Přední ochranný rám a STK

Vše o karoserii vozidla
Uživatelský avatar
tank
Začínající diskutér
Příspěvky: 203
Registrován: 01 bře 2008 20:17
Bydliště: téměř Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Přední ochranný rám a STK

Příspěvek od tank »

Dnes jsem absolvoval STK - a dle jakéhosi nařízení (vyhláška 78/2009) po mě chtěli atest k ochrannému rámu a nášlapům , dále měl být zapsaný ve velkém TP. Pro doplnění - na autě mám origo nášlapy i přední rám montovaný z výroby. Nějak jsem to ustál, ale přesto mi technik doporučil zápis do TP a sehnat si atest. Setkal se již někdo s tímto požadavkem, resp. máte někdo rám zapsaný, s atestem? :mrgreen: Nějak si nejsem jistý, kde ty papíry shánět. Vyhláškotvorný zmrdismus nezná hranic..
EXFrontera Sport 2.0i/1994 - Helmut II.
Mazda Tribute 2.0
------------------------------
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ochranný rám a STK

Příspěvek od Nimrod »

Asi tě chtěl upozornit na to že je potřeba mít bankovku příslušné nominální hodnoty. Jelikož vyhláška č. 78/2009 hovoří o vydání bankovek po 500 Kč vzoru 2009. Ne a teď vážně. PLatí to pouze pro nová vozidla vyrobená určitém datu v roce 2009. Jnak bych šel normálně do opelu ať mě napíšou bumážku že rám namontovaný na vozidle je orig. výroby a je nedílnou součástí vozidla.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
tank
Začínající diskutér
Příspěvky: 203
Registrován: 01 bře 2008 20:17
Bydliště: téměř Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ochranný rám a STK

Příspěvek od tank »

To upozornění tak myšleno nebylo, toho technika znám dost dobře. Asi dojde opravdu na ten Opel -na STK visel výňatek z té opičárny. Po termínu - rámy z pružného materiálu, atest výrobce . Do nějakého data - zapsáno v TP jako doplňková výbava, atest.
To mi nějak připomíná retroaktivitu -zpětné uplatnění. Za chvíli si vymyslí, že 3. nebo5. dveře jsou zvláštní výbava a budeme je taky zapisovat a vozit atest :twisted:
EXFrontera Sport 2.0i/1994 - Helmut II.
Mazda Tribute 2.0
------------------------------
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ochranný rám a STK

Příspěvek od Nimrod »

Není to vyhláška, ale nařízení evropského parlamentu a rad č. 78/2009. Toť pro dokreslení. Težko říkat, ale dle mého názoru je toto platné pouze pro nová vozidla nikoliv zpětně. Nedokážu sui představit, že by se to vzahovalo na vozidla vyrobwená před datem účísti této směrnice. To snad ani nelze praktikovat z právního hlediska něco měnit zpětně.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
upirek
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 16 bře 2008 12:24
Bydliště: České Budějovice 2.2 16V A dlouhá
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ochranný rám a STK

Příspěvek od upirek »

to mě na STK taky jebali za rám za nášlapy , musel jsem odmontovat houkačky , brzdový světlo , a nelíbyli se jim ani světla na střeše ale na druhý pokus jsem prošel , jsou to zmr.....i asi čekal nějakej ten uplateček
Uživatelský avatar
tank
Začínající diskutér
Příspěvky: 203
Registrován: 01 bře 2008 20:17
Bydliště: téměř Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ochranný rám a STK

Příspěvek od tank »

Nimrod píše:Není to vyhláška, ale nařízení evropského parlamentu a rad č. 78/2009. Toť pro dokreslení. Težko říkat, ale dle mého názoru je toto platné pouze pro nová vozidla nikoliv zpětně. Nedokážu sui představit, že by se to vzahovalo na vozidla vyrobwená před datem účísti této směrnice. To snad ani nelze praktikovat z právního hlediska něco měnit zpětně.
Asi by se nic zpětně uplatňovat nemělo. ovšem čekat něco logického od EK může jen nenapravitelný snílek. A český úředník hýkajíc nadšením nad každou volovinou to iniciativně dorazí.
EXFrontera Sport 2.0i/1994 - Helmut II.
Mazda Tribute 2.0
------------------------------
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ochranný rám a STK

