Jak odemknout zámek kapoty po utržení lanovodu

Vše o karoserii vozidla
Uživatelský avatar
blackdeath01
Příspěvky: 9
Registrován: 07 srp 2011 13:21
Bydliště: Kladno

Jak odemknout zámek kapoty po utržení lanovodu

Příspěvek od blackdeath01 »

Zdravim pánové, stala se mi nepříjemná věc. Nemůžu se dostat pod kapotu, páčka na otvírání jde úplně zvolna, takže mam takový tušení, že ruplo lanko od zámku. Nevíte někdo jak to otevřít?

Mimochodem je to B, 2000, 2.2 DTI
Frontera B 2.2DTI, r.v. 2000 Limited
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zámek kapoty

Příspěvek od Janeš Petr »

musíš tam jít přes masku, vhodným háčkem z drátu a podobně
Uživatelský avatar
blackdeath01
Příspěvky: 9
Registrován: 07 srp 2011 13:21
Bydliště: Kladno

Re: Zámek kapoty

Příspěvek od blackdeath01 »

To je mi jasný, ale nevim co kde na tom zámku háčkovat jelikož sem ho nikdy neměl v ruce.
Ještě mě napadlo jestli by se na něj nedalo dostat zespoda, jestli je tam mezi těma chladičema dost místa.
Frontera B 2.2DTI, r.v. 2000 Limited
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Zámek kapoty

Příspěvek od Slaava »

U Frontery A jde podle mě po sundání masky (jeden šroub uprostřed a potom cca deset platovejch zámečků po obvodě - se zavřenou haupnou to pude hůř ale podle mě by to jít mělo) odšroubovat celej zámek (dva šrouby na příčce kastle a jeden na svislý výztuze) ale jak je to řešený u Frontery B ti nepovím. Možná podobně, možná úplně jinak. Koukni nejdřív, jestli to lanko nemáš ustřižený hned u tý páčky v interiéru. Popř. napiš odkud seš a třeba se ti podaří se domluvit s někým z okolí, kdo má Fronteru B a kdo by ti ukázal jak to vypadá otevřený.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
blackdeath01
Příspěvky: 9
Registrován: 07 srp 2011 13:21
Bydliště: Kladno

Re: Zámek kapoty

Příspěvek od blackdeath01 »

Na tu masku jsem koukal, po obvodu je jenom přicvakaná a když se podívam za ten nápis opel, tak je tam vidět uprostřed šroub, takže teoreticky by to teda mělo bejt podobný jako u A.. Už si ale nevybavuju jesli je to šroubama chycený i pod habnou, no nic, vyzkoušim a uvidim, každopádně díky slaava.

Jinak jsem z Kladna, tak kdyby měl někdo k dispozici auto na okouknutí byl bych rád.

jo a u tý pácky to střižený neni, tam jsem za to zkoušel tahat všim možnym
Frontera B 2.2DTI, r.v. 2000 Limited
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Zámek kapoty

Příspěvek od Slaava »

Maska je po obvodu přicvaklá takovejma plastovejma pérkama - pérko je zasazený do obdélníkovýho otvoru v předku kastle a plastovou maskou prochází pružnej kolík, kterej je pro sundání masky potřeba ohnout. Zkus to nejdřív pod světlama, tam bys to měl vidět (podle toho, jak máš velkou mezeru mezi maskou a nárazníkem. U Áčka je maska přichycená fakt jenom tím jedním šroubem pod nápisem Opel.

Až se ti podaří sundat masku, tak můžeš zkusit rovou nahmátnout lanovod, kterej u Áčka vede pod příčkou, ke který je uprostřed přišroubovanej zámek.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
blackdeath01
Příspěvky: 9
Registrován: 07 srp 2011 13:21
Bydliště: Kladno

Re: Jak odemknout zámek kapoty po utržení lanovodu

Příspěvek od blackdeath01 »

Tak maska je dole, je to dělaný stejně jak na A, jeden šroubek a 8 těch capliků, 4 dole a 4 nahoře na úrovni zámku, s těch dolních to šlo v pohodě, ale pakárna začla s těma horníma, to jsme nakonec museli vyškubnout ve dvou, páč to tam fakt drží jak hovado..
Zbytek dodělam zejtra, v tý zimě venku se to fakt nedá.
Frontera B 2.2DTI, r.v. 2000 Limited
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Jak odemknout zámek kapoty po utržení lanovodu

