Palivové čerpadlo u Fronter A

Vše o motorech C20NE a X20SE
Odpovědět
Uživatelský avatar
tank
Začínající diskutér
Příspěvky: 203
Registrován: 01 bře 2008 20:17
Bydliště: téměř Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo u Fronter A

Příspěvek od tank »

IMG-20130811-00080.jpg

Před dvěma lety jsem sundal a vyčistil nádrž, namontoval externí čerpadlo. V poslední době problém s během na benzín, vynechávání, ztráta tahu, kouřivost, benzín ve výfukových plynech.
Po demontáži palivového koše jsem vydoloval tohle :evil: . Takže to si platíme v palivu. Takže pravděpodobná příčina -ucpávání vstřiků. bohatá směs. No, snad se to časem vše "procucá", po aplikaci VIFu je to o něco lepší.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EXFrontera Sport 2.0i/1994 - Helmut II.
Mazda Tribute 2.0
------------------------------
midnight_man
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 25 kvě 2013 14:16
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Palivové čerpadlo u Fronter A

Příspěvek od midnight_man »

Chlapi aky priemer ma hadicka ktora ide na palivove cerpado? Idem menit palivove potrubie od filtra do nadrze..nasiel som fajne hadice na to ale maju vnutorny priemer 5.5mm..nebude to vela?

http://www.cat.hansa-flex.com/sk/product/901325
Opel Frontera 2.2.i, "A" Long
radek583
Příspěvky: 16
Registrován: 11 lis 2014 21:13

Re: Palivové čerpadlo u Fronter A

Příspěvek od radek583 »

Tak taky na mě došlo s čerpadlem.Měl jsem tam už externí bosch ale začalo to zlobit špatnej zvuk.Tak jsem objednal toto
http://www.pietro-eshop.cz/katalog/cz/l ... 40-760-940
je to náhrada toho bosche se stejnýma parametrama.Jenže problém se nevyřešil tak jsem opakovaně profoukl hadici do nádrže což jsem dělal i předtím ale tentokrát to nešlo,větším tlakem to bylo ok.Auto týden jezdilo týden a ten samý problém.Tak jsem dnes otevřel podlahu v kufru a vyndal palivoměr.Ten kdo to předělal neřešil po vyndání origo čerpadla nic a jen přepojil hadice obráceně a v tom byl problém je tam nějaká membrána nebo co a zpátky do nádrže benzin projde a obráceně už se mu moc nechtělo.Tak jsem to zapojil správně a sací hadici prodloužil aby nasála a je vše ok.Čerpadlo běží tiše a auto jede super.Takže pokud někdo máte problém s čerpadlem toto externí je dobrá volba mám ho namontované pod autem u filtru.
isuzu amigo 2,3- frontera
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Palivové čerpadlo u Fronter A

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Zeptám se tady, snad nevadí.

U dlouhýho béčka je v nádrži čerpadlo v nějakým obalu nebo sítu? Je třeba to časem vyčistit? Určitě tam za ty roky do nádrže něco nalítalo...

Děkuji
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Palivové čerpadlo u Fronter A

Příspěvek od vlado007 »

Áno je to v plastovom obale. A na spodku je sitko.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Palivové čerpadlo u Fronter A

Příspěvek od Jožin z Bažin »

A kudy se k tomu dostanu? Musí jít ven nádrž?
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Palivové čerpadlo u Fronter A

Příspěvek od vlado007 »

Nadrz dole. Inak sa to neda :?
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Palivové čerpadlo u Fronter A

Příspěvek od Janeš Petr »

Vlado nestraš :) i do béčka se dá řezat flexou :) viewtopic.php?f=3&t=2898&hilit=d%C3%ADru+v+kufru
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Palivové čerpadlo u Fronter A

Příspěvek od vlado007 »

Tak tam by som to radsej neskusal :grin:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Palivové čerpadlo u Fronter A

Příspěvek od Janeš Petr »

proč ??? podlaha jako podlaha. Nebo myslíš kvuli nádrži ? ta je 5 cm pod podlahou, tu nemůže proříznout ani blb :) teda pokud si nevezme dvěstětřicítku flexu :lol:
EdaDuran
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 30 pro 2015 20:11

Re: Palivové čerpadlo u Fronter A

Příspěvek od EdaDuran »