Příspěvek od Sergio »

Pane jo v životě bych neřekl, že někdo v týhle době dělá ofiko STK :grin:
Já na STK v životě nebyl 8) , můžu vřele doporučit najít si ty správný lidi, který vám to tam odvezou, projdou STK a auto vám vrátí s tím, že vám řeknou co je špatně a co se musí opravit (vyměnit)
Např.: STK s mojí Fronterou za 1900,-, ale nebojte neni to vrak :wink: , nakonec mi řekl, že bych prošel bez problémů.
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
Uživatelský avatar
RAV9
Začínající diskutér
Příspěvky: 416
Registrován: 15 čer 2008 14:21
Bydliště: Malacky, SVK

Re: Přední ochranný rám a STK

Příspěvek od RAV9 »

jj, presne tak...
ak vam chybaju na STK kontakty, spravte si. Najjednoduchsie je to v malych mestach, ak chodite niekam pravidelne do servisu (vecsina ma dost kontaktov na eSTéKáčky), spytajte sa na "tip", alebo "doporucenie" a uvidite :lol:
Land Rover Discovery 2
Uživatelský avatar
DerrickCuster
Začínající diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: 11 úno 2010 16:22
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ochranný rám a STK

Příspěvek od DerrickCuster »

Jojo, EU zase vymyslela další ze svých geniálních předpisů. A já si zrovna chtěl nějaký rám pořídit. Teď abych si ho spletl ze zahradní hadice, když to má být z pružného materiálu... :grin:
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Přední ochranný rám a STK

Příspěvek od václav »

No vidíš, můžeš použít pvc odpadví trubky, aspoň to bude držet tvar... :mrgreen:
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ochranný rám a STK

Příspěvek od Sergio »

Tak sem dneska koupil přední ochrannej rám a zejtra ho namontuju, tak až mě zastavěj, tak dám hned vědět jak to je :mrgreen:
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: Přední ochranný rám a STK

Příspěvek od tirlin »

Co tady řešíte??? nařízení EU se vztahuje na nově vyrobené vozy, naše Frontery jsou staré auta 7 a více let, ty si můžete ovařit třeba lešeňovou trubkou. STK to neřeší a rovněž jí nic takového řešit nepřísluší. STK to bude řešit, až ty nové, dnes vyrobené vozy půjdou na první STK a to bude nejdříve za 4 roky, do té doby bude bůhvíco. Stejně se to nějak míjí účinkem, protože Hummer 1, 2 i 3 je jako tank a to žádný rám nemá, jen kolejnicu místo nárazníku. Zde bude asi do budoucna legislativní problém posoudit, co je ochranný rám, co je součást karosérie s maskou a co je nárazník. Nás se to naštěstí netýká, takže buďme v klidu. Určitě se najde pár přidrzlých policajtů a techniků na STK, kteří nás budou strašit, buzerovat a chtít po nás nějaký úplatek za blbost, ale ym se nedáme.
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Přední ochranný rám a STK

Příspěvek od Janeš Petr »

konečně rozumná řeč
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ochranný rám a STK

Příspěvek od kresta »

máš recht :grin: zbytečnej povik pro nic :lol:
jenom u sousedů trochu pruděj :roll:...(SK)
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Přední ochranný rám a STK

Příspěvek od Janeš Petr »

do ,,SK,, nejezdím. za sousedy mám ,,A,,a ,,D,, a těm to nějak očividně nevadí, tak to taky nějak neřeším :grin:
Odpovědět

Zpět na „KAROSÉRIE“