Predný ochranný rám B

Vše o karoserii vozidla
JimCrossar
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 07 dub 2014 16:02

Re: Predný ochranný rám B

Příspěvek od JimCrossar »

Tak. rám je zatím ve fázi úprav, ale.. držáky které jsou dole stačí odřezat, otočit a přivařit .. není to 100% ale.. je možnost i ty držáky nadstavit pásovinou, aby rám byl vejš..a hlavně to chce ještě vyvařit ty držáky ať je to pevný.. zatím to vypadá takhle : http://jimcrossar.rajce.idnes.cz/ram_z_A_na_B

edit: a klidně se do mne pusttě že je to hnusný atd.. ale jde mi o funkčnost a hlavně aby to bylo levný žejo..
Frontera B dlouhán Y22DTH 2000.
Co neubrzdíš, to neukecáš ...
I Frontera ledasco projede, jen je to většinou o tom mezičlánku co sedí na sedačce :-)
GándhíMahatma
Příspěvky: 6
Registrován: 08 led 2016 13:41
Bydliště: Praha

Re: Predný ochranný rám B

Příspěvek od GándhíMahatma »

Franta44 píše:Takhle jsem to koupil, tak nevím,ale vypadá to origoš.Auto mám od prvního majitele koupené v ČR /je to majitel autobazaru/ a ten všechno nechával dělat v servisu a myslím,že říkal že to nechával montovat v servisu /přední rám a nášlapy/. Rám je super. Na jaře jsem srazil srnu asi ve 120km/h a vydržel.Nebýt toho rámu tak by byl předek v pr....Na rámu byly jenom chlupy a krev.
Zdar, to by mě zajímalo, když je před předním nárazníkem ochranný rám, zda se spustí airbag při nárazu?? Tedy jestli jej aktivuje nějaký spínač v nárazníku nebo se aktivuje přetížením... Dík.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Predný ochranný rám B

Příspěvek od vlado007 »

Ano aktivuje. Presne ako pises, pri naraze sa v RJ airbagu aktivuju cidlom (tusim sa tomu hovori cidlo zrychlenia) vzduchove vaky.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Predný ochranný rám B

Příspěvek od Goauld_cz »

Vlado, vzduchový vankúš :wink: :lol:
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
GándhíMahatma
Příspěvky: 6
Registrován: 08 led 2016 13:41
Bydliště: Praha

Re: Predný ochranný rám B

Příspěvek od GándhíMahatma »

vlado007 píše:Ano aktivuje. Presne ako pises, pri naraze sa v RJ airbagu aktivuju cidlom (tusim sa tomu hovori cidlo zrychlenia) vzduchove vaky.
OK, díky za odpověď.
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Predný ochranný rám B

Příspěvek od palo frontera »

Mate niekto namontovany ochranny ram s B-ečka ( taky ten pogumovany stredovy) na A-čku? Pomohlo by foto zospodu v mieste uchytenia ako ste to riesili. Vdaka.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Predný ochranný rám B

Příspěvek od vlado007 »

Ten ram tam uchytis jedine upravou nejakými pásovinami. Lenže ty to potrebuješ uchytiť aj o nárazník.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Predný ochranný rám B

Příspěvek od palo frontera »

To ze sa chyta aj o naraznik v cca strede vysky ramu tak to mi je jasne. Na spodok nejaky plochac. Rozmyslam pouzit spodne uchytenie s ruroveho origo A-čkoveho ramu. Ten moj je suci aj tak len do srotu.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Malí Vlček
Příspěvky: 1
Registrován: 31 říj 2019 11:48

Re: Predný ochranný rám B

Příspěvek od Malí Vlček »

Ahoj Fronteráci. Dá se nějakým stylem namontovat origo přední rám z Áčka na Béçko? Mám ho doma po opravě a jemu líto se ho zbavovat. Díky.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Predný ochranný rám B

Příspěvek od vlado007 »

Áno da. Treba upraviť úchyty o ram. Dokonca to aj normalne vypada.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Predný ochranný rám B

Příspěvek od Goauld_cz »

Jedinej problém je, že dnes už policajti mají přístup k fotkám a záznamům z technické a pokud nemáš rám zapsanej v techničáku, tak ti dají pokutu, nebo rovnou řeknou, že auto je nezpusobily k provozu. Mám v garáži taky rám a je mě ho líto, ale už si to netroufám dát na auto :(
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Odpovědět

Zpět na „KAROSÉRIE“