Zadní světla z Isuzu Rodeo pro Opel Frontera B

Vše o karoserii vozidla
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Zadní světla z Isuzu Rodeo pro Opel Frontera B

Příspěvek od kout.jk »

Hovorili mi, ze ked dovezu auto z USA tak cervene smerovky riesia tak, ze ziarovky prelepia zelenou foliou... Cervene svetlo potom blika na oranzovo - sikovni:) [/quote]
nechci kecat, ale opravdu zelené světlo pod červenym sklíčkem hodí oranžovou barvu? U toho rodea bych to tipoval čistě na americkej způsob - jednou dvojvláknovou žárovkou všechny tři světla-obrysovka,brzda i blinkr s tím, že když zabrzdí, tak bliká brzdovka tak,že i zhasíná obrysovka
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Zadní světla z Isuzu Rodeo pro Opel Frontera B

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahojky, jen tak mě napadla taková blbost pro zkrášlení.
Já světla u Bčka vylil dovnitř epoxidem (asi vrstu tak 5 mm) tím jsem srovnal hrubou strukturu a světla se tímto stalá čirými. vypadá to hned o něco lépe. zvenčí je pak přestříkal kouřovým lakem vypadá to hezky (jen takový návrh) Pokud by jste to někdo dělal taky tak si to nejdřív zkuste třeba na nějakým starým světlu z nějakýho krámu aby jste věděli že máte dostatečně řídký epoxid jenž zarovná večkeré prohluvbně já mám oc firmy elchemco http://www.elchemco.cz je toho 1,5 Kg takže tak na 10 světel stál 450 Kč a když se leje je řídký naprosto jak voda vytvrdne za 20 hodin.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
RAV9
Začínající diskutér
Příspěvky: 416
Registrován: 15 čer 2008 14:21
Bydliště: Malacky, SVK

Re: Zadní světla z Isuzu Rodeo pro Opel Frontera B

Příspěvek od RAV9 »

Milda píše:Víš proč to do Evropy nedostaneš? Už jsem to psal hned ve druhém článku tohoto tématu..... :idea:
Vyrobeno výhradně pro USA,MEX,CAN a podobně.
proc bys to sem nedostal? to ze je to iba pre USA neznamena ze take nezozenies. Ja mam napriklad biele ziarovky a je nanich tiez napisane "only for USA"
Problem je v tom ze obchodnici nemaju zaujem take nieco dovazat (kvoli zisku).

No ale aby som isiel k veci, tie tvoje svetla sa daju zohnat na eBay asi za 10USD (200SK)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Land Rover Discovery 2
Uživatelský avatar
RAV9
Začínající diskutér
Příspěvky: 416
Registrován: 15 čer 2008 14:21
Bydliště: Malacky, SVK

Re: Zadní světla z Isuzu Rodeo pro Opel Frontera B

Příspěvek od RAV9 »

jeee, nasiel som aj nejake "tuning" :grin:

Slaavo, nemas zaujem? viem ze take veci mas rad :grin: ked budes dobry tak sa ti posladame a dostanes k vianociam :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Land Rover Discovery 2
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Zadní svě�a z Isuzu Rodeo pro Opel Frontera B

Příspěvek od Slaava »

Vole, dostal jsem z toho kopřivku :mrgreen:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Zadní světla z Isuzu Rodeo pro Opel Frontera B

Příspěvek od farmář »

moc moc pěkné a za pár!!!!! :lol:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Zadní světla z Isuzu Rodeo pro Opel Frontera B

Příspěvek od kout.jk »

jsem asi moc mladej nebo co, ale zrovna čirý světla mi nevaděj (a nevadil by mi třeba ani lexus, kterej je má originál) Jo a kdyby jste je někde našli i přední, tak ty bych si asi i koupil- určitě lepší , než moje mrtvý, s kterejma ve tmě a při mokrý silnici mám pocit, že jedu na parkovačky
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Zadní světla z Isuzu Rodeo pro Opel Frontera B

Příspěvek od Slaava »

kout.jk píše:...určitě lepší , než moje mrtvý, s kterejma ve tmě a při mokrý silnici mám pocit, že jedu na parkovačky
To je klasika, proč myslíš, že si lidi na Froncka pořizujou přídavný dálkový a rampu? :lol:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Zadní světla z Isuzu Rodeo pro Opel Frontera B

Příspěvek od farmář »

jj je to tak, já si kua musím dozapojit přídavný, někdy je to jako let poslepu, podle přístrojů,ale na to jich tam mám proklatě málo! 8)
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
RAV9
Začínající diskutér
Příspěvky: 416
Registrován: 15 čer 2008 14:21
Bydliště: Malacky, SVK

Re: Zadní světla z Isuzu Rodeo pro Opel Frontera B

Příspěvek od RAV9 »

mne svieti super, bo mam obe uplne nove... (preventivne som ich rozbil o jednu nemenovanu cestnu prekazku :twisted: )

inak nekedy pomoze ich zvnutra vycistit, byt vami by som to skusil :idea:
Land Rover Discovery 2
Uživatelský avatar
janoduch
Začínající diskutér
Příspěvky: 480
Registrován: 04 úno 2008 21:33
Bydliště: SLOVENSKO/GELNICA ---2,2/16V LTD benzin
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadné svetlá

