Jaky mi doporučíte tlumiče

Sem piště cokoliv, co se týká sekce Podvozek, ale nezapadá konkrétně do předdefinovaných kategorií sekce Podvozek
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Rom.Honda »

:lol: "jó, na tragickej život já jsem pes" říkala Růžičková v jednom seriálu :lol:
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od majo »

[quote="Rom.Honda"]
....trailmaster píše, že by měl být předek zvedlý o 25 mm no a já ho má teď spíš lehce snížený (díky zvedlému zadku)....
počítám s tím, že pak podložím dorazy taky o 25 mm aby se torzky moc nepřekrucovaly....

Ahoj! Ja len chcem dodať,že predné dorazy spodného ramena sa nepodkladajú o ten istý rozmer,o koľko je zdvihnutý predok! Pritiahnutím torzky sa ti vychýli spodné rameno o 25mm na konci pri kolese,ale čím ideš bližšie k osi ramena,tak sa ti hodnota vychýlenia zmenšuje! Doraz je blízko pri osi ramena a tam je ten rozdiel oveľa menší! Já mám pri 65mm zdvihnutí, podložený doraz o 20mm a je to tak akurát! Neviem o koľko ti dvihlo zadok,ale rozdiel medzi predkom a zadkom si nenechávaj viac ako 20mm.Lepšie to vyzerá a netreba ti nastavovať svetlá! Čiže,napr.,ak ti dvihlo zadok o 60mm,tak predok dvihni o 40mm a predný doraz podlož o cca 10-12 mm a pod. Mám to odskúšané. :wink: Ťažné si vyriešil dobre! Ja ho mám ešte vyššie(mám aj väčšie kolesá),lenže ja mám odnímateľné a teda nedá sa vyriešiť tak ako tebe! :wink:
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Rom.Honda »

majo máš pravdu, díky :)
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od kout.jk »

i tohle jsem tu už řešil


viewtopic.php?f=23&t=137&st=0&sk=t&sd=a


jinak s půjčovánim vleku mám tu samou zkušenost, takže už jsem se osmělil a říkám si o půjčovné úplně všem, s tím, že kdyby mi někdo zadarmo pujčoval vlek, tak si ho kupovat taky nebudu :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Žanek »

Inženýři, doktoři a všichni jiní opraváři Fronter. Mám jeden dotaz. Jak poznám na 100% , že jsou tlumiče v háji ? Pokud auto zhoupnu a ono se samo ještě tak 2 až 3 krát pohoupone bude po nich ? :oops:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Janeš Petr »

to co popisuješ je tobré na zjištění už totálně mrtvejch tlumičů. auto rukou stlačíš směrem dolu a pustíš ho. mělo by se vyhoupnou nahoru a mirně klesnout do původní polohy ( u offroadu asi budete muset mačkat ve čtyřech lidech, aby jste to vůbec umáčkli :lol: ). vadnej tlumič je také vidět, pokud pojedeš za kontrolovaným autem, nejlépe po betonové panelce ( třeba D1 ) a budeš koukat po kolech, jak moc odskakujou od vozovky na nerovnostech. když budeš provozovat auto s vadnejma tlumičema, časem se ti udělaj na gumě takové plošky, +/- 2cm po celém obvodu kola, to ale neplatí o nápravě s listovými pery, které maji částečně samotlumící účinek. pokud máš nějaké podezření, nejistější je navštívit zkušebnu s vytřásadly a nechat si vytisknout graf. v poměru k cenně tlumičů se jedná o poměrně nízkou částku, takže to stojí zato vyzkoušet dřív, než tlumiče nakoupíš a pak zjistíš, že ty staré jsou dobré
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Žanek »

No právě se mě na předku sjíždí venkem guma na ní plošky tak jak popisuješ a geometrie je v cajku. Jinak to zkouším zhoupnutím na nášlapu a auto se pohoupe tak bude po nich. :cry:
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Vokoun »

