Pevnostní nárazníky

Vše o karoserii vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Pevnostní nárazníky

Příspěvek od Slaava »

Uvažuju o pevnostních nárazníkách vlastní výroby. Nemáte někdo nějakej tip, jak to sešít dohromady? Co na technický? Co na to fízlové? Co na to péra a tlumiče? Jak to přizpůsobit pro naviják? Na kolik vyjdou homologovaný pevnosťáky? A co vzadu - dá se tam bez nějakejch potíží případně uříznout převis kastle, tak jak se to dělá např. u Patrolů? Díky za rady a tipy!

Obrázek
Uživatelský avatar
Martin Dudík
Začínající diskutér
Příspěvky: 139
Registrován: 28 dub 2005 10:55
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Dudík »

Kdysi jsem přemýšlel jestli by vzadu šel nějak vylepšit nájezdovej úhel, třeba právě použitím pevnostního nárazníku. Ať jsem si to představoval, jak jsem si to představoval, při bočním pohledu na nádrž mi stále vycházelo že nádrž až příliš čouhá ven z profilu.
Důďa
Frontera A 1998, 2,2i 16v.

... hledáš cíl a směr svý ztracený cesty bude to krutej boj, čekaj tě hromy a blesky
Ref: na konci motor přestane vít a duše najde svůj klid...
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Nádrž

Příspěvek od Slaava »

Nádrž je tam fakt blbě, hodlám to poladit jejím posunutím nahoru a možná i dopředu.
kaktus79

Příspěvek od kaktus79 »

Nazdar Slaava,

ja som nasiel od firmy TJM original pevnostny naraznik s predpripravou na navijak, http://www.tjmbullbars.com pre Isuzu Amigo/Rodeo, cize aj pre Fronteru A.
Cenu zatial neviem, ale zistim, mame v SR dovozcu, uverejnim.
Netreba zabudat, ze pri montazi pevnostneho narazniku treba dodatocne vymenit predne pruziny za silnejsie, co sa tyka zadneho narazniku, tak rozmyslam, ze asi si dam po vzoru originalneho urobit pevnostny, nenasiel som original, ale tiez treba ratat pri montazi s posilenim zadnych pruzin. :roll:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Silná péra

Příspěvek od Slaava »

Zadní pevnosťák by u mě neměl výrazně zatížit auto - sundal sem totiž rezervu i s držákem (půjde na střechu), takže je zadek možná až moc lehkej. U předku uvidím, známej tam má taky pevnosťák a naviják a torzky taky nechal původní (navíc přitažený).
Uživatelský avatar
Hugo
Začínající diskutér
Příspěvky: 144
Registrován: 19 úno 2006 18:23
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

Obrázek
tak na taky by som sa aj ja nechal nahovorit....
pouhych 650 $ plus doprava z USA :)))
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

That's it, holly shit!

Příspěvek od Slaava »

Jo, to je vono. Známej si to nastřihal a zheftnul sám. I s následným vařením a lakováním ho to včetně matroše vyšlo na 125USD.

Vidím ale jeden docela výraznej problém: u mojeho 2,3TD je docela nevhodně vyřešený chlazení, který by se konvenčně řešeným pevnosťákem ještě zhoršilo. S takovýmhle fešákem vepředu bych to auto upek. Na zimu lepší než kus papundeklu, v létě shit.
kaktus79

Příspěvek od kaktus79 »

Mno super!!!!!!!
Toto, co ja chcem vyzera asi takto:
s1530yhs1.jpg
Este uvidim aka je cena na Slovensku, ak je zbytocne premrstena, tak porozmyslam, ci si to nedam priviezt z USA :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kaktus79

Příspěvek od kaktus79 »

P.S. Hugo, od koho je ten naraznik, myslim vyrobca???
Rosta

Příspěvek od Rosta »

Hugo píše:Obrázek
tak na taky by som sa aj ja nechal nahovorit....
pouhych 650 $ plus doprava z USA :)))

...tak ten je fakt krasnej. Asi sem se zamiloval :oops:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Samovýroba

Příspěvek od Slaava »

Nevíte někdo, jak je to vyřešený uvnitř pevnosťáku (výstuhy, přepážky)?
Tom77

For kaktus :

Příspěvek od Tom77 »

Cau kaktus.
Pocuj mas to tvoje faro na Slovenskych SPZ?
Ja mam 95 Fronteru tiez LPG, len zatial chdim na Ceskych SPZ, lebo tu su kok**i, na tych dopravnych inspektoratoch.
Ja to nepochopim - vraj mozem dat na LPG jedine SKODA, LADA, a DAEWO - debili. A po mestach vidim same Fiaty, Lancie a pod. co dymia jak atomky. A to je pohoda, a ja setrim ekologiu a svoju penazenku a nemozem. Shity, jaj ale som sa rozohnil prepacte mi to ak to sem nepatri.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: For kaktus :

Příspěvek od Slaava »

Tom77 píše:...vraj mozem dat na LPG jedine SKODA, LADA, a DAEWO...
To je nějaký divný. I když asi podceňuju český a slovenský debilokraty. :?
kaktus79

Re: For kaktus :

Příspěvek od kaktus79 »

Tom77 píše:Cau kaktus.
Pocuj mas to tvoje faro na Slovenskych SPZ?
Ja mam 95 Fronteru tiez LPG, len zatial chdim na Ceskych SPZ, lebo tu su kok**i, na tych dopravnych inspektoratoch.
Ja to nepochopim - vraj mozem dat na LPG jedine SKODA, LADA, a DAEWO - debili. A po mestach vidim same Fiaty, Lancie a pod. co dymia jak atomky. A to je pohoda, a ja setrim ekologiu a svoju penazenku a nemozem. Shity, jaj ale som sa rozohnil prepacte mi to ak to sem nepatri.
Cau Tom,

ja mam ten svoj zazrak na slovenskych SPZ. Auto bolo privezene zo Svajciarska, az po prepise na SK znacky sa tam dal namontoval splynovac.
Ja som ho kupoval od kamosa z PK a ked som ho prepisoval na seba, tak som dal LPG vymontovat a po prepise som ho dal nazad. Jedine takto sa Ti to podari prepisat. Ja to mam o to jednoduchsie, ze nemam priamy vstrek, tak sme dali von len splynovac v motore a LPG nadrz, montaz nazad nam trvala 1,5 hod. s nastavenim. :idea: :roll:
Naposledy upravil(a) kaktus79 dne 29 zář 2006 06:10, celkem upraveno 1 x.
kaktus79

Re: Samovýroba

Příspěvek od kaktus79 »

Slaava píše:Nevíte někdo, jak je to vyřešený uvnitř pevnosťáku (výstuhy, přepážky)?
Je to 0,3 az 0,5 cm hruby plech a pozriem sa v predajni, ci su tam aj vystuhy, ale naposledy sa mi zdalo, ked som to bol pozerat, ze nie....
Odpovědět

Zpět na „KAROSÉRIE“