duše do pneu

Vše co se bude týkat pneumatik, protektorů a disků. Rozměry, huštění, vzorky, údržba, doporučení, atd. Všechny modifikace Frontera.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: duše do pneu

Příspěvek od Janeš Petr »

seš ňákej zelenej :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: duše do pneu

Příspěvek od farmář »

z toho chlastu.....pijeme zdravě :mrgreen:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: duše do pneu

Příspěvek od kresta »

je asi tajnej :mrgreen:
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: duše do pneu

Příspěvek od farmář »

občas mámdojem že spíš v..ocas veřejnej :mrgreen: teď se to víc profláklo.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: duše do pneu

Příspěvek od vlado007 »

farmář píše:občas mámdojem že spíš v..ocas veřejnej :mrgreen: teď se to víc profláklo.
Gratulujem k tej '' zelenej'' :wink: :grin:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: duše do pneu

Příspěvek od sowwwa »

farmář píše:a asi budeš mít pravdu, že ne vš je ok.Ale já tenhle problémznám, jen se mi zdá, že nenapsal jesli má hlíny nebo ocel, na hlíny se stejně radši jen lepí....tak je závěsné docela úchylnost :lol:
Nekdy tam lepeny nejdou, napr. u me by musel na jedno zadni kolo dat lepeny zavazi pres pulku disku. Natloukaci jsou dal od stredu, takze jich staci mnohem min.

Jinak dost casto to taky uchazi pod ventilkem - pri nasazovani gumy se odtrhne od disku, a pak uz netesni. Proto je lepsi ho menit vzdy s gumou ..
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: duše do pneu

Příspěvek od farmář »

to jo, ventilek stojí pár kaček a má se měnit pokaždé. Jinak díky díky díky, gratulace(a dary) přijímám neomezeně :lol: ....nj jsem u Kawa-czech clubu a zelená je klubová, tak to měním globálně...(a to jinak jezdímnčervenou kawinu :mrgreen: )
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
bedna
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 27 úno 2007 10:12
Bydliště: Olomouc

Re: duše do pneu

Příspěvek od bedna »

Tak kluci,chyba byla v závaží a hlavně v umělci co to kolo vyvažoval.Při vyvažování mu nešlo naklepat jedno závaží a tak do toho prý jebal tak dlouho až se chytlo.Jenže jak jsem odstavil auto tak přes noc psssst a kolo ušlo.To jsem ještě netušil,myslel jsem,že jsem normálně píchl.Kolo jsem zavezl do pneuservisu zalepit.Tam kolo nafoukli ponořili a nic,neucházelo.Jo jenomže před tím vyházeli všechno závaží z kola a tak po koupeli to zase vyvážili.Kolo se nijak neprotočilo a tak klepli závaží na stejný místo jako předtím.Jenže já jsem člověk ,který šetří vlastní energií (druzí to špatně nazývají lenost) a tak jsem namontování kola nechal na zítřek.Druhej den kolo zase prázdný a tak jsem napustil dětskej bazén vodou a šel zjistit kudy to zase ušlo.Nikdy bych nevěřil jak je složitý potopit tak těžký kolo.
Celej mokrej jsem zjistil,že to uchází u teho závaží.Pak mi kluci v barumce,když už jsem byl rozhodnut tam narvat dušu, řekli o malé rýze v ráfku a jak tam naklepli to závaží tak to malinko nadzvedlo gumu a bylo.
Pneumatiku jako závadu jsem vyloučil jako první,protože jsem v březnu kupoval nové gumy (nokian) a najezdili na jaře +- 000nic km a léto proležela jedna na druhé ve sklepě,nahuštěný a nachystaný na zimu.Jenže já mám už zažitý,že než je dám na auto tak si je nechám převážit.
2.2 benzin 97 rok
Neopravuj nic z nudy,pak nebudeš stíhat spravovat.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: duše do pneu

Příspěvek od farmář »

a děláš dobře, ono na nich jezdit tři roky a vyvážit je jen při obouvání je trošku k ničemu :lol:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
radar.2003
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 90
Registrován: 16 srp 2014 15:56
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: duše do pneu

Příspěvek od radar.2003 »

Ahoj,
mám origo liťáky na Fronteru od IBC, 2 mi drží a 2 ne, strčil jsem je do sudu a utíkají pod patkou, zkoušel jsem je nechat přetěsnit v servisu (patky omázli kaučukovou sračkou), chvíli to drželo, ale už to nedrží. :(
Je někdo schopný poradit, jak je to konkrétně s tou duší? pásne tam ventilek? nebo ne?
Frontera 2.5 TDS long 1997
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: duše do pneu

Příspěvek od vlado007 »

Normalne sa to da pekne ocistit ta patka disku. Len treba zhodit dole pneu. Staci dratenou kefou. Ale ak sa ti to nechce tak dusa tam normalne ide.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
radar.2003
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 90
Registrován: 16 srp 2014 15:56
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: duše do pneu

Příspěvek od radar.2003 »

gumař mi to drbal ocelákem a když jsem ty disky doma myl, tak to nebylo vůbec strašný, asi to bude kombinace stará guma z vyrezlého plechového ráfku a starý liťák, jestli tam jdou duše normálně, tak je tam dám, měl jsem to tak i na favoritu a roky bez problému, díky :)
Frontera 2.5 TDS long 1997
Odpovědět

Zpět na „PNEUMATIKY“