Špatný (nepravidelný) chod teplého motoru 2,4i

Vše o motoru C24NE
Robo
Příspěvky: 14
Registrován: 17 lis 2006 23:32
Bydliště: Bratislava-SR
Kontaktovat uživatele:

Špatný (nepravidelný) chod teplého motoru 2,4i

Příspěvek od Robo »

:oops: mam fronteru 2,4i 94"a teraz mi zacala blbnut ked mam zohraty motor tak ma nepravidelny chod ,striela do vyfuku,a drzat od 2-3 tisic otacok lebo by skapal motor,a z vyfuku vtedy ide stiplavy smrad {zle spaluje},a tak po polhodine zrazu pri 30-tom nastartovani chyti na 4 valce a ide super jak keby nic ,ale ked zhasnem motor a idem nastartovat tak zasa ten problem ,co to moze byt?
Som nový Frontacik ,mam Fronteru 5dv. 2,4i,rv.1994-v nadhernom prevedeni
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Prohlídni a vyčisti všechno co se týká přívodu vzduchu do motoru všechny klapky a podobně.Trochu to promaž védéčkem nebo něčím podobným.
Uživatelský avatar
Hofik
Začínající diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: 25 čer 2007 22:39
Bydliště: TEPLICE

Příspěvek od Hofik »

Může to být spousta věcí.Určitě bych začal výměnou nebo aspoň kontrolou svíček a přes kontrolu kabelů se podívej i do rozdělovače.Nevim jak má rozdělovač rok 94 já mam rok 92 a tam mam ještě klasickej rozdělovač s odnímatelnym víčkem.Pokud ho máš taky,tak se mrkni do víčka zespoda na uhlíky a na palec.Myslim že v těhle věcech tu závadu objevíš,asi to nic složitějšího nebude. Sázím na to, že to bude pouze svíčkama.Dej vědět až na to příjdeš. čus
HOFIK,Frontera 2.2 16V,rok96(dlouhá)
Avia A31 sklápěč
Renault Kangoo 1.4,rok 99
Suzuki Samurai 1.3
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nimrod »

Vyměnit svíčky, zkontrolovat zapalovací kabely (popřípadě vyměnit) a to tím způsobem že večer za tmy nastrtovat auto vzít rozprašovač na pokojové kvetiny a jemně postříkat kabely ze vzdálenosti ais tak 30 cm a sledovat zda nebudou svítit jak svatojánské mušky, dále zkontrolovat rozdělovač a palec. Vyčistit skrtící klapku a pokud se to bude stále hádat tak ještě zkontrolovat potenciometr polohy škrtící klapky spolu s čidlem teploty motoru.. Toto umí udělat velkou neplechu .
Robo
Příspěvky: 14
Registrován: 17 lis 2006 23:32
Bydliště: Bratislava-SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robo »

:lol: dakujem vam za rady,zatial som kupil a vymenil sviecky,hral som sa stim tepelnim cidlom zatial bez uspesne,rozdelovac mam taky ako ma 92" tak pojdem podla vas oko mi radite potom vam dam vediet.tak zatim cawes
Som nový Frontacik ,mam Fronteru 5dv. 2,4i,rv.1994-v nadhernom prevedeni
Uživatelský avatar
Hofik
Začínající diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: 25 čer 2007 22:39
Bydliště: TEPLICE

Příspěvek od Hofik »

Robo mi tu fronteru zaklel,dneska mi začala dělat něco podobnýho. neni to tak hrozný jak popisuje Robo,ale vadí mi to.Teplý motor na volnoběh se v pravidelných intervalech zachvěje.Na otáčkoměru se tento záchvěv neprojeví ale v kabině je dost cítit vibrací.Svíčky mam nový cca 2000km,tak mně napadá prohlídnout snímač otáček.Zítra se chystam na to juknout,tak poraďte co vás napadá.Ještě sem na to vůbec nekoukal přijel jsem ze štreky a mam toho dost. Dík za nápady
HOFIK,Frontera 2.2 16V,rok96(dlouhá)
Avia A31 sklápěč
Renault Kangoo 1.4,rok 99
Suzuki Samurai 1.3
Rosta

Příspěvek od Rosta »

HOFICI3 píše:Robo mi tu fronteru zaklel,dneska mi začala dělat něco podobnýho. neni to tak hrozný jak popisuje Robo,ale vadí mi to.Teplý motor na volnoběh se v pravidelných intervalech zachvěje.Na otáčkoměru se tento záchvěv neprojeví ale v kabině je dost cítit vibrací.Svíčky mam nový cca 2000km,tak mně napadá prohlídnout snímač otáček.Zítra se chystam na to juknout,tak poraďte co vás napadá.Ještě sem na to vůbec nekoukal přijel jsem ze štreky a mam toho dost. Dík za nápady
...vytahnout volnobezny ventil, prosplichnout wdckem a vycistit. Nekdy tto muze pomoct ...
Robo
Příspěvky: 14
Registrován: 17 lis 2006 23:32
Bydliště: Bratislava-SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robo »