Příspěvek od janoduch »

Milda píše:Myslíš tato světla? Tak ta by ti u nás neprošla s homologací.
Možná jedině s nějakou výjimkou. Zadní blinkry :idea: nemaj oranžovou barvu. :!:
rodeo.jpg
Vlevo je zadní lampa RESCUERovy "B"čkovky a vpravo je moje Bělice "A"čková.
Jestli to jde ale vyměnit z Rodea ti neřeknu.
lampy.jpg
ja mam to auto uz polroka v compe a ties ma stvu tie svetla neviem ich nikde najst ale cira optyka na ackovu je, mozem povedat ze je super , nakoniec je tu visie foto.
no predne svetla s cirou optykou sa daju kupit cca kus 8000sk v opli :x
Milacik- B 2,2 /16V LTD -benzin/LPG,malicko zdvyhnuta, Body lift 5 cm,navijak 5,5t ,rosirena ,nove pneu EXTREME T3:*.skype bubo.ja,icq-431432153.janoduch@post.sk +421915897103/+421948001033
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Zadní světla z Isuzu Rodeo pro Opel Frontera B

Příspěvek od Goauld_cz »

Je to tady sice opravdu staré téma a odpověď po deseti letech možná někoho pobaví, možná někoho pohorší, ale...
Vzhledem k tomu, že Rodeo mám a odpověď jak to opravdu je s těma světlama tady nikdo nenapsal se 100% jistotou, tak to teď vysvětlím.
Rodeo má jak je vidět na obrázku horní polovinu čirou a dolní červenou. V horní polovině je Zpátečka a blinkr s normální oranžovou žárovkou. V dolní polovině je pouze jedna dvouvláknová žárovka pro koncovy světla a brzdovky. Mlhovky jak známo v USA nepoužívají (není to povinnost), takže je ani Rodeo nemá, proto mám mlhovku jako přídavnou lampu pod nárazníkem.
Ještě něco málo vysvětlení proč v USA nemají mlhovky. USA světla mají totiž téměř vždycky silnější žárovky a konstrukci reflektoru tak, že sou v mlze dobře vidět a přitom neoslňujou auta za. Američani totiž umí přemýšlet jednoduše a přitom efektivně, to tady v evropě a hlavně dnes v evropské unii moc lidí neumí, spíš vůbec.
Stejně tak nechápu proč například v Polsku červeny blinkry nejsou nejmenší problém a u nás je to ten největší problém spolu s milionem dalších buzerací co všechno auto nesmí mít. Ono totiž blikající brzdovka jako blinkr je stejně nepřehlédnutelná jako oranžovej blinkr, takže je to úplně jedno co bliká, ale hlavně, že to bliká.
Podobnej nesmysl sou přední světla, kde v USA mají světla symetricky, takže levy světlo svítí stejně jako pravy, tudíž je vidět do levyho pruhu silnice. Evropani si vymyslely asimetricky světla, kde levy světlo svítí do pravyho jízdního pruhu, takže v tom levym vidíme prd. Tomu totiž vůbec nerozumím... Někdo kdysi namítal, že je to kvůli oslňování, ale vtip je v tom, že americky světla neoslňujou o nic víc, než evropsky. Takže je to nejspíš jenom proto, aby sme se zase nějak odlišovali a nemohli se normálním způsobem dovážet auta z USA tak aby nebyli s úpravou pro EU trh. Ono totiž naopak to není nejmenší problém. Američan si z EU může dovyst cokoliv a jezdit s tím dokud se to nerozpadne. Nikdo po něm nechce žádny homologace a žádnou technickou prohlídku. Každej stát to má sice trochu jinak, ale ve většině se to neřeší.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Zadní světla z Isuzu Rodeo pro Opel Frontera B

Příspěvek od vlado007 »

To asymetricke svetlo pokial mi je zname je kvôli tomu ze osvecuje pravy okraj vozovky kvôli chodcom coz neni zle vymyslene.
A ta zlta smerovka je takisto urcite lepsie riesenie uz len v tom ze sme na to v europe tak zvyknuty.
Ja mam tiez svetla z usa zadne a nemusel som domontovavat ziadne hmlove svetlo. Prerobil som to tak ze je vsetko podla pravidiel eu. Viac ma nasrala kvalita tych svetiel a to v tom ze do novych zatekala voda. Ale neni to original svetlo takze som moc od toho ani necakal. Samozrejme 100 ludi, 100 chuti ako sa povie :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Zadní světla z Isuzu Rodeo pro Opel Frontera B

Příspěvek od Goauld_cz »

Moje zkušenost je taková jak sem to popsal, symetrické světla svítí jak na pravou krajnici, tak na levou, prostě po celé silnici. Asymetrické svítí jenom vpravo, doleva vidím hovno :lol:
Zadní světla mám originál a nezatíká do nich, ani se nijak nerosí zevnitř.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Odpovědět

Zpět na „KAROSÉRIE“