DEMONTÁŽ A VYČIŠTĚNÍ NÁDRŽE 2.2 B

Sem piště cokoliv, co se týká sekce Podvozek, ale nezapadá konkrétně do předdefinovaných kategorií sekce Podvozek
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommy_SCA
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 10 srp 2009 12:36
Bydliště: Děčín

DEMONTÁŽ A VYČIŠTĚNÍ NÁDRŽE 2.2 B

Příspěvek od Tommy_SCA »

Ahoj, nemá někdo zkušenost s demontáží a následném vyčištění naftové nádrže 2.2 Bčka?

Po roce se mi totálně ucpal palivový filtr(díky čemu nešlo ani nastartovat), tak vzhledem k tomu že tankuji jen u čerpaček(žádná červená nafta z lodí, a tak..) a celoročně přidávám aditiva, tak se nejspíš uvolnil nějakejusatenej bordel z nádrže, takže bych si jí rád nechal vyčistit....
Frontera B 2,2 DTI SPORT RS
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: DEMONTÁŽ A VYČIŠTĚNÍ NÁDRŽE 2.2 B

Příspěvek od Vokoun »

No pokud si ji, jak píšeš necháš vyčistit, tak bych asi postup neřešil. Pokud ale čištění budeš provádět sám, tak tvůj dotaz má hlavu i patu. Určitě ji tu někdo čistil. Jsem zvědav, kdo se přihlásí :grin:
Sám se pro případné "budoucno" poučím.
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: DEMONTÁŽ A VYČIŠTĚNÍ NÁDRŽE 2.2 B

Příspěvek od robert.kvita »

Nevím jak se z auta dostává.
Jinak jsem čistil nasypáním olověných broků do otvoru po čerpadle, které zas našroubuješ. A trošku benzínu.
A pak otáčíš a třeseš, a třeseš.
Ty broky nic nezničí, nedělají jiskry, jdou dobře vysypat, a když tam jeden zůstane, tak se asi nic neděje.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: DEMONTÁŽ A VYČIŠTĚNÍ NÁDRŽE 2.2 B

Příspěvek od Janeš Petr »

nádrž je celoplastová a ten bordel, o kterém kolega píše je vysráženej dehet z nafty. pukud si udělá otvor v podlaze kufru ( tady je popis, jak ho udělat na áčku - viewtopic.php?f=3&t=2898#p44797 ) , stačí vzít hadr a nádrž vytřít přes otvor sdruženého palivoměru. tím otvorem v podlaze, pokud se udělá trošku řemeslnicky hodnota vozu jen stoupne, určitě to nelze brát jako nevratné poškození. tady je něco o čištění, mám pcit, že na béčku to bude naprosto stejné - viewtopic.php?f=23&t=2500&p=68909&hilit ... aze#p68909
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: DEMONTÁŽ A VYČIŠTĚNÍ NÁDRŽE 2.2 B

Příspěvek od Slaava »

Petře, podle mě béčko nemá nádrž pod zadním převisem (pod kufrem) ale někde v místech pod sedačkama.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: DEMONTÁŽ A VYČIŠTĚNÍ NÁDRŽE 2.2 B

Příspěvek od václav »

Tak tak jak píše Sláva , začíná těsně za zády řidiče a končí se zadníma sedačkama.
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: DEMONTÁŽ A VYČIŠTĚNÍ NÁDRŽE 2.2 B

Příspěvek od Slaava »

Pokud má ale podobný vstup k sacímu koši a plováku, tak to jenom znamená řezat na jiném místě podlahy. :mrgreen:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: DEMONTÁŽ A VYČIŠTĚNÍ NÁDRŽE 2.2 B

Příspěvek od Janeš Petr »

no, tak jsem to myslel. vstup do nádrže to bude mít na 99% stejnej, přes tu přírubovou matku a nic bych nedal zato, že princip sacího koše bude stejnej. díru, kde řezat aby se trefil nad díru v nádrži už si bude muset nějak doměřit, ať už je to teda v kufru, nebo až pod sedačkou
Uživatelský avatar
Tommy_SCA
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 10 srp 2009 12:36
Bydliště: Děčín

