zkušenosti s pneu MAXXIS - na Fronteru jak dělaná

Vše co se bude týkat pneumatik, protektorů a disků. Rozměry, huštění, vzorky, údržba, doporučení, atd. Všechny modifikace Frontera.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

zkušenosti s pneu MAXXIS - na Fronteru jak dělaná

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Tak mám na rajčeti obuto pneu MAXXIS BUCKSHOT, oficiální označení MAXXIS MA 754 OWL M+S,max. rychlost 160 km/h, (mám sice v rozměru 32/11,5 R15, nicméně v rozměru 31/10,5 R15 je shodná,pouze o rozměr menší), tak nějaké zkušenosti, pryž co se vzhledu týče vypadá perfektně, hrubej ostrej vzor, na boku bílej nápis MAXXIS BUCKSHOT, jízdní vlastnosti na silnici, mírně hučí, což je dané konstrukcí typu M/T,ale nijak výrazněji než jiné pneu M/T, ač je značena - M/S , tedy MUD/SNOW ( bahno/sníh), tím pádem ji lze použít i jako zimní pneu, což od Listopadu nebude od věci, když je zavedená nová značka - zimní výbava. Co se týče úbytku vzorku, nová pneu má hloubku vzorku 14 mm, po ujetí cca. 6 tisíc km, pneu má vzorek 12 mm, což si myslím je docela dobré, protože pneu využívám i poměrně dost na silnici, co se terénních schopností týče, záběrová schopnost v blátě bych viděl jako průměrnou, srovnatelnou s pneu MATADOR WIESENTA MP75, i vzor je hodně podobný, samočistící schopnost taktéž vidím jako průměrnou, s Matadorem srovnatelnou, co bych asi viděl jako menší mínus je tvrdost použitého materiálu, při použití v těžkém terénu ( kamení, les ) , při prudším záběru v kamení se více odírá - vrypy v pneu, praskliny v kostkách vzorku, nicméně pneu drží a zatím ani nepociťuji snižující se záběrové schopnosti vlivem ojetí hran vzorku ( sražené hrany kostek vzorku ), pneu za sebou mají expedici po Rumunsku, množství off roadových víkendových akcí,při takovémto využití pneu typuji její životnost na cca. 1 rok, což je na M/T pneu při používání v těžkém terénu také tak průměrná životnost,takže co k tomu ještě říct, pneu je sice měkčí než konkurenční pneu, pneu není špatná, ale příště dám asi přednost jiné - tvrdší pneu ( myšleno tvrdší použité směsi ), ale to pouze proto, že pneu využívám v těžkém terénu, pokud vemu v úvahu Fronteru a její využití, tak jak zde Fronteru využívá většina z Vás a uvažujete-li o koupi M/T pneu, tak si myslím, že se jedná o naprosto vyhovující pneu, která v lehkém až středně těžkém terénu maká naprosto perfektně bez jakýhkoliv problémů a když vezmu v úvahu její cenu, v rozměru 31/10,5 R 15 .... 2 341 Kč ( v rozměru 32/11,5 R15 - 2 800 kč ) !!!! Za kus s tím, že v ceně je již započtena i doprava!!! Tak mít na voze všechny štyry nový M/Téčka za 9 400 kč, je naprosto super cena!!!! Tak to jen zkušenost s touto pneu, která si myslím, že je na Fronteru jak dělaná :wink: , dal bych sem i foto, ale nějak mi to nejde :evil: , pneu lze sehnat na : http://www.extralevnepneu.cz , firma sídlí v Klatovech - Západní Čechy
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: zkušenosti s pneu MAXXIS - na Fronteru jak dělaná

Příspěvek od Vokoun »

S tou firmou nemám dobrou zkušenost :roll:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: zkušenosti s pneu MAXXIS - na Fronteru jak dělaná

Příspěvek od Slaava »

Okoun píše:S tou firmou nemám dobrou zkušenost :roll:
S Maxxis nebo s těma estralevnejmapneu.cz ?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: zkušenosti s pneu MAXXIS - na Fronteru jak dělaná

Příspěvek od Vokoun »

Milda 3 píše:
Okoun píše:S tou firmou nemám dobrou zkušenost :roll:
S Maxxis nebo s těma estralevnejmapneu.cz ?
Naštěstí s prodejcem :evil: Maxxisky , na to kolik stojí jsou doooost dobrý. :wink:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: zkušenosti s pneu MAXXIS - na Fronteru jak dělaná

Příspěvek od Slaava »

Já měl jednu vadnou Maxxisku na kole (Larsen TT 26x2). Měla špatně "odlitou" vnitřní vrstvu gumy a vydrbával se z ní kord, kterej mi dělal díry do duše. I tak sem si je koupil znova (v šířce 2,35) protože skvěle drží na sebehorším povrchu, vzorek vyhovuje mýmu ježdění, drží tvar, samočištění je taky dobrý a sjíždí se hezky rovnoměrně (foukám od 3-3,5 do 2-2,5 podle počasí a povrchu).
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: zkušenosti s pneu MAXXIS - na Fronteru jak dělaná

Příspěvek od Janeš Petr »

Milda 3 píše:..... tak sem si je koupil znova (v šířce 2,35) vyhovuje mýmu ježdění, drží tvar.
to víš, to je pro tebe nejdůležitější faktor , aby guma držela tvar. normální sračkové gumy by se ti při tvém ježdění už dávno z jedné strany splacatěly :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: zkušenosti s pneu MAXXIS - na Fronteru jak dělaná

Příspěvek od Slaava »