Žanku, sakra, ty si je v Mohelnici odrovnal :!: :lol:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Janeš Petr »

Žanek píše:No právě se mě na předku sjíždí venkem guma na ní plošky tak jak popisuješ a geometrie je v cajku. Jinak to zkouším zhoupnutím na nášlapu a auto se pohoupe tak bude po nich. :cry:
pokud se na předku sjíždí jedna guma z venku a druhá zevnitř, máš hozenou zadní nápravu - není kolmo na osu vozidla ( tím, že ti zatáčí zadek jako u Desty nebo u kombajnu, aby to jelo rovně, musíš mít předek stočenej lehce do rejdu. jedno kolo pak hrne pořád vnějškem, druhé vnitřkem. jinak u hrubého dezénu se na okrajích tvoří plošky normálně. je to tím, jak se jednotlivé vzorky, když přijdou do styku s asfaltem, různě krčej a uvolňujou
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Žanek »

Prdlačky rejpale ! :mrgreen: Už jsou tak co jsem to koupil.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Janeš Petr »

ne, vyjímečně nerejpu a myslím to vážně. jestli se to sjíždí jak píšeš a jak jsem popsal já, na geometrii zjistili, že odklony jsou vpořádku, je problem v zadní nápravě, resp. v jejím uložení ( v nejhorším případě může bejt hnuté auto )
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Žanek »

Janeš Petr píše:
Žanek píše:No právě se mě na předku sjíždí venkem guma na ní plošky tak jak popisuješ a geometrie je v cajku. Jinak to zkouším zhoupnutím na nášlapu a auto se pohoupe tak bude po nich. :cry:
pokud se na předku sjíždí jedna guma z venku a druhá zevnitř, máš hozenou zadní nápravu - není kolmo na osu vozidla ( tím, že ti zatáčí zadek jako u Desty nebo u kombajnu, aby to jelo rovně, musíš mít předek stočenej lehce do rejdu. jedno kolo pak hrne pořád vnějškem, druhé vnitřkem. jinak u hrubého dezénu se na okrajích tvoří plošky normálně. je to tím, jak se jednotlivé vzorky, když přijdou do styku s asfaltem, různě krčej a uvolňujou
Minulý týden jsem byl na geometrii a vše je OK. Jak předek tak zadek. Pneu se sjížděly obě venkem. A ty plošky dělá jen jedna guma .
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Žanek »

Peťo ten rejpal byl pro Vokouna . Dělá si ze mě pr..... !
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Janeš Petr »

pokud se sjížděj obě venkem, pravděpodobně je moc velká sbíhavost , protože pravděpodobnost, že maj obě kola stejně špatnej odklon je nepravděpodobná. problém je, že se v servisech na fronterách sice geometrie měří ale protože maji všude v tabulkách jiné hodnoty, výsledkem je, že se to každému sjíždí jinak. já to seřizuju na 0 až -1 mm a zdá se, že by to tak při mém odklonu kola mohlo být. záleží na tom, v jaké toleranci máš seřízenej odklon kola. je tam nějaká přímá uměra, čím větší odklon, tím větší sbíhavost. nelze seřídit odklon na horní toleranci a sbíhavost na spodní... jenže s tím se ti nikdo hrát nebude. řeknou, že to je v normě a vyhoděj tě :cry:
ty plošky na té jedné gumě můžou být opravdu od tlumiče
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od *pt* »

Žanek píše:No právě se mě na předku sjíždí venkem guma na ní plošky tak jak popisuješ a geometrie je v cajku. Jinak to zkouším zhoupnutím na nášlapu a auto se pohoupe tak bude po nich. :cry:
ked pozeram na ten rocnik, a za predpokladu ze tam mas este origos tlmice, je uz na 99% po nich ...
ja som musel menit uz pred dvomi rokmi, cca po 150 tis km
mfg

*pt*

Lexus NX200t
Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ_podvozek“