Má Frontera B v techničáku 15" kola ?

Vše co se bude týkat pneumatik, protektorů a disků. Rozměry, huštění, vzorky, údržba, doporučení, atd. Všechny modifikace Frontera.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Má Frontera B v techničáku 15" kola ?

Příspěvek od Goauld_cz »

Vzhledem k tomu, že mám Isuzu a při přepisu techničáku to mohl kdokoliv měnit, nebo cokoliv zapomenout, případně se neřídil tím co výrobce udává, tak by mě zajímalo, jestli Frontera B má originálně v techničáku zapsany 15" nebo jenom 16".
Já mám napsany jenom 16" a rád bych tam nějak nechal doplnit, že tam může být 15, protože 16" gumy sou zbytečně drahy a nevyhovující.
Díky za odpověď.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Má Frontera B v techničáku 15" kola ?

Příspěvek od farmář »

letos byly snad i levnější než 15tky. Trh je pěkná svině :)
Nejhorší jsou individuální dovozy. Rakušáci tam mívají slušný soupis všech možných rozměrů, ale pak ti někdo napíše akorát to, co bylo na dovozové TK nebo co vypadlo přednastavené z kompu. Pokud jsi auto dovezl, dojdi si na evidenci a nech si je podle německého nebo rak. TP dopsat za 80 kaček.
Jinak máš už jen dvě možnosti, jít tam loudit jestli mají v kompu i alternativní schválené rozměry či zaplatit GM za papír, kde ti je vypíšou jako povolené rozměry a na záladě toho se jako v prvním případě domůžeš jejich zapsání.
15tky bych osobně viděl jako nejšastější základní rozměr, hodně bych se divil, kdyby u Béčka nebyl. Ale stát se může cokoliv!
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
pida3.2v6
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 574
Registrován: 21 led 2011 17:59
Bydliště: Dlažov-někde u Šumavy

Re: Má Frontera B v techničáku 15" kola ?

Příspěvek od pida3.2v6 »

já tam mám jenom 16 a na Bčku jsem se s 15 zatím ještě nesetkal
Frontera B 3,2 V6 ,r.v.2000,246 000 km,manual,dlouhá,LPG,pera + 7 cm + prodloužený Rancho RS 5000,rozšířená +3+3 cm,protektory Colway C Trax MT 245/70 R16
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Má Frontera B v techničáku 15" kola ?

Příspěvek od Žanek »

Mám v techničáku 15 i 16ctky. :P
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Má Frontera B v techničáku 15" kola ?

Příspěvek od Goauld_cz »

farmář píše:letos byly snad i levnější než 15tky. Trh je pěkná svině :)
Nejhorší jsou individuální dovozy. Rakušáci tam mívají slušný soupis všech možných rozměrů, ale pak ti někdo napíše akorát to, co bylo na dovozové TK nebo co vypadlo přednastavené z kompu. Pokud jsi auto dovezl, dojdi si na evidenci a nech si je podle německého nebo rak. TP dopsat za 80 kaček.
Jinak máš už jen dvě možnosti, jít tam loudit jestli mají v kompu i alternativní schválené rozměry či zaplatit GM za papír, kde ti je vypíšou jako povolené rozměry a na záladě toho se jako v prvním případě domůžeš jejich zapsání.
15tky bych osobně viděl jako nejšastější základní rozměr, hodně bych se divil, kdyby u Béčka nebyl. Ale stát se může cokoliv!
Já sem právě s autem dostal 15tky a 16 mám akorát rezervu, tu stejně "zahodím", protože sem dostal i pátej 15" disk pro rezervu. Sou to ty "pepřenky" z Ačkové Forntery a vypadají dle myho názoru moc pěkně.
Otázka právě je, jak nejjednodušeji získat nějaky vyjádření, že tam být můžou a pak už jenom jít na dopravku s tím, že mi je tam na 100% zapíšou. Co znamená, nechat si je dopsat podle rakouskyho TP ? Lépe řečeno, kde bych ho vzal, nebo kde by ho vzali oni, aby to podle něho zapsaly ? Rodeo je určeny pro USA, takže by to asi muselo být takovy, co už někdo dovezl z usa do rakouska, kde problémy se zápisem nemají.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Má Frontera B v techničáku 15" kola ?

