Hankook RA 10

Vše co se bude týkat pneumatik, protektorů a disků. Rozměry, huštění, vzorky, údržba, doporučení, atd. Všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
radar.2003
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 90
Registrován: 16 srp 2014 15:56
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Hankook RA 10

Příspěvek od radar.2003 »

Ahoj,
neznáte kluci někdo Hankook RA 10? Můj dýloš mi je pořád nutí :grin:
Celoroční pneumatika pro lehké nákladní (dodávkové) automobily, při břečce a sněhu obzvláště výkonná díky šíři profilu, přímé a cik-cak drážky pro vynikající odvod vody a absolutně jisté brzdné vlastnosti.
Speciálně posílená bočnice "Extra protection" nabízí dodatečnou ochranu proti bočnímu poškození.

popis je hezký, ale jak praxe, mám vžitý názor, že univerzála je na h.... v zimě a taktéž i vlétě ?

ceny jsou následující:
235/70 R16 HANKOOK RA10 2660,- s DPH/ks
255/65 R16 HANKOOK RA10 2890,- s DPH/ks
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 2.5 TDS long 1997
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Hankook RA 10

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Na zimu určitě zimáky, letos ve sněhu na poježdění kdo měl A/T toho moc nedal a zimáky jely na zadek tam, kde univerzálové už zapínali předek.
V létě bych si přidal pár stovek a než toto, tak BFG A/T. Sice dražší, ale zase ten jejich nájezd je neskutečnej a záběrový vlastnosti úplně jinde.
Na off nelze mít "univerzální" kola na celej rok. Záleží, kam jezdíš. Pokud máš Fronteru jako břichoplaza a do terénu se bojíž zajet, tak určitě letní. I kvůli komfortu a spotřebě. Pokud jezdíš půl na půl terén/silnice tak výše zmíněné BFG je ideální volba a pokud převážně terén, tak nějaký MT.

U nás je měli loni tesaři na L200 a na Navaře a asi po třech měsících je dali pryč. Na blátě když bylo potřeba na stavbě vycuknout někam vozík s nákladem tak katastrofa, na mokru tancovaly jak na ledě a vyjetý kolaje s vodou a aquaplaning příšernej.

Kdyby jsi je chtěl, tak se mohl zeptat, jestli je ještě mají. Řekl bych, že se jich rádi zbaví. :-)
Teď tam mají za podobnou cenu General Grabber AT2 a na jízdu prej nebe a dudy. V terénu berou dost dobře a zároveň jsou na silnici krásně tichý...
Já až dodělám Izzardy, tak jdu určitě do BFG A/T a nebo ty Grabber-y :wink:

Navíc v testech si taky moc dobře nevedou...

Ale ono taky záleží na tom článku mezi volantem a sedačkou, že. :mrgreen:
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
radar.2003
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 90
Registrován: 16 srp 2014 15:56
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hankook RA 10

Příspěvek od radar.2003 »

Teď na tom mám zimní Matadory Mp 91čky Nordiccy a jezdím je celoročně, plně mi vyhovujou, ale chtěl bych něco s trošku ostřejším vzorkem a zase to jezdit celoročně, terén moc často nejedu, spíš aby to zabíralo na uježdeným sněhu. Koukám do netu asi měsíc a nemůžu to nějak pořád rozhodnout :shock:
Frontera 2.5 TDS long 1997
Odpovědět

Zpět na „PNEUMATIKY“