Nebezpečné přední zástěrky

Vše o karoserii vozidla
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Nebezpečné přední zástěrky

Příspěvek od Milda »

Rád se podělím o nemilou zkušenost s předními zástěrami. Někdo tu už psal (snad Rosťa?), že to sundal hned jak Froňu koupil. Teď už ho chápu. Nedávno jsem lehce zapad v říčním suchém písku. Při couvání na 4x4 s redukcí jsem v plném rejdu najel př.kolem na zahrabaný šutr a skřípl o něj př.zástěru. Nejde o to, že to nevydržela a přetrhla se v půli, ale co horšího, spolu se zástěrou šel o 2cm dolu a o 3 cm od dveří i blatník. Prostě k naštvání. Teď už sice jezdím bez zástěr, ale nevím, jak se na to budou tvářit podběhy, rám a prahy po zimních solených silnicích. Zatím mám jen nádherně zadělané auto až na střeše od bláta v terénu .
Naposledy upravil(a) Milda dne 27 úno 2008 18:28, celkem upraveno 2 x.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od premek_k »

Ono je to podobné i se zadníma zástěrkama. V Rumunsku jsem podoným způsobem urval zadní a s ní šel dolů i zadní plastový nárazník. Sice jen o kousek, ale šel.. :(
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Pravda pánové, zástěrky tam nemají co dělat, ať přední, tak zadní, a v zimně to neudělá nic jiného než to jako když tam jsou, sůl je svině, když někam zaleze tak je tam a při solení v zimně je sůl stejně rozmočená ve vodě a ta se na spodku dostane také všude, takže bych si s tím hlavu nelámal, jen možná budou prahy a podběhy víc trpět od odlétávajících kamínků, ale pokud se stříknou pyrmem, tak to zůstane vždy jako guma a pak už bych se toho nebál :wink:
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

zástěrky

Příspěvek od Franta44 »

.....to je sice pravda,že jsou na h.. ,ale když je tam nemáš tak to vypadá takto. A to jsem nebyl nikde v terénu.
Obrázek

Obrázek


Tak si potom vyber jestli s nebo bez :cry:
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

to to máš ještě dobrý, protože tam máš nášlapy, kdybys je tam neměl, tak máš nachlístáno sajrajtu po celým boku, natož ještě když si dáš trošku širší kola nebo jiný ET a jsou kola venku, to to pak na boky brutálně chlístá, to je fakt, ale autu jako je frontera nebo jakejkoliv jinej off road trošku bláta sluší :lol: :D
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

vojtech.kloud píše:to to máš ještě dobrý, protože tam máš nášlapy, kdybys je tam neměl, tak máš nachlístáno sajrajtu po celým boku, natož ještě když si dáš trošku širší kola nebo jiný ET a jsou kola venku, to to pak na boky brutálně chlístá, to je fakt, ale autu jako je frontera nebo jakejkoliv jinej off road trošku bláta sluší :lol: :D
...mě se to taky víc líbí když je to trošku od bláta :lol:
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
pato
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 780
Registrován: 07 led 2007 11:21
Bydliště: Trnava,SR,Frontera A,2,2i16V,r.v.1997

Příspěvek od pato »

Svatá pravda :D :lol: :D Paťo-Divoch
honzík
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 613
Registrován: 27 čer 2006 06:52

re

Příspěvek od honzík »

zasterku uz jsou uplne pryc ( jedna jsem nechal v rumunsku zasazenou v potoce ) a kdyz je auto jen trena chvíli čistý - znervozním

marne hledam kde se bude ted neco konat v terenu - sraz je dobra vac - ale v lete není bláto - a já mám bláto rád :) :)
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Odnímatelné zástěrky.

Příspěvek od Milda »

No jo, samá pravda! Ale fakt je, že na naší STK mě bez zadních plácaček nenechaj ani vjet do haly :( :( :( Takže navrhuji vyhlásit tématický úkol:
Vykoumat mechanickou fintu flintu na
ODNÍMATELNÉ zástěry.
Do problémového terénu OFF a na silnici a marast ON. Ješiš to je hovadina. :D U TATER to ale měli vychytaný už dávno. Zvedali je vzadu a připínali na řetízek. Jinak pokud já dojedu v dešti nějaký pako, co je vzadu nemá, tak bych mu dal bodyček a hodil ho do pangejtu. Nechápu, jak je možný, že se dnes vyrábějí vozy BEZ zadních zástěr.
( Ty jowa, to zas bude na mě keců :P )
Až bude čas, tak nafotím a vložím snímky, jak dokáže urvaná př.plácačka dokurvit kastli.
Naposledy upravil(a) Milda dne 27 úno 2008 18:24, celkem upraveno 1 x.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Čéče, to je nějaká blbost, že tě bez zástěrek nechtěj udělat STK, doba poviných zadních zástěr je už dávno pryč, ZÁSTĚRKY BEJT NEMUSÍ
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milda »

Nevím, Vojto. Ale buzerujou s tím, že co tam dal výrobce, to tam na STK musí být. Je to někde daný černý na bílém? Třeba ve vyhlášce? U nových to už výroba nedělá, tak tam prej nemusí. Asi budu muset na STK do Roudnice n.L. :(
Naposledy upravil(a) Milda dne 27 úno 2008 18:24, celkem upraveno 1 x.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Mata.rc
Začínající diskutér
Příspěvky: 135
Registrován: 22 led 2007 19:30
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mata.rc »

a nemá to belt jen na hnací nápravě?
Frontera 1996 A,2.2 benzín.dlouhá
Petr Nespor
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 04 lis 2005 22:48
Bydliště: Praha

zadní zástěrky

Příspěvek od Petr Nespor »

Dělal jsem technickou na jaře 2007 se sportkou a neměl jsem zadní zástěrky. Musel jsem je doplnit,říkal že když od kola udělám úhel 20° a přímka nekončí na kastli ale za ní tak musý být zástěrky. Nevim jestli mě jen neotravoval,vadilo mu spousta věcí,dokonce i originál mlhovky ve světlech vzadu. Asi milovník 4x4 :idea:
2.5TDS
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

STK

Příspěvek od Slaava »

STK je shit :?
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

To tě asi jenom chtěl buzerovat, já myslím že tohle téma se tu už řešilo, ve vyhlášce to není, že musíš mít zástěrky, ať si ten ůhel strčí do ........,pokud by bylo stále zavedené ve vyhlášce, že musíš mít zástěry, tak KAŽDÉ NOVÉ AUTO U NÁS PRODANÉ PO ROCE 1989!!!! By muselo mít zástěry,protože by jinak nebylo typově schválené pro provoz na našich komunikacích, a žádné auto není výrobcem vybaveno zástěrkami!!! Navíc teď už jsme dávno v unii a tam zástěrky nikdy neexistovaly!!! A pokud by jimi vozidlo mělo být vybaveno, a nemělo by je (originál od výrobce!!!) tak bys musel mít v TP zapsanou výjimku, např výjimka číslo to a to, chybějící zástěrky, popřípadě, vozidlo musí být dovybaveno zástěrkami.... atp, už vidim jak si někdo koupí Medvěda za dva míče a nějakej koumák mu na to bude vrtat nějakej kus rohožky, protože nějakej blb na technickej si hraje s úhloměrem a machruje s nějakejma nesmyslnejma úhlama kol a délkou karoserie............ BLBOST!!!
Odpovědět

Zpět na „KAROSÉRIE“