Silenbloky listových per

Sem piště cokoliv, co se týká sekce Podvozek, ale nezapadá konkrétně do předdefinovaných kategorií sekce Podvozek
Rosta

Oprava zavěšení zadní nápravy s listovými péry - návod

Příspěvek od Rosta »

Zdravim vsechny svazaky,

tak jsem se konecne dostal k oprave zaveseni zadni napravy: Je to radost to delat ted v zime. Takze problem byl v tom, ze vepredu na listovych perech byly uplne roztrhane puvodni silentbloky a vzadu na zaveseni jsem po rozdelani nasel uz jenom zbytky puvodnich gumovych futer (celkem cca 30% z puvodniho mnozstvi materialu). Protoze to vypadalo takhle, tak samozrejme oba cepy zadniho zaveseni byly vymlacene a uplne krive. Takze: nechal jsem vysoustruzit nove cepy, uriznout nove bocnice a udelal jsem cele zadni zaveseni pera znovu. Fajn. Pak jsem koupil do prednich ok listovych per nove silentbloky. Jinde nez v Opelu jsem je nesehnal, takze 2x 332,- Kc. Zadni skladana gumova futra podle katalogu opelu stoji kus cca 250,- (a je jich vzadu celkem 8)...takze nepripada v uvahu. Narval jsem tam trochu serizle silentboky ze skodofky 120 z hornich ramen a sedi to jak pribity :) Jeste mezi pero a bocnici zaveseni prisly 4mm silonove podlozky, aby to necestovalo a nebouchalo a cely jsem to zase seskupil. Delali jsme na tom 2 lidi 3 dny + nejaky cas na vyrobu komponent...Cele me to prislo asi na 3k.

Rozdil v jizde je uplne brutalni. Pred opravou jsem v kazde zatacce mel obavu, ze zratim zadni napravu a ted to jede pekne a potichu....takze prvni krok k modifikaci z kostitrase na normalni auto je proveden. Ted jeste predni napravu, motor, rizeni, boudu.....

PS: Diky Nimrodovi za inspiraci se zvedanim pomoci prodlouzeneho zaveseni :)

PPS: Jak je to zvedly, tak jsem na konci standardnich tlumicu (jsou z roku 92, kdy auto vyjelo a maji najeto min. 200k, takze uz jsou stejne k nicemu). Mate nekdo nejaky tip na tlumice s vyssim zdvihem za rozumnou cenu???
Uživatelský avatar
ASTRA F
Začínající diskutér
Příspěvky: 147
Registrován: 17 bře 2008 20:02
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

silentbloky listového pera

Příspěvek od ASTRA F »

Zdravím moňťáci froňťáci,
znáte někdo rozměry silentbloků (ty gumový blbince) zadních listových per a držáků per ? Potřeboval bych je vyměnit a nechtěl bych kvůli tomu stát (denně jezdím do hokny). O originálech neuvažuju, byly by dražší než mazlík. A pokud to rozeberu, tak než to pozháním budu klusat do hokny pešo :shock: . Poraďte
Ferda Mravenec
ASTRA F 1.4i
Frontera SPORT 2.0i (A)
ICQ 258 332 332
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: silentbloky listového pera

Příspěvek od sowwwa »

Nedavno jsem to meril, tohle jsem si poznamenal:

prumer cepu: 17
vnitrni prumer oka: 30
delka cepu (mezi plochacema): 67
tloustka plochace: 8
sroub na cepu: 14 (asi, tim uz si nejsem jistej, a nevim jaky ma stoupani)

Mel jsem sundany jen zadni trmen, tak snad to bude vepredu stejne. Neni to asi uplne presne, hlavne prumer cepu, uz mi na nem chybi dost materialu takze jsem to spis odhadnul. Az zjistis cim se to da nahradit tak dej vedet, ja uz hledal a zatim nic .. Jedine co by tam tak trochu slo jsou silentbloky tlumicu na skodovku (ty co pouzivame na predni stabilizator :mrgreen: ), maji vnejsi 30, vnitrni 10 a tloustku 15, tak by se musely provrtat a naskladat jich vic vedle sebe. Nevim ale jak dlouho by to vydrzelo ...
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Uživatelský avatar
ASTRA F
Začínající diskutér
Příspěvky: 147
Registrován: 17 bře 2008 20:02
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: silentbloky listového pera

Příspěvek od ASTRA F »

je mi to jasný, průměr čepu je 18 mm, šlo mě hlavně o průměry ok v listovém peru a držáku na rámu.
Někde jsem tu i zahlídl výkres zadního třmenu i s kótama na Fronteru.
Mám možnost náhrady ze žigula, tak potřebuju rozměry jestli to bude pasovat.
:)
zadní třmen listového pera - http://www.offroad-frontera.com/html/ra ... /trmen.pdf
Ferda Mravenec
ASTRA F 1.4i
Frontera SPORT 2.0i (A)
ICQ 258 332 332
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: silentbloky listového pera