Zatím sem na nich najezdil jenom málo (2.500km), odjezdil sem na nich i zimu a nemůžu si (kromě stále nedořešeného zadku předního blatníku, kterej při správným vytočení a zatížení při 33palcovejch gumách zařechtá) stěžovat. V zimě držely dobře, nikde mi to neulítlo, čekal sem to výrazně horší - je mi ale jasný, že až se ojedou hrany vzorku, tak se to zhorší. Běhoun se poměrně rychle ojíždí, uvidím na podzim, kolik jich zmizí, třeba tím vyřeším ten blatník. Pro mě je to lepší varianta, protože to podle mě pak líp drží a při mým svátečním ježdění bych neocenil, že ty gumy vydží 80.000km, protože ročně najezdím tak 4-6tisíc km. Hluk mi nepříde zase tak zásadní, třeba ale hluchnu (no vono ani ten motor neni z nejtišších) ale lidi se otáčí, tak to kravál dělat bude ale i ten by se měl snižovat jak se to bude ojíždět. Gumy sou s trochou opatrnosti použitelný i na normálních cestách, maj navíc výhodu, že ten balón dobře tlumí, takže jízda po pofidérních místních cestách se zklidnila - nerovnosti, výmoly, jámy to přejede výrazně snázš. Na závodění nejsou ale to není ani celý 2,3TD, takže maximum co sem jel bylo nejakejch 120-130km/hod a neměl sem z toho příjemnej pocit. Kolem tý devadesátky není problém ale do zatáčky člověk musí zvolnit víc než je nutný na stejně vysokým autě s menšíma gumama - pro rychlejší ježdění by se museli nafoukat snad na nějaký tři atmosféry a to by se zase sjížděli nerovnoměrně. V terénu samozřejmě paráda. Větším průměrem trochu povylez podvozek, takže je menší riziko polehnutí na břicho ale hlavně se ty gumy prohrabou, takže to, co sem se sjetejma AT-čkama nedal, s novejma AT dal na 4x4, tak s tímhle projedu jenom na zadek. Foukám 2,4-2,5 na předku a 2,3-2,4 na zadku pro mírně naložený auto. Uvidím, co to bude dělat až se oteplí, asi to krapet upustím. Spotřeba vylezla cca o litr, když do toho započítám odchylku tacháče, způsobenou jiným obvodem kola (jak mě správně upozornil Janeš). Ale přesněji budu vědět spotřebu až za dýl. U mě zatím spokojenost.
v-lese.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zkušenosti s pneu MAXXIS - na Fronteru jak dělaná

Příspěvek od robert.kvita »

Ten prodejce se mi na první pohled taky nelíbí, mají skladem moc málo kusů, bude problém s reklamací. Já už nedám dopustit na Vraníka po 1500,- (ale to je ryze subjektivní dojem. Slíbili mi, že ať dovezu jakkoli roztrhanou gumu nic neřeší a dají novou) Hovgh.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
qwap-Nitra
Začínající diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: 16 lis 2010 18:27
Skype: qwapNR
Bydliště: Nitra, Frontera B 2.2dTi RS

Re: zkušenosti s pneu MAXXIS - na Fronteru jak dělaná

Příspěvek od qwap-Nitra »

ja som po skusenostiach v Slusoviciach podobneho nazoru :)
Opel Frontera B 2.2dTi RS '99, cca 170.000km, volnobezky AVM, zdvihnuta o 5cm, pneu Vraník Truck 2000 235/70 R16
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zkušenosti s pneu MAXXIS - na Fronteru jak dělaná

Příspěvek od robert.kvita »

:mrgreen:
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: zkušenosti s pneu MAXXIS - na Fronteru jak dělaná

Příspěvek od Slaava »

Kupoval sem od http://www.pneushop.cz/start.html - už po třetí a žádnej problém. Kdysi někdo odtud na moje doporučení od nich koupil Wranglery a nějak měl problémy s počtem kusů nebo rozměrem ale dopadlo to tak, že nakonec dostal jednu gumu gratis na rezervu.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Michal Havelka
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 09:21

Re: zkušenosti s pneu MAXXIS - na Fronteru jak dělaná

Příspěvek od Michal Havelka »

ahoj,nemate tady nekdo zkusenost s maxxis m8080 mudzilla?
2.0 i Sport , r.v. 96 ,zvedla 6cm + bodylift 6 , ram,svet.rampa,Wrangler duratrac 245/75 r16
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: zkušenosti s pneu MAXXIS - na Fronteru jak dělaná

Příspěvek od Vokoun »

No na silnic to rozhodně není :mrgreen:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
honzakoutsky
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 66
Registrován: 26 srp 2007 09:11
Bydliště: Sněžné...tam co lišky dávaj dobrou noc....a taky dost kolem Pryglu

Re: zkušenosti s pneu MAXXIS - na Fronteru jak dělaná

Příspěvek od honzakoutsky »

Michal Havelka píše:ahoj,nemate tady nekdo zkusenost s maxxis m8080 mudzilla?
má dost měkkou směs a tudíž rychle ubývá, osobně myslím že od Maxxisu je lepší 8060 Trepador
Nic netrvá věčně, kromě trápení s Opelem
Frontera 2.0i, r.v. 94 , 33" BFG KM3

Ford Transit 2.5, 2.2

Monterey 3.0DTi LTD - už ne, shozen ze skály
BLACK SMOKE ENDS HERE!
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: zkušenosti s pneu MAXXIS - na Fronteru jak dělaná

Příspěvek od Slaava »

Dneska jsem se přistih, že jsem ve 120km/hod už vůbec neslyšel motor - kvůli gumám.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „PNEUMATIKY“