Re: DEMONTÁŽ A VYČIŠTĚNÍ NÁDRŽE 2.2 B

Příspěvek od Tommy_SCA »

Díky za postřehy :)
ale 3dv. Bčko bude mít asi menší nádrž než dlouhé ne?Nebo je mají stejné?
Uvidím jestli se do toho pustíme ještě teď v zimě, ale nechtělo se mi pouštět do neznámých věcí, tak třeba se tu ukáže někdo kdo s demontáží má zkušenost :)
Frontera B 2,2 DTI SPORT RS
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: DEMONTÁŽ A VYČIŠTĚNÍ NÁDRŽE 2.2 B

Příspěvek od vlado007 »

Pokial to cistenie chces trochu oddialit (a mozno aj vyriesit) bez demontaze nadrze tak odpoj od filtra privodnu hadicu z nadrze, otvor vicko na tankovanie a prefukni to z kompresorom :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Tommy_SCA
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 10 srp 2009 12:36
Bydliště: Děčín

Re: DEMONTÁŽ A VYČIŠTĚNÍ NÁDRŽE 2.2 B

Příspěvek od Tommy_SCA »

vlado007 píše:Pokial to cistenie chces trochu oddialit (a mozno aj vyriesit) bez demontaze nadrze tak odpoj od filtra privodnu hadicu z nadrze, otvor vicko na tankovanie a prefukni to z kompresorom :wink:
Nevím, ale nezdá se mi to jako dobrý způsob.....
Přeci do nádrže vede více přívodů a vývodů než jenom přívodní hadice a hrdlo nádrže...Je tam ještě minimálně přepad a ovzdušnění nádrže.Abych si s tímto nezpůsobil více škody než užitku..... :(
Frontera B 2,2 DTI SPORT RS
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: DEMONTÁŽ A VYČIŠTĚNÍ NÁDRŽE 2.2 B

Příspěvek od Janeš Petr »

tím nápadem nádrži neublížíš ale ani si moc nepomůžeš. pokud je tam toho bordelu opravdu hodně, odfoukneš je sice ze sacího otvoru ale nedostaneš to ven ze sacího koše, takže za pár vteřin / hodin to máš spátky v sací díře. tohle šlo dělat tam, kde šla do nádrže jen trubka se sítkem a bordel se po fouknutí rozptýlil po celé nádrži a chvilku mu trvalo, než se zas všechen dostal zpátky k sítku. pořád předpokládám, že béčko má též ten sací rezervoár, už jen kvuli náklonům auta a velké ploše nádrže
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: DEMONTÁŽ A VYČIŠTĚNÍ NÁDRŽE 2.2 B

Příspěvek od vlado007 »

No ja som to pisal preto, ze som to tak uz viacejkrat robil. Zatial musim povedat ze tie auta jazdia uplne v pohode. Ten bordel z nafty v tvare a konzistencii hov.. sa asi rozpustil alebo co. :roll:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: DEMONTÁŽ A VYČIŠTĚNÍ NÁDRŽE 2.2 B

Příspěvek od Janeš Petr »

já do toho tenkrát v noci voukal každé dva kilometry a ta cesta z firemního vánočního večírku byla nekonečná - viz. fotky hovna :grin: - viewtopic.php?f=23&t=2500&p=68909&hilit ... aze#p68909
Uživatelský avatar
Dave136
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 05 čer 2009 12:17
Skype: david-doma
Bydliště: Litoměřice

Re: DEMONTÁŽ A VYČIŠTĚNÍ NÁDRŽE 2.2 B

Příspěvek od Dave136 »

Já bych též ocenil postup jak sundat nádrž u béčka, jelikož mi někde teče přepad když koupím plnou nádrž (není plná až po víčko :mrgreen: ). Díky
Frontera B, 2.2 Dti
Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ_podvozek“