Klepání ve volantu při vyšších rychlostech

Sem piště cokoliv, co se týká sekce Podvozek, ale nezapadá konkrétně do předdefinovaných kategorií sekce Podvozek
Uživatelský avatar
Doktor
Začínající diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: 20 srp 2007 10:42
Bydliště: Highlands/ B 2,2 dti 85kW
Kontaktovat uživatele:

Vůle řízení

Příspěvek od Doktor »

Ahoj kolegáčci,

objevila se mi malinkatá vůle resp. jakoby klepání do volantu při jízdě po rozjebaný silnici. Pocitově to je jakoby měl volant vůli na tisícihranu, kde je usazenej, jde jen max o milimetr. Prohlídka předku ukazuje na standardní vůli v šneku řízení, kterou má asi každý auto po 100.000 českých silnic. Pokud táhlo chytnu rukou, nejsou nikde další vůle. Stabíky nový, čepy pevný, křížek řízení bez vůlí. Axiály, byly venku a jsou opět bez vůlí. Protože mě to značně irituje, chci se zeptat, jestli to je způsobené tou běžnou vůlí ve šneku, nebo je ještě někde nějaká vypečená záležitost, kterou prověřit. Dá se kdyžtak uložení táhla řízení repasovat??? Nebo koupit řízení bez vůle - to je asi jen hezký sen? Vůle je cítit při jízdě v nejextrémnějším terénu takže po celý Jihlavě nebo na D1 :grin: .
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Vůle řízení

Příspěvek od farmář »

žel, máme tam mraky kuláků na řízení. Když je vyměníš VŠECHNY, vůle se obvykle ztratí :)))) pokud to je ještě ok, tak bych na to sral, ale to je věc každého individuální. Nemáš gumy větších rozměrů?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Vůle řízení

Příspěvek od farmář »

a nesloužíš nááhodou ve Žďáru? :) nebo Novém Městě?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Doktor
Začínající diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: 20 srp 2007 10:42
Bydliště: Highlands/ B 2,2 dti 85kW
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle řízení

Příspěvek od Doktor »

Ne mám sériový 16". Já sem na to objednal věci - čepy, axiály, ale po vyndání bylo všechno jak nový, tak sme udělali jen stabíky, ty byly horší a zbytek se vrátil. Ani na STK na válcích se nic nenašlo. Jenom v tom řízení je vůle. Je to fakt maličkost, ale mě to sere.

PS: ne, nejsem státní zaměstnanec. Ale často tudy jezdím na dogtrekky :mrgreen:
Uživatelský avatar
Doktor
Začínající diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: 20 srp 2007 10:42
Bydliště: Highlands/ B 2,2 dti 85kW
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání ve volantu při vyšších rychlostech

Příspěvek od Doktor »

Objednány nové tlumiče. Zítra asi proběhne montáž, takže uvidím, jestli se to zklidnilo. Jediná vůle je v řízení vertikálním směrem.

Tlumiče namontovány, a je to. Vůle je sotva znatelná a jen na rozbitý cestě.
Uživatelský avatar
Doktor
Začínající diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: 20 srp 2007 10:42
Bydliště: Highlands/ B 2,2 dti 85kW
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání ve volantu při vyšších rychlostech

Příspěvek od Doktor »

Tak záhada vyřešena. Jebání do volantu způsobovala jednotka vzduchopytle, protože se uvolnil jeden samořízek, co jí zezadu drží. Je to zvláštní, ale je to tak. Po znovusmontování je ticho jak v hrobě a volant nevykazuje žádný ruchy.
Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ_podvozek“