Spotřeba paliva a motorového oleje u motoru 3.2i V6

Vše o motoru 6VD1
Odpovědět
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Spotřeba paliva a motorového oleje u motoru 3.2i V6

Příspěvek od rescuer »

Zdravíčko chlapy, všiml sem si že se tu dost často řeší spotřeba různých motorů... Tak přidám taky svou trošku do fóra.... Se svou 3.2 jezdím ve městě za 12l/100Km (podle palubního PC) Realita je cca 12,2. Mimo město se mi dařilo po okreskách jet za 11,5l/100Km... 4x4 a dálnice zatím neprověřený :-)
FRONTERA A --- PRODÁNO :-) TĚŠÍM SE NA SETKÁNÍ S NÍ ZDE NA FÓRU
Frontera B-long, rv.03, 6VD1 - 3.2i zvedaná, rozšířená, CB, Profi, Majáky, světelná rampa
Terrano II wagon, rv. 96, 2.7TDi
Rosta

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od Rosta »

....ja jezdim neco okolo desitky (nechce se mi to merit) a to mixu (60procent nafta, 40procent rostlinej) :roll:
Uživatelský avatar
Kondor
Site Admin
Příspěvky: 186
Registrován: 23 dub 2005 20:17
Bydliště: Blansko, Jihomoravský kraj; FRONTERA 3.2i V6, AUT, už je zvýšená, ostatní zatím základ ...
Kontaktovat uživatele:

Spotřeba motorového oleje na 3.2i V6

Příspěvek od Kondor »

Vážení, teď jeden cílený dotaz na všechny, co mají Bčko s motorem 3.2. Kolik vám to žere oleje na 1000 km. Uveďte rok výroby. A případně si upravte i míru, třeba na 10 000 km. Máme totiž teď u nás v servisu jednu a ta si vystačí s litrem oleje na cca 700 km. A to to nikde neteče atd. Takže proto ten dotaz. Potřebujeme nějaké referenční hodnoty běžného provozu... Díky.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Kondor
SERVIS: Chudčice u Brna; servis@offroad-frontera.com; tel.: 608723149
NAHR. DÍLY: Blansko; prodej@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
DOVOZY, ODTAHY, LPG: posta@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Spotřeba oleje u 3,2i

Příspěvek od Slaava »

No na dehťák je to docela normální spotřeba... až na jeden detail - není to dehťák. Máte recht, že to krapet smrdí. Zkoušeli jste kompresní tlaky?
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Spotřeba oleje

Příspěvek od farmář »

Rescuerova Frontera???

To je Slávo i na dehet dost....mě např. s Isuzu motorem ubejvá a ne výrazně jen když tahám hengr s koňma.Ovšem to je ti jasné že motor dostane zabrat, když má jen 85 koní...Kdyby foukal mohl by ho tlačit odfukem do sání vzduchu....a to jen při teplém motoru a velkém záběru...což se na dílně blbě pozná.To už jsme tadytaky na něčem měli.... kámoš to ohodnoti :kua to abych sundal haupnu, lehl si do motoru a tys mě svezl stovkou. Už si nejsem jistý čím to bylo,myslím že jak těsnění tak mikrotrhliny....jo, pravda! byla někde okolo ventilu, sedla nebo v kanále!!!!!!!!!! proto nebyla vidět... :idea:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nimrod »

farmář píše:Rescuerova Frontera???
ne, ne rescuerova to není. Těch 3.2 je poslední dobou něják povícero. Něco málo se objeví i na webu v sekci naše práce, ale 3.2 si berou všeobecně víc oleje zatím co máme zkušenosti. Záměrně zde nepíši kolik uvádí opel abych nemohl zkreslovat informace.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rescuer »

Nimrod píše:
farmář píše:Rescuerova Frontera???
ne, ne rescuerova to není. Těch 3.2 je poslední dobou něják povícero. Něco málo se objeví i na webu v sekci naše práce, ale 3.2 si berou všeobecně víc oleje zatím co máme zkušenosti. Záměrně zde nepíši kolik uvádí opel abych nemohl zkreslovat informace.
Podle mé SERVISE BUCH opel uvádí nesmislných 0,1L na 100 000KM ano, v těch nulách sem se fakt neupsal. Já mám zkušenost cca 1litr na 2000-3000Km.

PS: Farmář: Jak to, že když se něco posere, už se mluví o mě? grrr :D
FRONTERA A --- PRODÁNO :-) TĚŠÍM SE NA SETKÁNÍ S NÍ ZDE NA FÓRU
Frontera B-long, rv.03, 6VD1 - 3.2i zvedaná, rozšířená, CB, Profi, Majáky, světelná rampa
Terrano II wagon, rv. 96, 2.7TDi
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od sherpa »

Ahoj,

pridam svoje cerstve postrehy:
Bcko 1999, 3,2i V6, zimne gumy Pirelli Scorpion ICE&SNOW, teplota cesty 19 stupnov, bezvetrie,trasa BB>BA
stala rychlost cez tempomat....100-110 km. zopar predbiehani na 130 kmh.
priemerna spotreba podla PC > 9,3L. spokojnost.

