Zvýšené sání "Šnorchl"

Vše o karoserii vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Zvýšené sání "Šnorchl"

Příspěvek od patas »

neviděl někdo na Fronteře šnorchl?Případně kde by se to dalo sehnat a nějaký návod jak to namontovat?
frontik

Příspěvek od frontik »

no nejake foto se snorchly na frontere mam ale je to domaci vyroba. popr napis mail a ja ti je poslu.
nebo zkus:
http://www.4runnerclub.org/snorchl/snorchl.htm
http://www.offroadfighters.wz.cz/safari ... ol_off.htm

mimochodem ja uz si jeden vyrabim v nejblizsi dobe bude snad hotovy. pak poslu foto.
Luboš K.

Příspěvek od Luboš K. »

Zdravím,na stránkách jsem narazil na téma šnorchel.Nějakou dobu koketuju s myšlenkou si ho vyrobit sám.Napadly (asi ne prvního) mě trobky na odpad.Mají různé průměry i kolínka a moc by to nestálo.Do toho bych chtěl zakomponovat sportovní filtr,který už tam mam místo boxu.Nemá někdo s tím skušenosti.
Kdzž je sání tak dlouhé,nebude to mít vliv na výkon motoru.
Díky a zdravím Luboš K.
PETR&JITKA
Začínající diskutér
Příspěvky: 338
Registrován: 18 srp 2005 21:43

Příspěvek od PETR&JITKA »

dofám že to bude fungovat http://foto.tiscali.cz/myalbums.php?albid=24443 .Hledej ježdění .
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Husí krk

Příspěvek od Slaava »

Luboš K. píše:Zdravím,na stránkách jsem narazil na téma šnorchel.Nějakou dobu koketuju s myšlenkou si ho vyrobit sám.Napadly (asi ne prvního) mě trobky na odpad.Mají různé průměry i kolínka a moc by to nestálo.Do toho bych chtěl zakomponovat sportovní filtr,který už tam mam místo boxu.Nemá někdo s tím skušenosti.
Kdzž je sání tak dlouhé,nebude to mít vliv na výkon motoru.
Díky a zdravím Luboš K.
Odpadní trubky sem si v nadšení taky nakoupil, leč sem línej je tvarovat, tak to zatím vidím na husí krk pro elektroinstalace. Pochopitelně červenej :twisted: Pro eliminaci dušení bych volil větší průměr, než je průměr sacích hadic v motoru. Popř. by byla dobrá násoska proti směru jízdy, která by motor krapet přeplňovala. U dehtu by to nemělo vadit (o zvýšení tlaku se bude dřív otevírat obchvat turba) u benzínu díky menšímu kompresnímu poměru taky ne (jenom si nedokážu představit, co na to váha vzduchu).

Takovej "pološnorchl" na Fronteře A 2,3TD je k vidění zde: viewtopic.php?f=13&t=1883&p=25548#p25548
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Pavel Mirtl
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 729
Registrován: 15 srp 2006 21:44
Bydliště: Plzeň,Frontera B2.2DTI/99 sport RS

šnorchl

Příspěvek od Pavel Mirtl »

vypadá to jako v jádře paneláku :lol:
Luboš K.

Příspěvek od Luboš K. »

Zdravím,no s jádrem v paneláku bych to nesrovnával.Ono taky záleží na tom jak to uděláš a jakou uděláš finální úpravu.Když by se to nechalo šedé tak je to "jádro v paneláku",když to nastríkáš na černo tak si myslím,že by to nemuselo vypadat špatně.A když se to omotá jednou vrstvou laminátu a nastříka tak to nikdo nepozná.Ještě musím vyřešit sání v motoru,je tam toho nějak moc.Mám 2,2 16V z roku 1997,nevíte k čemu je ten přídavnej kastlík za chladičem,připojenej k sání.To je předehřev vzduchu na zimu???Díky.
Čauky Luboš K.
Uživatelský avatar
Pavel Mirtl
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 729
Registrován: 15 srp 2006 21:44
Bydliště: Plzeň,Frontera B2.2DTI/99 sport RS

Příspěvek od Pavel Mirtl »

Luboš K. píše:Zdravím,no s jádrem v paneláku bych to nesrovnával.Ono taky záleží na tom jak to uděláš a jakou uděláš finální úpravu.Když by se to nechalo šedé tak je to "jádro v paneláku",když to nastríkáš na černo tak si myslím,že by to nemuselo vypadat špatně.A když se to omotá jednou vrstvou laminátu a nastříka tak to nikdo nepozná.Ještě musím vyřešit sání v motoru,je tam toho nějak moc.Mám 2,2 16V z roku 1997,nevíte k čemu je ten přídavnej kastlík za chladičem,připojenej k sání.To je předehřev vzduchu na zimu???Díky.
Čauky Luboš K.
To byl jenom vtípek :lol:
Luboš K.

