generálka hlavy motoru 2.2i nejlépe praha a okolí

Adresář vrakovišť, prodejcu ND atd....
Odpovědět
jary.kubat
Příspěvky: 14
Registrován: 01 kvě 2012 15:13

generálka hlavy motoru 2.2i nejlépe praha a okolí

Příspěvek od jary.kubat »

čau chlapi, potřebuju nechat udělat generálku hlavy motoru, ale nechci auto dávat do opla. byl bych fakt vděčný za kontakt na ověřený servis, kde umí a zároveň mě nesvlíknou z kůže :shock: ... nejlépe v praze a okolí. předem díky moc za každý tip!
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: generálka hlavy motoru 2.2i nejlépe praha a okolí

Příspěvek od Janeš Petr »

čemu říkáš GO hlavy ? přebroušení ? výměna gufer ? výměna komůrek ? výměna vodítek ? je prasklá ? je prohnutá ? potřebuješ tlakovou zkoušku ? frézování sedel a přebroušení ventilů ? proč vlastně chceš dělat její GO ? ta GO hlavy tě totiž může vyjít na cenu celého motoru, pokud to někdo pojme tak, jak jsi napsal - zgenerálkovat hlavu
Uživatelský avatar
pjetro
Začínající diskutér
Příspěvky: 289
Registrován: 17 čer 2009 07:58
Bydliště: Jarcová (u Valmezu)
Kontaktovat uživatele:

Re: generálka hlavy motoru 2.2i nejlépe praha a okolí

Příspěvek od pjetro »

Taky bych potřeboval zgenerálkovat hlavu, hlavně po ránu... :roll:
Dalo by se to nějak vyjádřit v penězích :?:
Myslím hrubý odhad: generálka x nový motor
EX Frontera A, 2.2i 16V, r.v. 1996
Mitsubishi Outlander 2003
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: generálka hlavy motoru 2.2i nejlépe praha a okolí

Příspěvek od Slaava »

Jako jestli to nestojí tolik peněz, že se to vůbec nevyplatí a je lepší tam dát jinej motor (teda jetej ale podle dobrozdání prodejce jednoucí jako novej)? Zase tolik peněz to nestojí - já platil za čtyřválcovou osmiventilovou hlavu dva tisíce za srovnání přebroušením, tlakovou zkoušku (jestli jí fakt dělal nevím), přebroušení ventilů a nový simeringy a ještě jsem byl nasranej co to stálo peněz a jak dlouho to trvalo. Určitě by se dala generálka pojmout i tak, že by se vyměnili i vodítka, ventily, pružiny nebo naopak by si to člověk rozebral sám, ventily polochtal brusnou pastou a křivou hlavu dal známýmu na brusku.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
jary.kubat
Příspěvky: 14
Registrován: 01 kvě 2012 15:13

Re: generálka hlavy motoru 2.2i nejlépe praha a okolí

Příspěvek od jary.kubat »

takze: znamy mechanik mi doporucil udelat rozvody. udelal je a auto se po par set km potkalo :roll: . znovu udelal rozvody, vymenil 6 sacich ventilu... od te doby auto zere na 200 km cca 0,75 l oleje :cry: . chtel jsem od nej vymenit voditka ventilu. spatne me pochopil, vymenil simeringy a olej lita dal... nechal bych tedy vymenit voditka ventilu... ale jinde...?
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: generálka hlavy motoru 2.2i nejlépe praha a okolí

Příspěvek od Janeš Petr »

tak tohle se mi moc nezdá. i když budou vodítka hodně vylítaná, gufero to nějaký čas dotěsní a spotřeba oleje bude jako u motoru zdravého. ta spotřeba oleje co píšeš, to bych typoval na pístní kroužky nebo díru v olejové vaně. kolik má ten motor najeto ? kolikrát byl uvařenej ?? a jak máš starej vzduchovej filtr ??? tuhle spotřebu oleje prostě na vodítkách ventilů nehledej
jary.kubat
Příspěvky: 14
Registrován: 01 kvě 2012 15:13

Re: generálka hlavy motoru 2.2i nejlépe praha a okolí

Příspěvek od jary.kubat »

motor ma najeto cca 160 t. (snad), nikdy nebyl uvarenej (snad) a vzduchovej filtr jsme davali novej. auto mam 2 roky a najel jsem max 20 t. nez se motor potkal, nebyl s olejem sebemensi problem. jestli olej nekde netece jsem se davno dival a vsude sucho :? ...
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: generálka hlavy motoru 2.2i nejlépe praha a okolí

Příspěvek od Janeš Petr »

jenže procpat litr oleje nějakou nedotěsněnou vůlí za dvě hodiny provozu, to už musí být pořádní díra. jaké to má tlaky na jednotlivých válcích ?
jary.kubat
Příspěvky: 14
Registrován: 01 kvě 2012 15:13

Re: generálka hlavy motoru 2.2i nejlépe praha a okolí

Příspěvek od jary.kubat »

ja vim, taky jsem z toho na dne :) ... tlaky vsech valcu jsou v poradku. vazne to nikde netece... prave, ze mi uz vic lidi radilo nechat pretesnit voditka ventilu... uz fakt nevim :cry: ...
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: generálka hlavy motoru 2.2i nejlépe praha a okolí

Příspěvek od Slaava »

No můj laickej pohled na věc je takovej, že olej mizí přes válce - to je jasný, když to nikde nesákne a neleze to do vody. Dělalo se po tom potkání něco se "spodkem" motoru, teda s pístama nebo s ojnicema nebo se jenom vyměnili zohejbaný ventily? Možná by byl teď po sundání hlavy nepěknej pohled na vnitřek jednoho z válců ale to je jenom takovej můj odhad.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: generálka hlavy motoru 2.2i nejlépe praha a okolí

Příspěvek od Janeš Petr »

muj taky
jary.kubat
Příspěvky: 14
Registrován: 01 kvě 2012 15:13

Re: generálka hlavy motoru 2.2i nejlépe praha a okolí

Příspěvek od jary.kubat »

kolega v praci mi dal kontakt na kluka, ktery se pry s nadsenim na fanku mrkne, pohrabe se v ni a snad prijde na to, kde je chyba... je to prvni clovek, ktery se do toho chce pustit a navic s nadsenim :) . jinak se zatim, vsude kam jsem zavolal, fronteram vyhybali :roll: ... pak dam vedet, jak jsem dopadl!
Odpovědět

Zpět na „Adresář“