sherpa »

sustanie > ihned skontrolovat remene prislusenstva, idealne aj rozvodovy...
ak sramoti aj po zastaveni/vypnuti motora, tak to moze byt visko spojka na vrtuli, tusim to dobieha na volnobezke. overis tak ze nechas kapotu otvorenu, vypnes motor, vyskocis von a kukas co sa robi u motora. mozno ti tam dobieha daka lasica ci kuna :lol:

ano v 4x4 po sutroch na pevnom podklade pri plnom rejde to auto pne {citit vo volante} a zvuky od prednych nabojov kolies davaju na znamost ze ide do tuheho. 2-3 sekundy este OK, ale viac nie. bud menej vytacat volant alebo ak sa da tak 4x2. na tuto temu je tu vela prispevkov.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Odpovědět

Zpět na „3.2 V6“