Změna pneu v TP návod zatím částečně

Vše co se bude týkat pneumatik, protektorů a disků. Rozměry, huštění, vzorky, údržba, doporučení, atd. Všechny modifikace Frontera.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Napíšou tam víceméně co si řekneš,dnes jsem mluvil s kámošem, a ten mi dokonce řekl,že dnes přihlásíš snad i svářečku a dvoukolák :D :D :D
Uživatelský avatar
PM palkon
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 67
Registrován: 02 bře 2007 09:23
Bydliště: Ostravsko

Příspěvek od PM palkon »

Během letošní "zimy" jsem řešil na dopravce zápis kol do TP. Chtěl jsem zimní gumy na plechu. U Opla disk za hříšných 2700,- a na internetu jsem nenašel žádného prodejce, který by prodával disky uvedené v TP. V druhovýrobě se prý nedělají. Nakonec jsem se rozhodl pro disky DOTZ Dakar, které ovšem mají jiné ET. Kupoval jsem je přes e-pneumatiky.cz, kde k diskům davají i typový list, na základě kterého jde kola do TP zapsat. Na svých stránkách mají i odkaz na stránky ministerstva dopravy, na kterých je uvedeno několik způsobů zápisu kol nad rámec uvedených v TP. V typovém listu je uvedený příslušný disk a k němu odpovídající další rozměry pneu, které lze na auto použít. S autem se pak musí zajít na STK, kde zkontrolují správnost montáže (razítko). (Byl jsem první, kdo tam s něčím takovým přišel a o tomto způsobu zápisu kol nevěděli). Pak se musí zajít na dopravku, kde kola zapíšou do TP - BACHA, tam taky nevěděli, že je tahle možnost zápisu kol (že by je jejich nadřírený - ministerstvo dopravy - neinformoval?). Na STK jsem neplatil nic a na dopravce myslím 50,-
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Štempl, EU, hurááá!!!

Příspěvek od Slaava »

PM píše:Během letošní "zimy" jsem řešil na dopravce zápis kol do TP. Chtěl jsem zimní gumy na plechu. U Opla disk za hříšných 2700,- a na internetu jsem nenašel žádného prodejce, který by prodával disky uvedené v TP. V druhovýrobě se prý nedělají. Nakonec jsem se rozhodl pro disky DOTZ Dakar, které ovšem mají jiné ET. Kupoval jsem je přes e-pneumatiky.cz, kde k diskům davají i typový list, na základě kterého jde kola do TP zapsat. Na svých stránkách mají i odkaz na stránky ministerstva dopravy, na kterých je uvedeno několik způsobů zápisu kol nad rámec uvedených v TP. V typovém listu je uvedený příslušný disk a k němu odpovídající další rozměry pneu, které lze na auto použít. S autem se pak musí zajít na STK, kde zkontrolují správnost montáže (razítko). (Byl jsem první, kdo tam s něčím takovým přišel a o tomto způsobu zápisu kol nevěděli). Pak se musí zajít na dopravku, kde kola zapíšou do TP - BACHA, tam taky nevěděli, že je tahle možnost zápisu kol (že by je jejich nadřírený - ministerstvo dopravy - neinformoval?). Na STK jsem neplatil nic a na dopravce myslím 50,-
NO TO JE SUPER INFORMATION!!! DÍKES PM!!!

Když se ještě idiotně zeptám: Je tom typovým listu nějak vypsaný, na jaký auta ten disk můžeš dát, nebo jej můžeš narvat na jakýkoliv auto? Když teda např. na Fronteru A/B narvu desetipalcový patnáctky a v typovým listě tyhle disky budou mít jako povolenej rozměr gumy 33x12,5", tak mi tyhle gumy na dopravce zapíštou do TP, i když na auto v sériový podobě tyhle gumy nenarvu? Rozhodující je teda štempl z STK, kde na to kouknout a odsouhlasí to? To je teda dost výrazný zjednodušení, ať žije EU!!!
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

No já myslím,že Mangels, dělá origo rozměr jak v šíři, tak v ET, a myslím,že disk (plech) u něj stojí od cca 2800 do 4000 Kč/kus, dle povrch úprav, ale nejsem si jistej s cenou, ale rozměr v originále dělá tutově!!!!!
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Disky?