Příspěvek od Slaava »

Nepotřebuješ něco vyfotit? Stále ale neručím za to, že zámek je stejne na Áčku jako na Béčku - já mám Áčko. Jestli sis polámal nějaký ty "caplíky", tak se daj sehnat na vrakáčích.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
blackdeath01
Příspěvky: 9
Registrován: 07 srp 2011 13:21
Bydliště: Kladno

Re: Jak odemknout zámek kapoty po utržení lanovodu

Příspěvek od blackdeath01 »

caplíky to kupodivu všechny přežili :grin: zejtra uvidim jak se poperu s tim zámkem no. Na lanko se pořádně nedostanu, protože podél něj vede takovej plechovej kryt. Když budeš mít čas, tak by možná bodla fotka toho zámku ze zhora jakym stylem je tam zasazenej v tý příčce. Jestli po odšroubovaní pujde výtáhnout i s kapotou.
Frontera B 2.2DTI, r.v. 2000 Limited
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Jak odemknout zámek kapoty po utržení lanovodu

Příspěvek od palo frontera »

ja mam ulomene dva tie plastove uchytky masky. budem sa musiet niekde po tom kuknut. v jednom mieste my to niekedy trochen drbči. :?
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Jak odemknout zámek kapoty po utržení lanovodu

Příspěvek od václav »

Ahoj hochu, sorry, že jsem si toho vlákna všiml až teď. Ten zámek drží na 3 šroubech viz foto. Ten krycí plech jsem osobně už dávno odbrousil, takže na fotkách není, mužeš ho klidně ohnout. Mělo by to jít vyháčkovat drátem (použil jsem drát z kola). Nechá se tam ten háček strčit škvírou nad bovdenem, s háčkem ohnutým dolů cca 0,5 cm. Zkoušel jsem to a jde to, není třeba demontovat celý zámek.
Nebo zkus ten boveden vytáhnout, a vyháčkovat to přes něj, nebo ti tam možná zůstane lanko, pokud prasklo někde jinde.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Jak odemknout zámek kapoty po utržení lanovodu

Příspěvek od václav »

A zatáhnout. :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Uživatelský avatar
blackdeath01
Příspěvky: 9
Registrován: 07 srp 2011 13:21
Bydliště: Kladno

Re: Jak odemknout zámek kapoty po utržení lanovodu

Příspěvek od blackdeath01 »

Díky moc za fotky václave. Zejtra na to mrknu a zkusim to vyháčkovat, když budu levej, tak to holt vemu s celim zámkem no :grin:
No nic, dám vědět jak jsem dopad, ale bez tý masky už by to měla bejt hračka (a že tam držela svině :grin: )
Frontera B 2.2DTI, r.v. 2000 Limited
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odemknout zámek kapoty po utržení lanovodu

Příspěvek od sherpa »

snad pomoze postihnutym schema priamo od designera, v tejto kose je to fakt narocna uloha nesplynut s autom :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
blackdeath01
Příspěvky: 9
Registrován: 07 srp 2011 13:21
Bydliště: Kladno

Re: Jak odemknout zámek kapoty po utržení lanovodu

Příspěvek od blackdeath01 »

Tak je to vyřešený, kapota je otevřená, ale kupodivu lanko přetržený neni, akorát pořádně nezabralo za tu packu na zámku a je divný že i když sem to zevnitř rval kleštěma tak to neodemklo. No nic každopádně lanko pujde nový, ale až bude teplo ted už na tu zimu nemam nervy :grin:
Ty cvočky nakonec stejně budu muset koupit nový, sice to přežili, ale jak sem se pozdějš všimnul, tak jenom částečně. Každopádně kdyby je někdo sháněl tak tady jsou: http://www.zkracovatko.cz/N0Dndo

Každopádně moc díky všem za rady, bez vás bych tam ještě nějakej čas mrznul :grin:
Frontera B 2.2DTI, r.v. 2000 Limited
Odpovědět

Zpět na „KAROSÉRIE“