Příspěvek od Luboš K. »

Ok,já to tak beru.
Zítra jedu na dílnu,kluci budou dělat výfuk,zůstal jsem totiž vyset na břiše a už před tím se hlásil na opravu.A já budu měřt a vymýšlet to sání.Dám pak vědět co jsme vymysleli.Akorát pořád nějak nemam odvahu na tu díru do blatníku.
Tak čauky a hezký víkend Luboš K.
Uživatelský avatar
Martin Dudík
Začínající diskutér
Příspěvky: 139
Registrován: 28 dub 2005 10:55
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Dudík »

Luboš K. píše:...nevíte k čemu je ten přídavnej kastlík za chladičem,připojenej k sání.To je předehřev vzduchu na zimu???Díky.
Čauky Luboš K.
To je Airbox, když zaplavíš chvilkově otvor sání tak motor má trochu vzduchu a zároveň se tam i ten vzduch ohřívá.
Důďa
Frontera A 1998, 2,2i 16v.

... hledáš cíl a směr svý ztracený cesty bude to krutej boj, čekaj tě hromy a blesky
Ref: na konci motor přestane vít a duše najde svůj klid...
frontik

Příspěvek od frontik »

Luboš K. píše:Ok,já to tak beru.
Zítra jedu na dílnu,kluci budou dělat výfuk,zůstal jsem totiž vyset na břiše a už před tím se hlásil na opravu.A já budu měřt a vymýšlet to sání.Dám pak vědět co jsme vymysleli.Akorát pořád nějak nemam odvahu na tu díru do blatníku.
Tak čauky a hezký víkend Luboš K.
no tak to hlavne pri vymysleni nafot
no stou dirou do toho blatniku se mi taky nejak nechce ale bezni to asi nepude
frontik

Příspěvek od frontik »

Petr II píše:dofám že to bude fungovat http://foto.tiscali.cz/myalbums.php?albid=24443 .Hledej ježdění .
čau to máš ten šnorchel co se dá koupiv na webech za těch 7000.- jaká byla montáž? jak si spokojen? udělej i nějaké fota z motorové části ať vím jak si to vyřešil tam.
nebo mi fota pošli na mail. diky
PETR&JITKA
Začínající diskutér
Příspěvky: 338
Registrován: 18 srp 2005 21:43

Příspěvek od PETR&JITKA »

:( promiň ta červená fróňa je Petra z Prahy, tak s dotazama na něj, já bych jen tlumočil jeho slova
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Kudy hadici vésti

Příspěvek od Slaava »

Luboš K. píše:Ok,já to tak beru.
Zítra jedu na dílnu,kluci budou dělat výfuk,zůstal jsem totiž vyset na břiše a už před tím se hlásil na opravu.A já budu měřt a vymýšlet to sání.Dám pak vědět co jsme vymysleli.Akorát pořád nějak nemam odvahu na tu díru do blatníku.
Tak čauky a hezký víkend Luboš K.
Já to vidím jednoduše: U 2,3TD vede z krabice filtru (dole je díra na kondez, tu je třeba zaslepit a také je třeba krapet přitěsnit přívodní koleno) textilní hadice do díry pod blatníkem. Tato se vyhodí a místo ní se napojí husí krk, protáhne se dírou a povede se pod blatníkem až do míst nad pidiblinkrem, kde se vyřízne díra a hadice se vytáhne ven. Jenom nevím, jak zvládne ty dvě ostrý zatáčky. Aby hadice pod blatníkem moc nelítala, přichytí se několika kabelovejma spojkama k výztuhám kastle.

Venku to bude se šnorchlem horší: Buďto jej chci na několika místech chytit ke sloupku nebo tam dát trubku a chytiti to do blatníku a potom do střechy.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Luboš K.

Příspěvek od Luboš K. »

Zdravím,tak se přiznám,že jsem vyměk a díru do blatníku jsem neuděla.Zatím.Mam to celkem vymyšlený.Chci předělat celý sání na motoru.Kolínko co jde hned od motoru pootočím o devadesát stupňů (k blatníku).Hned za kolínko dám váhu vzduchu a kuželovej filtr s ochraným krytem a na něj příjde nasadit trubka.Expanzní nádobka přijde do míst,kde byl airbox.Trubka povede skrz podběh a blatník,kolínkem a podél sloupku na střechu.Uchycení asi až na střechu.Co vy na to?
No nyní jen najít tu odvahu.No a pak to ještě vysvětlit manželce.
V sobotu jsem aspoň vyřízl katík a sundal rám (protože mi na několika místech kvetl).Sundavání toho plastového nástřiku byl pěknej vopruz.Ve třech lidech 5 hodín práce.Už je,ale v plniči a bude jak novej.
Zatím čauky Luboš K.
Odpovědět

Zpět na „KAROSÉRIE“