S čerpadlem u Ačka jsem měl taky jednu příhodu.V lese jsem najel na pařez,který byl schovaný v trávě.Auto přestalo jet,ještě že tam byl kolega s traktorem,takže odtah byl.Povedlo se mě nádrž vyvěsit na jednu stranu,bez řezání podlahy a bez úplnýho oddělání.Předtím jsem pokusem zistil že čerpadlo nedává benzín.Po vydělání čerpadla na mě čekalo překvapení v podobě rozsypaného obalu na čerpadlo,takže to celý viselo na těch dvou přívodních drátech.Takže jak auto nadskočilo drát se odpojil a bylo to.Připojit dráty,zkomletovat obal a jelo se. :idea:
Opel Frontera 2,2 DTi 85 KW,Modrá metal.
pedrogonzales
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 22 lis 2018 22:07

Re: Palivové čerpadlo u Fronter A

Příspěvek od pedrogonzales »

Ak nelejete benzín do bieleho hrnca v ktorom je benzínové čerpadlo, mal by tam ten benzín ostať alebo nie ? Chcel som zaplaviť nové čerpadlo ešte pred montážou do nádrže ale všetok benzín rýchlo vytekal. Tú bielu nádobu nemám odspodku ošúchanú- predretú. Je to takto správne alebo to treba riešiť ?
Frontera A sport 1997 , 2,0 i , X20SE
Uživatelský avatar
radole
Začínající diskutér
Příspěvky: 472
Registrován: 16 pro 2008 14:04
Bydliště: Vyšný Slavkov okr. Levoča

Re: Palivové čerpadlo u Fronter A

Příspěvek od radole »

ma tam ostat, bud to opravis alebo budes mat stale aspon pol nadrze benzinu ked jazdis v terene
Frontera A 3,1 TD troška podvihnutá, 37" kolieska,2x uzávierka, 2x navijak
Frontera B 2,2 DTL troška podvihnutá 32" kolieska, 2x navijak a expedičná výbava

náhradné diely Frontera A,B, Trooper, Monterey, Campo
0919 224 231
fronteradiely@azet.sk
pedrogonzales
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 22 lis 2018 22:07

Re: Palivové čerpadlo u Fronter A

Příspěvek od pedrogonzales »

Pýtal som sa preto, lebo dno tej nádoby som prefukoval tlakovým vzduchom aby som vyčistil všetky špinky v záhyboch ale potom mi vrtalo v hlave či som niečo nepoškodil nejakú spätnú membránku že naliaty benzín tak rýchlo vytekal. Tak som to znova rozobral a preskúmal. Zistil som, že benzínová spiatočka má na konci plastovú dýzu asi 1-2 mm ktorá pri chode čerpadla strieka benzín smerom do malého lievika na dne nádoby s hrdlom asi 9 mm, ktorý smeruje do nádoby pri stene na dne. Lievik od dýzy je asi 1 cm ďaleko a ten priestor je voľne zaplavený benzínom v nádrži. Žiadnu membránu alebo klapku som tam nenašiel ani nič iné čo by bránilo vylievaniu benzínu z nádoby do nádrže. Myslím, že to funguje tak, že benzín, ktorý sa vracia spiatočkou strieka pod tlakom benzín do lievika a tým naplní nádobu čerpadla, ktorá sa potom prelieva vrchom.
Ak tam má byť spätná klapka tak ju stratil už niekto predo mnou. Nemáte niekto fotku z tejto klapky ?
Na fotke v predošlých príspevkoch ako má vyfotený ten bordel na dne, je vyústenie tej trubky s lievikom, ktorá napĺňa nádobu čerpadla odspodu. Tiež tam nieje žiadna klapka alebo gumená membránka ale práve tam by mohla byť. Tak teraz neviem.
Frontera A sport 1997 , 2,0 i , X20SE
pedrogonzales
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 22 lis 2018 22:07

Re: Palivové čerpadlo u Fronter A

Příspěvek od pedrogonzales »

A na tej fotke je tam aj malá príruba, takže ozaj tam niečo ako gumka má byť. Kupim. Kto predá ??
Frontera A sport 1997 , 2,0 i , X20SE
Odpovědět

Zpět na „2.0“