Příspěvek od palo frontera »

Neviem ako je to s Oplom, ale napriklad kamarat ked kupil Suzuki Vitaru, tak mal len jeden rozmer pneu zapisany v TP a este k tomu niejaky dost blby rozmer. Zasiel do predajne Suzuki a tam mu na ziadost podla typu auta, modelover rady, roku vyroby a motorizacie vystavili niejaky papier ako certifikat s peciatkou Suzuki importera za poplatok cca 20eur. Stym potom isiel na dopravny inspektorat a tam mu zapisali rozmery s toho certifikatu. Teraz ma myslim v technicaku zapisanych asi 8rozmerov pneumatik a to aj 15" aj 16" dokonca. Neviem ci je aj Opel schopny niecoho takeho.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Má Frontera B v techničáku 15" kola ?

Příspěvek od vlado007 »

Je schopny ale asi za 80 euro. Vystavia technicky opis podla typu auta. Su tam vsetky info od rozmeru pneu az po vahy. Ale robi to iba importer opel.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Má Frontera B v techničáku 15" kola ?

Příspěvek od Vokoun »

Stejně, jako Žanek mám oba rozměry.
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Má Frontera B v techničáku 15" kola ?

Příspěvek od palo frontera »

Vlado kamos to riesil pred tromi rokmi, teraz je to asi aj v Suzuki drahsie.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
kuriatko
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 650
Registrován: 01 bře 2011 19:54
Bydliště: Prievidza SK

Re: Má Frontera B v techničáku 15" kola ?

Příspěvek od kuriatko »

vlado007 píše:Je schopny ale asi za 80 euro. Vystavia technicky opis podla typu auta. Su tam vsetky info od rozmeru pneu az po vahy. Ale robi to iba importer opel.
Vlado za 80eur ti vybavím rozmery aké chceš a to nebudeš musieť vytiahnuť päty z domu :mrgreen: samozrejme tu u nás na okrese.Myslím si že je to všade rovnaké a každý vie o čom je reč.Ten má známeho tam iný tam a ruka ruku myje.Ešte že je korupcia že? :roll: Apropó ja mám tiež len 16,ale čoskoro tam doplním viac...
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Má Frontera B v techničáku 15" kola ?

Příspěvek od vlado007 »

Jasne ale trochu to upresnim. Na priklade ktory sa stal nedavno. Na LC dal chalan 33 kola a dal si to takymto sposobom zapisat. Na ceste sneh, nedobrzdil a zestrelil auto prednim a to este chodca. Poistovna aby sa vyhla poistnemu plneniu hladala vsetko mozne a nasla po asi 2 tyzdnoch co komunikovala z predajcom ze taky rozmer pneu tam nikdy v zivote byt nemoze a ani nebol. Od okresneho uradu si vytiahla technicky preukaz ktory vystavil on pri prihlasovani auta. Ten policajt co to vyriesil uz je na urade prace, a ten chalan z LC riesi dobreho pravnika aby co najmenej dostal. Je to krute :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
kuriatko
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 650
Registrován: 01 bře 2011 19:54
Bydliště: Prievidza SK

Re: Má Frontera B v techničáku 15" kola ?

Příspěvek od kuriatko »

Samozrejme že to musí ísť touto cestou cez úrad aj policajti si na to dávajú bacha presne kvôli tomuto čo opisuješ :wink:
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Má Frontera B v techničáku 15" kola ?

Příspěvek od Goauld_cz »

Takže nějaky reálny návrhy jak postupovat ?
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Má Frontera B v techničáku 15" kola ?

Příspěvek od vlado007 »

No skus vyhladat importera isuzu, a tam sa popytat ci by ti vydali ten technicky opis podla vin cisla. Povedz im aky problem mas a uvidis.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Má Frontera B v techničáku 15" kola ?

Příspěvek od Goauld_cz »

Importér Isuzu v ČR není.
Naposledy upravil(a) Goauld_cz dne 10 úno 2013 23:32, celkem upraveno 2 x.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Odpovědět

Zpět na „PNEUMATIKY“