8) no zatial som vsetko vycistil a zajtra to dam do kopy ,ale ked som precistil cidlo otacok tak sa nic nezmenilo.Bojim sa ci to neni radiaca jednotka lebo som mal taky problem na scorpione 3,0 i 4x4 tiez tak to zle palilo,.tak pozajtra asi to dam na pocitac,
Som nový Frontacik ,mam Fronteru 5dv. 2,4i,rv.1994-v nadhernom prevedeni
Robo
Příspěvky: 14
Registrován: 17 lis 2006 23:32
Bydliště: Bratislava-SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robo »

:cry: No chlapy vicistil som cely privod vzduchu aj na wedeckoval som bol riadne spinavy,vicistil som volnobeznu trisku,cidlo otacok,hlavu rozdelovaca a a a nic teraz vobec nejde nastartovat,a ked som ho roztahoval tak len nepravidelne odpaloval.tak je to v hajzlu .este skusit nove svieckove kable a benzinovy filtr vymenit.a potom len do servisu.
Som nový Frontacik ,mam Fronteru 5dv. 2,4i,rv.1994-v nadhernom prevedeni
Rosta

Příspěvek od Rosta »

Robo píše::cry: No chlapy vicistil som cely privod vzduchu aj na wedeckoval som bol riadne spinavy,vicistil som volnobeznu trisku,cidlo otacok,hlavu rozdelovaca a a a nic teraz vobec nejde nastartovat,a ked som ho roztahoval tak len nepravidelne odpaloval.tak je to v hajzlu .este skusit nove svieckove kable a benzinovy filtr vymenit.a potom len do servisu.

....nepanikařit :idea:

projdi si všechno jestli je dobre zapojeny, jestli jsi nezapomnel na nejaky konektor a bud peclivej. To nebude zadna velka zavada, jen to bude chtit se v tom chvilku vrtat.
Uživatelský avatar
Hofik
Začínající diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: 25 čer 2007 22:39
Bydliště: TEPLICE

Příspěvek od Hofik »

Tak chlapi,už jsem konečně na to asi přišel.Ráno nechtěla chytit,mrcha jedna,ale po chvilce přemlouvání si dala říct.Trošku si zaplyvala a zastřílela a pak jela normálně.Potřeboval jsem nutně do sousedního města,tak jsem jel,že se na to podívam potom.Po cestě zpátky jsem natankoval,protože už jsem jel na výpary a ejhle,od tý doby šlape jak švýcary.Předtim jsem natankoval u benz. pumpy ONO,protože Hofíček blbeček chtěl ušetřit a to byl ten kámen úrazu.Proto otázka na Roba- co tam máš za benzín?Neudělal jsi stejnou pitomost?
HOFIK,Frontera 2.2 16V,rok96(dlouhá)
Avia A31 sklápěč
Renault Kangoo 1.4,rok 99
Suzuki Samurai 1.3
Robo
Příspěvky: 14
Registrován: 17 lis 2006 23:32
Bydliště: Bratislava-SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robo »

no pekne ja som tankoval predtym na jurky pumpe a viac krat a nic to je tiez takova najlacnejsia pumpa,vcera som doviezol z inej pumpy"JET"a zmiesal som to a tiez nic to je lepsia pumpa,inac dobry napat vycistit fyltr enzinovy
Som nový Frontacik ,mam Fronteru 5dv. 2,4i,rv.1994-v nadhernom prevedeni
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nimrod »

Robo píše:no pekne ja som tankoval predtym na jurky pumpe a viac krat a nic to je tiez takova najlacnejsia pumpa,vcera som doviezol z inej pumpy"JET"a zmiesal som to a tiez nic to je lepsia pumpa,inac dobry napat vycistit fyltr enzinovy
Zda tlačí palivo jde poznat velice jednoduše. Ale jsou k tomu potřeba 2 lidi jeden kterej startuje a točí motorem a druhej kterej odpoští na ventilku na palivové liště benzin. Pokud to z něj stříká palivo jde. a chyba bude někde v zapalování. Ještě by mohla bejt ašibka v zapalovací cívce.
Uživatelský avatar
Hofik
Začínající diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: 25 čer 2007 22:39
Bydliště: TEPLICE

Příspěvek od Hofik »

Ted jsem přijel ,měl jsem nějaký vyřizování,auťák šlape,zmizelo i to škubání v chodu motoru.Takže múj závěr je,že celý ONO mi může skočit na cara.Asi se opravdu vyplatí trošku si připlatit a mít klid.V pondělí ještě koupim a vyměnim palivový filtr a tato akce už snad bude skončená.To sem teda ušetřil :!: :!:
HOFIK,Frontera 2.2 16V,rok96(dlouhá)
Avia A31 sklápěč
Renault Kangoo 1.4,rok 99
Suzuki Samurai 1.3
Robo
Příspěvky: 14
Registrován: 17 lis 2006 23:32
Bydliště: Bratislava-SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robo »

no stim palivem neco bude a to privodom elektriky na tie cerpadelka ,lebo som skual cerpadlo a nejak neslo ,ale ked som ho pripojil na priamo tak islo aj to druhe som pripojil na priamo a natlacilo benzin a nastartovalo auto a islo super len pokial nedosel benzin,tak asi chyba bude v elekrike kedy ma dat impuls na cerpadlo ,porad te mi ,je to relatko?alebo co? :roll: :?:
Som nový Frontacik ,mam Fronteru 5dv. 2,4i,rv.1994-v nadhernom prevedeni
Odpovědět

Zpět na „2.4i 8v“