Stabilizátor

Sem piště cokoliv, co se týká sekce Podvozek, ale nezapadá konkrétně do předdefinovaných kategorií sekce Podvozek
Odpovědět
Igino
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 05 říj 2006 23:32
Bydliště: Trnava

Stabilizátor

Příspěvek od Igino »

TAk som zistil že bývalý majitel musel nabehnúť na pekný kameň, lebo je ufaklený šrób lavého úchytu stabilizátora o rameno. Úchyt drží o rameno (cez gumu), potom má pokračovať cez dalšiu gumu na stabilizátor potom dalšia guma a stiahnuť matkou. Ja tam tú dalšiu gumu nemám a ani matkou to stiahnuť nemôžem lebo tam žiaden závit neni. (je to ustrihnuté). Ja plánujem používať moju Fronteru prevažne na cesty (niekde som tu čítal že demontážou stabilizátora sa zväčší kríženie). Myslíte že to je treba vymeniť (ten držiak) alebo sa dá jazdiť aj bez toho. (zväčší sa moc húpanie ?) Auto mám momentálne polorozobraté a nemám to ako vyskúšať.
Díky
Rosta

Re: Stabilizátor

Příspěvek od Rosta »

Igino píše:TAk som zistil že bývalý majitel musel nabehnúť na pekný kameň, lebo je ufaklený šrób lavého úchytu stabilizátora o rameno. Úchyt drží o rameno (cez gumu), potom má pokračovať cez dalšiu gumu na stabilizátor potom dalšia guma a stiahnuť matkou. Ja tam tú dalšiu gumu nemám a ani matkou to stiahnuť nemôžem lebo tam žiaden závit neni. (je to ustrihnuté). Ja plánujem používať moju Fronteru prevažne na cesty (niekde som tu čítal že demontážou stabilizátora sa zväčší kríženie). Myslíte že to je treba vymeniť (ten držiak) alebo sa dá jazdiť aj bez toho. (zväčší sa moc húpanie ?) Auto mám momentálne polorozobraté a nemám to ako vyskúšať.
Díky
jestli jsem to pochopil dobre, tak ti nedrzi stabik prisroubovany na rameni, tzn, ze je to utrhle. To nemuselo byt ani nejakou nehodou. Alespon u me ten spojovaci clen proste urezavel a taky se to rozjelo. Jezdil jsem nekolik mesicu bez toho a trochu to poznat je, tak jsem ze zavitove tyce, sirokych podlozek a jakesi pryze vytvoril ty spojovaci cleny a jezdim vesele dal.
Igino
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 05 říj 2006 23:32
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Igino »

A tie gumy si vyrezal z nejakej pryžovej platne alebo si použil niečo čo sa na to podobalo, ak by to bolo niečo dostupné poraď, alebo "co dum dal" :D ?
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Stabilizátor

Příspěvek od Slaava »

Prej se dá jezdit i bez toho, u varianty s listovkama to bude ale dost houpačka. V terénu OK, na cestě nic moc. Ideální je dát tam rozpojovatelnej člen. Kdo se s tím má ale dělat.

Tyhle spojky mezi ramenama a stabilizátorem sem u Áčka levně a elegantně vyměnil ještě před prasknutím. Použil jsem závitovou tyč (desítku nebo dvanáctku), osm samojistnejch matic, velký a malý podložky, pérovky a silentbloky, který sem za pár korun koupil ve Škodovce (původně byly na Škodnou 120, na co konkrétně ale nevěděla ani prodávající). Původní spojky byly shnilý jak brambory, v místech, kde procházeli gumou měly po oklepání rzi tak 4mm. Humus!
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

A jak se Vam to chovalo kdyz to tam nebylo?
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Stabilizátor

Příspěvek od Slaava »

Já bez toho nejel. Nějak na to nebyl čas.
Rosta

Re: Stabilizátor

Příspěvek od Rosta »

Slaava píše:Já bez toho nejel. Nějak na to nebyl čas.
...jo gumy ze skodofky tam mam taky. Mozna ze to jsou casti stodvacitkovych silentbloku do prednich ramen.

A jezdil jsem bez toho pripojeni a dalo se to. Trochu vic to houpalo a plavalo, ale v norme, takze klidecek...
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Stabilizátor

Příspěvek od Slaava »

Nejenom Slaava staví Fronteru z dílu ze Škodnejch ale i pan Rostislav a tak Rosta píše:...jo gumy ze skodofky tam mam taky. Mozna ze to jsou casti stodvacitkovych silentbloku do prednich ramen...
Jo, měla tyhle gumičky v kastlíku "silentbloky Š120" ale dál už to neřešila.
Uživatelský avatar
Ravanely1
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2010 15:43
Bydliště: Rozsochy VYSOČINA

Re: Stabilizátor

Příspěvek od Ravanely1 »

[

Zdravím,Já to mám taky urvaný a jezdím,nic moc to nedělá ale dám to do kupy,našel jsem v garáži něco podobnýho s dáčky tak to upravým a de to tam.
Frontera A 2,4i dlouhá nyní měchy přizvednutá !!!
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Stabilizátor

Příspěvek od Slaava »

Hujer4x4 to taky měl urvaný a nestěžoval si.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ_podvozek“