el zamky zadnich dveri

Vše o karoserii vozidla
frontik

el zamky zadnich dveri

Příspěvek od frontik »

nema nekdo stejny problem se zamky zadnich dveri...?

otviram dalkou a nekdy se zadni vubec neodemknou...
nekdy zase jo. ale zamknou se zvdy

predni tohle zatim nikdy neudelaly a poslouchani naslovo.

uz nevim cim by to mohlo byt... zeby ty el motorky uz byly hin??
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Zámky

Příspěvek od Nimrod »

To by mohlo bejt špatný dostavení táhla od motoru na ten zajížděcí camprlík.
Nacelnik

zadni zamky

Příspěvek od Nacelnik »

no mi to podobne delaji zadni dvere - zamknou a odemknou jak kdy
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Zadní dveře

Příspěvek od Slaava »

Taky se mi to dělo, už si ale nevzpomínám, čím to přesně bylo a jak sem to opravil (fakt bych si to měl psát a fotit). Vím jenom, že sem tam přidal jednu pružinku, která vrací zpět tahací lanko otavíráku a taky, že je třeba si dávat pozor na nějak kontakt, kterej dopředu hlásí, co se s dveřma děje v závislosti na pozici stěrače (otevírací okruh prochází ovladačem zadního stěrače, takže je třeba zkontrolovat i jeho přepínač) - zadní dveře neotevřeš, pokud se ti vrtí zadní stěrač a pokud nemáš zataženou ručku (aby tě nesfackoval stěrač nebo aby tě nepřejelo vlastní auto, až budeš dozadu syslit nákup z hajprmárketu).
Žanek

Příspěvek od Žanek »

To otevírání pátých dveří je opravdu závislé na zatažené ruční brzdě a zadní stěrač v poloze nula.U ruční brzdy by na palubovce mělo svítit červený světlo s(P).Pokud nesvítí při zapnutým klíčku v zapalování a zatažené ručce je to ve spínači přímo v ruční brzdě.Já jsem tam měl ulomenej drát a v konektoru tu drželo jen za izolaci.Oprava tak na hodinu.
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Jo a taky sem další den zjistil,že stačí při otevírání (nebo zavírání)pátejch dveří rukou pohnout se stěračem nahoru a už to zase rozepne spínač ve dveřích a přestane to taky fungovat.
Uživatelský avatar
Kondor
Site Admin
Příspěvky: 186
Registrován: 23 dub 2005 20:17
Bydliště: Blansko, Jihomoravský kraj; FRONTERA 3.2i V6, AUT, už je zvýšená, ostatní zatím základ ...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kondor »

Měl jsem podobný problém se zadními pravými dveřmi, někdy nevyskočil kolíček dveří úplně a dveře nešly otevřít. Zjistil jsem, když jsem to rozdělal, že je mechanismus už skoro suchý a že to dře v jedné ocelové vodící liště, tak jsem to promazal tukem a olejem a od té doby - no problemo
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Kondor
SERVIS: Chudčice u Brna; servis@offroad-frontera.com; tel.: 608723149
NAHR. DÍLY: Blansko; prodej@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
DOVOZY, ODTAHY, LPG: posta@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
frontik

Příspěvek od frontik »

ok tak ja to zkusim rozdelat a vsechno promazat a uvidim. tedka mi to nekdy udelaji i druhe dvere tak nato sednu a opravim.pak dam vedet.
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

to je pro me novinka.Ja zadni 5ty dvere otevru normalne i bez zatazeny rucni brzdy :-)
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Možná záleží i na roku výroby.Moje 5 dveře otevřít nejdou.Když ten spínač u volantu zmáčknu bez zatažené ručky tak se rožne (P) abych ji zatáhl.Po zatažení cvak a je to.Nebo dozadu a klíčkem. :roll:
dan 17
Začínající diskutér
Příspěvky: 133
Registrován: 21 kvě 2006 08:23
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od dan 17 »