cislam z PC sa da verit, kedze ako som si preratal priemernu spotrebu {aj s mestom a pod}. tak to vyslo celkom fajn.
priemerna spotreba podla PC> 10.9L.
ale je pravda ze som siel "s plynom nalahko".
ale je to krasne aj tak len ist, sestvalec si seveli a slniecko svieti na zelenu krajinu.

tak zdar.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od sherpa »

Hele hele,

dalsi novinky ohledne spotreby:
po vynoveni me Veroniky v Servisu N+K, jsem si dal oddechovej mototuristickej vikend:
Brno> Praha po dalnici, na tempomatu 110kmh, pres Vysocinu, normalni provoz, sem tam obehnout do 140 kmh a do prahy jsem dorazil s 10,6 prumerkou.
pak po praze jsme kousek pojezdil a pobloudil, s Mysitkem jsme byli kouknout zverinu v ZOO a pak smer Roudnice. Tak Mysitek bude mit dobry predlohy na Bcko :), muzete se pak tesit na kresby.
a z roudnice pak smer Mlada Boleslav po okreskach. a z Mlade Boleslavi pak v nedeli smer Praha dalnici {zas bloudeni :mrgreen: } a pak smer Brno, dalnice, opet tempomatovych 110 kmh. nekde u konce vysociny, jsem dotankoval plnou {OMV pumpa} zase a pri teto prilezitosti mi ukazoval PC prumerku 10.8.
pak jsem vynuloval pocitac zas a smer Bratislava dalnice, tempomat 110 kmh. jelikoz dole z vysociny se jede fajne dostal jsem sa misty s prumerkou ke 8,9 litrum! po dojezdeni do Bratislavy se zastavil PC na cisle 9,5. :lol: :grin:
tak tolik asi ke spotrebe. docela fajn.
jenom dodam ze stale mam zimni gumy Pirelli. a tacho mi podle 3 rychlomeru pri ceste ukazuje cca o 5 kmh vic nez realne jedu...muze to bejt snad tim ze zimni gumy uz maji jenom 4 mm hruby dezen. :?:
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od sherpa »

trasa Poprad>Donovaly {kopec, sedlo}>Banska Bystrica, dole Donovalmi na volnobeh, prumerka 9,1 {max 110 kmh, tempomat}
Banska Bystrica> Bratislava prumerka 9,7 {max 110 kmh, tempomat}, avsak so silnym bocnim a protivetrem,
a ten bocni vitr to je sakra plachtarina :twisted: , parkrat sem uletel dobry metr vedle, jako vetron :lol: .
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
SVK_Dodo
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 15 kvě 2008 21:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od SVK_Dodo »

Zdravim vsetkych,

takze pridam aj ja.....jazdenie cisto mesto BA spotreba za poslednych 800-900 km 12,6 l/100 km podla palubneho pocitaca....
Opel Frontera B, 2000, 3.2 V6 151 kW automat
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od sherpa »

Dodo a kolko to spotrebuva olej v tejto "rychlej" premavke?
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
SVK_Dodo
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 15 kvě 2008 21:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od SVK_Dodo »

no ked ti mam pravdu povedat, ako som kupil auto, tak dal som vymenit motorovy olej, filter oleja, sviecky ( zasrane drahe boli 600 Sk/kus), klinovy remen (bol popraskany),..zvysok je OK...
...tak naliali tam olej ze bol 5 milimetrov pod maximom, a ked som tom kontroloval minuly tyzden tak je to tak isto...takze mam pocit ze spotreba oleja dost minimalna...

..ale uz som mal moznost otestovat motor v klasickych letnych teplotach v BA a to pri 33 C a pri Bratislavskych ucpanych cestach....tak teplota sice stupne nad 100 C ale potom hned aj klesne, asi podla toho ako sa roztaca vrtula na tej viskospojke...

..ale idem zajtra v piatok BA>PP>Tatry a v nedelu spet.....a buduci piatok idem dovolenka chorvatsko a spet, tak potom napisem aj spotrebu benzinu a aj spotrebu oleja..
Opel Frontera B, 2000, 3.2 V6 151 kW automat
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od sherpa »

mas zlate sviecky s platinovym kontaktom :lol: :?: ze su take drahe?
ale ten olej teda vyzera u teba super.
no viskospojka...to je zazrak.....nech ti dlho vydrzi...ja uz mam elektricke chladenie, nad 100 to nateraz zatial neslo, max 90, mam nizko teplotne cidlo na 85 stupnov zopnutie.
tak som zvedavy na tvoju dialnicnu spotrebu...... pod 9,5 je dobry vysledok.
a bacha...po celom SVK teraz kontroluju STK a EK nalepky ....kvoli terminu.....v BA/Petrzke, aj okolo PP, ako divi.
ozaj olej v prevodovke si menil tiez? to je u automatu tiez dolezita vec.....prevodovka je drahsia ako motor :evil: .
tak stastne cesty zelam cez leto aj cely rok.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od sherpa »

spotreba Budca{ZV} > BA {cize mierne dole kopcom :) }
znova do 110 kmh na tempomate a vysledok 8.9...fajn.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Odpovědět

Zpět na „3.2 V6“