V6 3,2 výměna rozvodů

Vše o motoru 6VD1
Odpovědět
DYNDYSEK
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 18 zář 2018 13:32
Bydliště: Královéhradecký kraj

V6 3,2 výměna rozvodů

Příspěvek od DYNDYSEK »

Pánové, máte někdo prosím Vás zkušenost s velikostí napínáku rozvodového řemene ? rok 2004 3,2 V6 . Mám demontovaný napínák , váleček má průměr vnější 26mm a délka je 91 mm. Ten samý nemohu sehnat . Nejbližší velikost co jsem držel dnes v ruce od SKF Made in Japan má vnější průměr 27 mm , délku jen 69 mm. Otvory v přírubách se kryjí , když je dám přes sebe, i hrana co z ní vyjíždí tyčka tlačící do vahadla kladky . Jen je původní váleček delší . Manuál ISUZU hovoří o 980 N síly na vahadlo kladky. Co je uvnitř válečku ? asi pružina ? Je tedy v delším válečku původním delší - tvrdší pružina ? Děkuji za názor předem
Frontera B Olympus 3,2 V6 r.v.2004
HONDA CB Sevenfifty
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: V6 3,2 výměna rozvodů

Příspěvek od George 3D »

Jestli je ten dotaz ještě aktuální, tak se ti můžu kouknout, zrovna se totiž chystám na výměnu rozvodů, motor mám už očesanej a sadu na výměnu mám koupenou, je to tuším ta SKF.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
DYNDYSEK
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 18 zář 2018 13:32
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: V6 3,2 výměna rozvodů

Příspěvek od DYNDYSEK »

Dobrá zpráva . Děkuji předem. Zajímá mě to pořád i když se mi podařilo sehnat ten správný tlumič vibrací ( tak se ta součástka jmenuje ), co jsem tam měl. Délka tělasa 91 mm. Až to smontujeme s kamarádem automechanikem , tak ten starej rozeberu , co je uvnitř.
Frontera B Olympus 3,2 V6 r.v.2004
HONDA CB Sevenfifty
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: V6 3,2 výměna rozvodů

Příspěvek od George 3D »

Kouknul jsem se ti na moje napínáky a mám tp takhle:
Nová sada rozvodů SKF VKMA99007 napínací váleček neobsahuje, jen řemen, kladku, napínací kladku (VKM79006) se základnou a čep. Průměr napínací kladky 60mm.
V autě mám napínací kladku SKF VKM79006, váleček zepředu označení nemá, vnější průměr pístku 27mm, délka těla 69,5mm.
Na náhradním motoru mám lístek napínáku s označením NTN, vnější průměr 25mm, délka těla je 90,7mm.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
DYNDYSEK
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 18 zář 2018 13:32
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: V6 3,2 výměna rozvodů

Příspěvek od DYNDYSEK »

Zajímavá informace. Dovolím si spekulovat . Auto máš z roku 1999 , tak ty rozvody děláš asi už podruhé nebo potřetí ? možná proto tam je kratší tlumič 69mm. Náhradní motor máš asi z bouračky , nemá naběháno, tak je tam původní 91 mm. Moje auto má určitě původní rozvody ( z roku v. 2004 ) , přiznal mi to majitel v Německu a mám tam taky 91 mm. Když v Tvém autě máš ten kratší a jezdíš v pohodě , tak by se dalo usuzovat , že jsou kratší a delší tlumič záměnné . V katalogu ND www.ecat24.com/opel/catalog/models/1/ jsou uvedený pod pozicí č. 26 z obrázku rozvodů dvě čísla katalogová a že to druhé nahrazuje první . Ale velikost je z toho nezjistitelná . Pokusil jsem se přidat fotky .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera B Olympus 3,2 V6 r.v.2004
HONDA CB Sevenfifty
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: V6 3,2 výměna rozvodů

Příspěvek od Goauld_cz »

Myslím si, že na délce toho napínáku nezáleží, důležitá je síla kterou působí na kladku, ta musí být stejná. Uvnitř by měla být plynová patrona, ne pružina, ale nikdy sem to nerozebíral.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
DYNDYSEK
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 18 zář 2018 13:32
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: V6 3,2 výměna rozvodů

Příspěvek od DYNDYSEK »

Podařilo se mi sehnat ten samý napínák-tlumič vibrací délky 91 mm v Auto Sivík Zlín.

Na daňovým dokladu od Auto Sivík mám uvedeno , že to je Napínák GT 353.38.

https://www.autosivik.cz/napinaci-kladk ... 60119.html

Na jejich stránkách na mne vyskočil tento ND , když jsem zadal J 1149017 . A tohle číslo jsem zjistil čirou náhodou , když jsem po tři noci zoufale hledal , neboť auto u mecháni rozebraný na heveru....!!??

Našel jsem na německých internetech několik výrobců součástek do motorů, u jednoho běžela inzertní lišta s fotkama dílů a tam jsem napínák - tlumič vibrací ( tak se to jmenuje správně ) zahlédl s tím číslem J 1149017.
Německy je to Schwingungsdämpfer

Poznámka k napínáku kratšímu , viz fotky výše v diskuzi :
Navštívil jsem těsně před tím také největšího dealera Opelu v Hamburgu , firmu Ernst Dello a tam jsem si u nich ověřil , že :
Katalog Opel - GM uvádí pro tento díl číslo 973 285 12 a na obrázku pozice č. 26 v katalogu Opel a také že existuje náhradní číslo katalogové 97136257 také Opel . Cena v Německu 339,- EUR , ale není skladem .

Tak tam asi mohou být oba .

Rozvody mám vyměněné , včetně klíňáku ( drážkovaného řemene) a vodní pumpy. Motor jen přede.....
Frontera B Olympus 3,2 V6 r.v.2004
HONDA CB Sevenfifty
DYNDYSEK
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 18 zář 2018 13:32
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: V6 3,2 výměna rozvodů

Příspěvek od DYNDYSEK »

Naříznul jsem starý v září demontovaný napínák - tlumič vibrací rozvodového řemene délky 91 mm. Jak je vidět na obrázku , jsou tam dva pístky na jedné tyčce a dvě pružiny . Opravdu to bylo zalité olejem , takže to pracuje podobně jako kapalinový tlumič. Vůbec to nevypadá jako jednoduchá součástka . Musím připustit , že ten napínák kratší 69 mm nemusí být stejný uvnitř .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera B Olympus 3,2 V6 r.v.2004
HONDA CB Sevenfifty
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: V6 3,2 výměna rozvodů

Příspěvek od Goauld_cz »

No vida, přecejenom pružina, nebo dvě. Ten kratší může být jinej systém, nebo prostě jenom s menší silou.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Odpovědět

Zpět na „3.2 V6“