Rescuerova Frontera

Zde se dozvíte něco o naší práci a o námi provedených úpravách.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

prdlajs now how

Příspěvek od Nimrod »

Nebo jak se tomu nadává, akorát to nestíhám sepisovat a fotit. Rampa, naviják atd. V jednoduchosti naviják drží na bouracím rámu. Prostě to vypadá jako by to bylo z výroby, což je potřeba na STK. :-)
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Konektor

Příspěvek od Nimrod »

Jo jinak k tomu konektoru. Jakmile to utopíš do bahna nebo vody, tak je ti elektrickej naviják vcelku k prdu, jelikož voda je co? vodivá.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

platle a držáky jsou tam dodělávaný,šroubovaný,nějaký origo u navijáku,nebo samo doma? a nepřekáží to moc vzduchu na chlazení,tak to se asi uvidí až v létě :D
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

a což takhle nějaká izolation???......by nebyla?no ale když budeš mít tu zásuvku v nárazníku už pod vodou,tak naviják máš ještě na suchu,ta je níž,nebo se mi to zdá?
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

no voda je sice vodiva ale ne zase az tak dobre :-) A pri 12V si myslim ze je to vcelku jedno :-)Ale to bych asi neresil.Je fakt ze vetsinou pak uz clovek potrebuje nekoho kdo ho spis vytahne dozadu :-) Ja sem si rikal ze to asi bude na tom ramu akorat nevim jestli to bude dostacujici na to ze se s tim daj tahnout 4tuny.No nic na bouracim ramu vymenime srouby za silnejsi ocelaky a musi to bejt dobry :-)
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Vzduch

Příspěvek od Nimrod »

vojtech.kloud píše:platle a držáky jsou tam dodělávaný,šroubovaný,nějaký origo u navijáku,nebo samo doma? a nepřekáží to moc vzduchu na chlazení,tak to se asi uvidí až v létě :D
Vzduchu to nepřekází. jelikož je to skoto pod chladičem, takže dobrý.
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Sucho

Příspěvek od Nimrod »

vojtech.kloud píše:a což takhle nějaká izolation???......by nebyla?no ale když budeš mít tu zásuvku v nárazníku už pod vodou,tak naviják máš ještě na suchu,ta je níž,nebo se mi to zdá?
Naviják už právě moc na suchu není takže smolíček púacholíček. Je tam sice nějákej centimetr rozdíl, ale to už nehraje moc velkou roli.
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Napájení

Příspěvek od Nimrod »

patas píše:no voda je sice vodiva ale ne zase az tak dobre :-) A pri 12V si myslim ze je to vcelku jedno :-)Ale to bych asi neresil.Je fakt ze vetsinou pak uz clovek potrebuje nekoho kdo ho spis vytahne dozadu :-) Ja sem si rikal ze to asi bude na tom ramu akorat nevim jestli to bude dostacujici na to ze se s tim daj tahnout 4tuny.No nic na bouracim ramu vymenime srouby za silnejsi ocelaky a musi to bejt dobry :-)
Napětí už tady nehraje moc roli. Vem že tím navijákem a kabelama prochází hodně hodně velkej proud, kterej ti zlikviduje baterii behem pár minut, takže sbohem a šáteček. Je to dostačující jelikož za hourací rám se auta normálně přivazují při tažení. A navíc originál šrouby bych nenhraoval silnějšími oceláky. Tyto šrouby jsou dělány tak, že pokud dojde k opravdu větší síle kdy auto je třeba zaklíněno o skálu nebo pařez a ty o tom nevíš, tak dojde buď k roztržení lana a nabeo ustřižení těchto šroubu a bourací rám i s navijákem leté dobředu. Toto je rozhodně menší škoda než aby letěl dopředu celý rám auta, popřípadě aby se například roškubla část za kterou vozidlo visí.
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

mas pravdu.Uz ho mam namontovanej.Kurna to byla drina.Ve finale jsem urizli spodni trubku z ramu vyrizl se kus plastu a navarili jsme primo na ram 2 Lka.Pak se udelal obdelnik sesroubovalo se to a je hotovo.Nejvetsi pakarna sou ty kabely od selenoidu.Jednotku jsem prichytil do mista za ABS a tam dal taky odpojovac:-) Nic moc lehkyho to nejni.Makali sme na tom cca 10hodin.Ale navijak tam je a funguje :-)Moc fotek nemam pac sem byl zasranej ale muzu klidne to co mam poslat :-)
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nimrod »

patas píše:mas pravdu.Uz ho mam namontovanej.Kurna to byla drina.Ve finale jsem urizli spodni trubku z ramu vyrizl se kus plastu a navarili jsme primo na ram 2 Lka.Pak se udelal obdelnik sesroubovalo se to a je hotovo.Nejvetsi pakarna sou ty kabely od selenoidu.Jednotku jsem prichytil do mista za ABS a tam dal taky odpojovac:-) Nic moc lehkyho to nejni.Makali sme na tom cca 10hodin.Ale navijak tam je a funguje :-)Moc fotek nemam pac sem byl zasranej ale muzu klidne to co mam poslat :-)
Určitě mě to pošli já to hodím na web.
Odpovědět

Zpět na „NAŠE PRÁCE“