VIN kódy na karoserii a rámu, nečitelnost VIN na rámu

Vše o karoserii vozidla
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: FRONTERA B a vin kod

Příspěvek od václav »

Jak píše Sherpa pod spolujezdcem viz foto. Měl jsem to dost orezlé, odrbal jsem to a nastříkal bezbarvím lakem , nejlépe to tak vinikne . :wink:
IMGP3403.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: FRONTERA B a vin kod

Příspěvek od lasky »

dik po vikendu tam kuknu
tel- +420 608701329 NON STOP
Uživatelský avatar
Shandor
Začínající diskutér
Příspěvky: 106
Registrován: 12 kvě 2005 19:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: FRONTERA B a vin kod

Příspěvek od Shandor »

Já měl na technické se zlatuší taky problém, borec to memohl nalézt tak se mně snažil vyhodit že až to najdu tak mám přijít. Tak jsem mu vysvětlil že od toho tam je on aby to našel a já za to platím. Pokud to nemůže najít tak je to jeho problém. A´t mi tu registračku dá pokud ne tak ať mi dokáže že je tam jiné číslo. Pičoval ještě asi půl hodiny ale našel. Bylo na pravé straně rámu uplně vzadu nad nápravou.
Frontera: na pole a vození brambor ujde.

Frontera A 2,4i LPG=> dej jí pámbůh věčnou slávu
Frontera A 1998 2,2i Zlatuše
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

číslo rámu, kde?

Příspěvek od tirlin »

Prosím o pomoc. Na evidenčku pro přihlášení auta chtějí číslo rámu VIN. Frontera B dlouhá r.v. 2001. Údajně by mělo být na pravé straně rámu vespod pod středním sloupkem, nevím ale, jestli od sloupku dopředu nebo dozadu. Rám a podvozek je celý ošetřen nějakou nastříkanou gumou, takže není vidět. Poradí mi někdo přesnější místo, kde to mám hledat, abych nemusel obrousit celý rám od předního po zadní kolo? Děkuji za pomoc.
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: číslo rámu, kde?

Příspěvek od Vokoun »

Je na rámu pod spolujezdcem. Pokud předchozí majitel byl trošku důsledný, tak je zamázlé vazelínou. :mrgreen: :mrgreen:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: číslo rámu, kde?

Příspěvek od sherpa »

presne pod stlpikom to byva, skor smerom dopredu. takze staci jemne smirglovat asi tak 20 cm. ale jemne.
Naposledy upravil(a) sherpa dne 29 pro 2009 13:45, celkem upraveno 1 x.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: Výrobní číslo VIN na podvozku (rámu)

Příspěvek od tirlin »

Tak jo, bylo přesně pod středovým B sloupkem 20 cm dopředu, stačilo oškrábat ochranný nástřik a vylezlo. Děkuji za radu, že jsem nemusel škrábat celou stranu :lol:
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobní číslo VIN na podvozku (rámu)

Příspěvek od sherpa »

je to vyborny pocit ze nekomu pomuzes....celej den si to budu spoluuzivat
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Vašek frontera
Příspěvky: 9
Registrován: 23 pro 2009 21:48
Bydliště: praha

Re: Výrobní číslo VIN na podvozku (rámu)

Příspěvek od Vašek frontera »

Uctivá poklona všem fronterákum, kde najdu na A fronteře typ motoru číslo rámu sem našel ale typ nebo číslo motoru ještě ne sice jsem ho ani moc nehledal ale rád bych to věděl je to můj první OFF tak než pujdu na evidenčku abych věděl jestli to souhlasí Díky.... :grin:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Výrobní číslo VIN na podvozku (rámu)

Příspěvek od Janeš Petr »

kolego, já tě též zdravím. pokud scháníš informace o motoru, musíš si nejdřív do podpisu nebo avatvaru doplnit, jakou motorizaci vlastně vlastníš, jinak ti nelze pomoci :wink:
Vašek frontera
Příspěvky: 9
Registrován: 23 pro 2009 21:48
Bydliště: praha

Re: Výrobní číslo VIN na podvozku (rámu)

Příspěvek od Vašek frontera »

tak to se omlouvám to by asi chtělo co no je to 2.4i rv.1995
Dědek

Jak na vyrezlý VIN na rámu?

Příspěvek od Dědek »

Přišel kupec na moji Fronteru a celkem nic moc ho zajímalo auto, ale velkou pozornost věnoval hledání vyraženého čísla na rámu pod pravými dveřmi. Vzhledem ke zkušenosti, že tohle číslo bylo na programu dne technikem při evidenčce naváděl jsem ho do příslušného místa .(Na STK jsem osobně nebyl) Je to podle sdělení onoho kupce obrovský problém. Údajně takový, že takové auto nesmí překročit hranice!!! Je prý technicky nespůsobilé!!! A cesta požádání o obnovení (přidělení ) náhradního VIN od ministersrva prý časově a finančně velmi náročná. Já na něj koukal jako puk, ale vrtá mi to v hlavě a tak se tu ptám, má-li někdo s tímto nějakou zkušenost. ˇUdajně jsou někde technici na STK obzvlášť na tohle háklivý a doslova si smlsnou na Frontérách, kde je to prý velmi běžný stav. Tak co ? Dědek
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Jak na vyrezlý VIN na rámu?

Příspěvek od farmář »

ale hovno.
Zajedeš si na STK, tam ti daj glejt že je to nečitelný, na dopravce požádáš o schválení vyražení náhradní technologií, to ti přidělej stejně nový a na STK ti to vyrazej. Co je na tom složitý nevím, mě na tohle umlouvali na STK mockrát a nikdy jsem na to neslyšel.
Proč?
Prtotože když tě v zahraničí kontroluje blb, tak to nechápou. U nich je origo číslo nebo .... asi novej rám. Náhradní technologii už jsem zažil s rakušákem, čuměl na to jako debil a furt tvrdil, že jsme si to udělali sami.
Ale proti gustu žáden dišputát, že.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Jak na vyrezlý VIN na rámu?

Příspěvek od farmář »

na fronterách možná,ale všechna Ducata to maj vyhnilý. Dokonce i skoro nový. Jsem byl na evidenčce s Ducatem kdysi a to byla sranda, poslali na to chudáka nováčka a šli se mu koukat přes záda. Ten byl úplně hin že nic nevidí auto jinak košer....až mu řekli...ser na to, Ducata to maj všechny tak.
Takže to není problém JEN Frontery a ve světě to ví :) neboj.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Tankan
Začínající diskutér
Příspěvky: 443
Registrován: 20 dub 2008 20:23
Bydliště: Lysovice, Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: VIN kódy na karoserii a rámu, nečitelnost VIN na rámu

Příspěvek od Tankan »

Mám s tím podobné zkušenosti jako Farmář, ale naštěstí rozumné techniky na STK. I když prvně se na tisíckrát svařovaný rám mého Campa dívali s velkou nedůvěrou. A ještě víc se zděsili, když zjistili že před STK stojí odpojenej konibus, který jsem při výjezdu z technické zase zapojoval. Ale Frontery a Campa nejsou jediné vozy které s tím mají potíže.Takže to i na některých STK berou rozumně. Holt záleží na lidech. Srážka s blbcem je bohužel možná kdekoliv. :|
Mazda B 2,5D ,udělá spoustu práce, a terénu se nebojíme. Neustálou údržbou k dalším kilometrům. Motorová pila a další udělátka. (fšecko enem na prácu)"Pojedeme zkratkou, je to sice dál, ale zato horší cesta!"
Odpovědět

Zpět na „KAROSÉRIE“