Včera v noci,asi tak v jednu ráno,jsem dorazil domů se svym novým vozem naloženým čtyřmi pneu a nějaké ty nahradni díly.Zamknul jsem auto a páté dveře zůstaly odemknuté je to špatný zámek,podle mě.Ted tu čtu o nejakých tlačitkách,může mi to někdo objasnit prosim.Nakonec jsem rozebral dveře a vypojil všechny táhla,tak ted je otvíram jenom zevnitř.Půl hodiny jsem si stim hrál a když šla kolem policejni hlidka,což jsem hleděl" stačilo jim odpovědět,přes chodník,že je to moje auto a šli dál.Tady se zlodějům asi musí dařit. :shock:
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Nevím jakej máš rok výroby? Zamkl jsi to centrálem nebo i zámkem na pátých dveřích?
dan 17
Začínající diskutér
Příspěvky: 133
Registrován: 21 kvě 2006 08:23
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od dan 17 »

r.v.94 centralem to nejde a kličem taky ne
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Zámek

Příspěvek od Slaava »

Pokud ti nefunguje zámek, dá se na vrakáči sehnat jinej. Při jedné poloze štěrbiny zámku jde zámek zamáčnout, při druhé ne - máčknutím se zmáčkne táhlo a odjistí se zámek. Táhlo jde zatáhnout servomotorkem i na dálku tlačítkem na palubce. Jeho vedení jde krz ručku, spínač zadního stěrače a čidlo, snímající polohu zadního stěrače. Táhlu prospěje pro zpětný tah přidání pružinky, jinak tam trčící táhlo servomotorku může škodit a překážet při zabouchnutí zámku. Dost alchymie.

S tím vykrádáním vlastního auta si mi připomněl jednu moji historku (navím, jestli jsem ji tady už nepsal ale myslím, že je dobrá):

Jeli jsme za příbuznejma na vesnici. Přijeli jsme večer, Froncek byl moc velkej na to aby bez přípravy projel vratama od statku (!), tak sme ho nechali venku a šlo se na večeři. Po večeři jsme nafasovali víno a taky smotnutou frutu. Pohodka. Už bylo pozdě, tak sem vyrazil do auta pro spacáky. Byla zima, tak sem si pučil bombra (moje bunda byla někde v autě v zavazadlech) a na hlavu sem si stočil kuklu. Spacáky byly ve střešním boxu, do kterýho lezu tak, že stojím na zadním kole. Abych tam viděl, posvítil sem si halogenovou lampou. Nikde totiž nebylo žádný veřejný osvětlení. Na spacákách ležela moje milovaná metrová trubka, kterou s sebou vozím pro případ, že bych potřeboval na cestách povolit nějaký ten šroubek.

V momentě, kdy sem lez po zamčeným autě, v ruce trubku a baterku, na sobě bombra a kuklu, zhulenej, připitej, na louku vyhazující různé věci z boxu a pochopitelně bez dokladů jeli kolem policajti. Ve vesnici, kde bydlí cca dvacet lidí bych je fakt nečekal. Těžko se to vysvětlovalo, raději sem stál po větru (aby taky nechtěli práska). Když sem jim chtěl ukázat, že od auta mám klíčky, tak zámek nešel odemknout. Už sem slyšel, jak si odepínaj přezky na futrálech bouchaček.

Nakonec sem si došel pro doklady a techničkák, oni se uklidnili a všechno dopadlo OK. Fízlové byli v poho.
Naposledy upravil(a) Slaava dne 01 lis 2006 17:24, celkem upraveno 1 x.
dan 17
Začínající diskutér
Příspěvky: 133
Registrován: 21 kvě 2006 08:23
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od dan 17 »

No a pravě ty knofliky,nevim k čemu jsou.Myslite ty na levo od volantu?Já jsem radši na nic nesahl když nevim co to je,byl jsem rád že jsem dojel úspěšně do Ostravy.
Odpovědět

Zpět na „KAROSÉRIE“