Příspěvek od Slaava »

PM píše:Během letošní "zimy" jsem řešil na dopravce zápis kol do TP. Chtěl jsem zimní gumy na plechu. U Opla disk za hříšných 2700,- a na internetu jsem nenašel žádného prodejce, který by prodával disky uvedené v TP. V druhovýrobě se prý nedělají. Nakonec jsem se rozhodl pro disky DOTZ Dakar, které ovšem mají jiné ET. Kupoval jsem je přes e-pneumatiky.cz, kde k diskům davají i typový list, na základě kterého jde kola do TP zapsat. Na svých stránkách mají i odkaz na stránky ministerstva dopravy, na kterých je uvedeno několik způsobů zápisu kol nad rámec uvedených v TP. V typovém listu je uvedený příslušný disk a k němu odpovídající další rozměry pneu, které lze na auto použít. S autem se pak musí zajít na STK, kde zkontrolují správnost montáže (razítko). (Byl jsem první, kdo tam s něčím takovým přišel a o tomto způsobu zápisu kol nevěděli). Pak se musí zajít na dopravku, kde kola zapíšou do TP - BACHA, tam taky nevěděli, že je tahle možnost zápisu kol (že by je jejich nadřírený - ministerstvo dopravy - neinformoval?). Na STK jsem neplatil nic a na dopravce myslím 50,-
No a co když se rozhodneš pro rozměr disků, kterej nemáš v TP?
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

A komu z Vás už někdy někdo kontroloval rozměr disku???
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

STK? Děkuji, ne!

Příspěvek od Slaava »

vojtech.kloud píše:A komu z Vás už někdy někdo kontroloval rozměr disku???
No jasně. STK mě netrápá. Beru to jenom pro případ, že by to byl jednoduchej postup, jak zlegalizovat zvěrský gumy.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Nezlegalizuješ, já tě prásknu :D :D :D
No to už tu bylo, musí ti je schválit Opel, ale to je zdlouhavé, takže sehnat známýho a napíše ti tam třeba čtvercový trojúhelníky :D :D :D
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Na dopravce

Příspěvek od Slaava »

vojtech.kloud píše:Nezlegalizuješ, já tě prásknu :D :D :D
No to už tu bylo, musí ti je schválit Opel, ale to je zdlouhavé, takže sehnat známýho a napíše ti tam třeba čtvercový trojúhelníky :D :D :D
Měl sem za to, že Opel schvalovačka má na starosti obojí - disky i s gumama.

A kde mám mít toho známýho? Na dopravce?
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Magistrát města, odbor dopravy, DI dnes už nic neřeší, já se tě poptám, písni mi na SZ, co bys tam chtěl napsat za rozměr, nebo se domluvíme ve Středu :wink:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Gumy

Příspěvek od Slaava »

vojtech.kloud píše:Magistrát města, odbor dopravy, DI dnes už nic neřeší, já se tě poptám, písni mi na SZ, co bys tam chtěl napsat za rozměr, nebo se domluvíme ve Středu :wink:
Jo, já tomu říkám dopravka jenom ze setrvačnosti. Domluvíme to ve středu, vono to není zas tak akutní.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

:wink: 8)
Uživatelský avatar
PM palkon
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 67
Registrován: 02 bře 2007 09:23
Bydliště: Ostravsko

Re: Štempl, EU, hurááá!!!

Příspěvek od PM palkon »

NO TO JE SUPER INFORMATION!!! DÍKES PM!!!

Typový list je vystavený na konkrétní rozměr a typ disku daného výrobce a zároveň je v typ.listu uvedený i typ auta, na které je použití tohoto kola schválené. (Na Fronteru B mi nabízeli i 17" disky, ale pouze s takovou kombinací pneu, která se do auta vleze, a pro kterou mají provedenou homologaci). Já jsem se rozhodl pro 15".V mém případě jsem měl v typ.listu napsané tři rozměry pneu, které můžu použít. Jeden jsem si vybral a ten mi pak zapsali do TP. Dále jsem měl v typ.listu zapsané omezení pro montáž kol, jako že nesmím použít sněhové řetězy, že musí být sundané přední zástěrky(což třeba kontrolovali na STK) atd.
Jen chci upozornit, že typ.list mi vystavil prodejce, u kterého jsem disky kupoval jako nové. Asi těžko by se sháněl na disky koupené z druhé ruky.
Uživatelský avatar
PM palkon
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 67
Registrován: 02 bře 2007 09:23
Bydliště: Ostravsko

Příspěvek od PM palkon »

vojtech.kloud píše:No já myslím,že Mangels, dělá origo rozměr jak v šíři, tak v ET, a myslím,že disk (plech) u něj stojí od cca 2800 do 4000 Kč/kus, dle povrch úprav, ale nejsem si jistej s cenou, ale rozměr v originále dělá tutově!!!!!
No jo, ale za jakou cenu. 15" DOTZy jsou za něco málo přes 1600,- i s kryty nábojů a sadou šroubů.
Uživatelský avatar
PM palkon
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 67
Registrován: 02 bře 2007 09:23
Bydliště: Ostravsko

Re: Disky?

Příspěvek od PM palkon »

Slaava píše:
PM píše: No a co když se rozhodneš pro rozměr disků, kterej nemáš v TP?
Rozhodnout se můžeš pro cokoli, pokud to má odpovídající typový list, tak ti to zapíšou.
Koukni se na stránky MD ČR.
http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... pneumatik/
Odpovědět

Zpět na „PNEUMATIKY“