Příspěvek od lasky »

čaute mechoši ja jsem to resil tak ze jsem tam navliknul hadici co se používá u zbíjecky pasovala mi tam jako by tam patrila odjakživa nechal jsem ji tak dlouhou abych chytil matku na dva zavity a jak jsem ji utahoval tak se ma koncích roztahla a vytesnila mi mezeru mezi okem listu a třmenem je tam uz druhym rokem a svuj ucel plní.
tel- +420 608701329 NON STOP
PETR&JITKA
Začínající diskutér
Příspěvky: 338
Registrován: 18 srp 2005 21:43

Re: silentbloky listového pera

Příspěvek od PETR&JITKA »

Kupoval jsem origo u Opla za 250,- ks takže žadná hrůza
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: silentbloky listového pera

Příspěvek od Janeš Petr »

krát osm je dost hrůza.... radši tu zahradní hadici,nebo co tam dal lasky :grin: ale někde tady už o tom někdo psal,mám za to,že tam naplichtil nějaké škodovácké
Uživatelský avatar
ASTRA F
Začínající diskutér
Příspěvky: 147
Registrován: 17 bře 2008 20:02
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: silentbloky listového pera

Příspěvek od ASTRA F »

Zdravím,
takže, silentbloky do zadní nápravy listové pero (OPEL FRONTERA SPORT 2.0i r.v. 94), v zadním držáku celkem 4(čtyři) kousky, rozměr - délka 32 mm, vnitřní průměr 18 mm, vnější průměr 30 mm. Pasovaly ze žigula (LADA), pouze nevím kam v žigulovi patřily, měl jsem doma starou zásobu z dřívavějc. Na fotu je jak vypadaly staré.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ferda Mravenec
ASTRA F 1.4i
Frontera SPORT 2.0i (A)
ICQ 258 332 332
Uživatelský avatar
ASTRA F
Začínající diskutér
Příspěvky: 147
Registrován: 17 bře 2008 20:02
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: silentbloky listového pera

Příspěvek od ASTRA F »

Takže ty "gumy" jsou ze "žiguli-lada", a jsou na takové tyči vzadu, co drží zadní nápravu.
Ferda Mravenec
ASTRA F 1.4i
Frontera SPORT 2.0i (A)
ICQ 258 332 332
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: silentbloky listového pera

Příspěvek od Janeš Petr »

panhardská tyč :grin: díkes
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: silentbloky listového pera

Příspěvek od vlado007 »

Zdravim vsetkych. Chcem sa opytat, ci sa daju silentbloky na zad. naprave v drziakoch listov. per nahradit niakym pevnejsim materialom napriklad teflon mosadz alebo podobne. Nechal by som ich vytocit na sustruhu. A viete niekto presne rozmeri niecoho takeho, alebo sa mam riadit vyssie uvedenymi rozmermi. :?: Chcem to trosku zdvihnut predlzenim tych drziakov tak chcem tam namiesto tych silentblokov nahradit niakymi puzdrami.Dik
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: silentbloky listového pera

Příspěvek od Janeš Petr »

nahradit můžeš všechno,ale ta guma tlumí vibrace a nevymačká se tak rychle silon a bronz ,navíc se ti budou ty tvrdé pouzdra rychle vydírat porachem a blátem,a při křížení náprav ti nedovolí se houpačkám vyklonit,takže ti to bude hodně kroutit hlavní listy per..... asi víc záporů než kladů,si myslím
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: silentbloky listového pera

Příspěvek od vlado007 »

Ja by som tam chcel najradsej dat gumene, lenze bol som sa pytat v opli a vyjadrili sa dost vyhybavo ze nevedia ci to pride,kedy to pride a ci to bude pasovat a podobne. A bol som aj v predajni dielov na zigulak a lada a tam mi nevedeli poradit ze kde sa take nieco nachadza. A ta hadica je asi posledne riesenie ked nic ine nevymyslim
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: silentbloky listového pera

Příspěvek od Janeš Petr »

už to tu je někde napsaný,je to z žigulácký panhardský tyče
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: silentbloky listového pera

Příspěvek od sowwwa »

Ja bych tam klidne dal tu hadici, porad lepsi nez nic (silentbloky tam nebyly uz kdyz jsem auto koupil), ale nejak nemuzu najit vhodny rozmery, vetsinou jsou moc tenkostenny ..
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ_podvozek“