zakrytování podvozku - šusplechy

Sem piště cokoliv, co se týká sekce Podvozek, ale nezapadá konkrétně do předdefinovaných kategorií sekce Podvozek
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

zakrytování podvozku - šusplechy

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahojda kluci tak jsem zjistil že kryt co mám pod autem pod převodovkou je prasklej a zrovna v blbým místě že nejde moc slepit nebo vystužit.
Nedělal jste si někdo šablonu nebo tak něco a nedávali jste místo toho dekl kovovej ? když už bych to měnil tak by to bylo asi lepší než zase plastová srágora co vy na to ?
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

Re: Plastový kryt pod převodovkou Bčko

Příspěvek od *pt* »

chystam sa na to iste uz asi od leta :roll:
praskol mi este asi niekde v Rumunsku, proste siel dolu a zatial tam nemam nic...

ja som rozmyslal zohanat na to ten listkovy hlinikovy plech ,tak 5-6 mm hruby .... je pekne tvarny , lahsi ako obycajny, nekoroduje a svoje si zastane ...

sablonu nemam, pouzijem povodny diel ako vzor ..ono to zas nemusi byt identicke, hlavne ze zakryje prevodovku
Naposledy upravil(a) *pt* dne 28 lis 2007 14:21, celkem upraveno 1 x.
mfg

*pt*

Lexus NX200t
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Plastový kryt pod převodovkou Bčko

Příspěvek od Slaava »

DJ.Tom píše:Ahojda kluci tak jsem zjistil že kryt co mám pod autem pod převodovkou je prasklej a zrovna v blbým místě že nejde moc slepit nebo vystužit.
Nedělal jste si někdo šablonu nebo tak něco a nedávali jste místo toho dekl kovovej ? když už bych to měnil tak by to bylo asi lepší než zase plastová srágora co vy na to ?
Ty tam máš plastový dekly? :roll: Hliník taky nic moc, i když lepší než plast.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Plastový kryt pod převodovkou Bčko

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj, pod motorem je kovovej odhaduju tak 2-3mm šířka ten končí tak u spojky a pak pokračuje další dekl a ten je plastovej.


Jak jsi psal o tom tvarovaným hliníku, mím co máš na mysli, kámoš to má v autě místo koberečků první léto to měl nádherný, pak tam vlezl v botech od soli a zůstaly na tom nesundatelný stopy, takže myslím že sůl to rozežere, chtělo by to něco na co by se pak nastříkala nebo natřela taková ta gumoasfaltová barva.
To stím jezdíš bez toho jo ? to se i trošku bojím, chudinka autíčko. Ale sundat to asi budu muset nebo najedu někam na nějakej bordel ulomím to a ještě o to urvu něco jinýho.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

no jazdim ... skor sa len tak presuvam ...ziadny off uz dlho

Příspěvek od *pt* »

nemyslim ze sol by s tym cokolvek spravila .. mam to aj na naslapoch a upne v pohode, a videl som to dokonca velakrat LKW ako blatniky !!! max. trochu zoxiduje na povrchu
mfg

*pt*

Lexus NX200t
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

tak a mam to hotovo :)

Příspěvek od *pt* »

konecne som sa k tomu dostal a z hlinikoveho plechu co mi doma lezal uz od vlani som vyrobil ten kryci bazmeg>
na vsetky tie zalisy a patvary na originali som sa samozrejme vysral, podla mna tam nemali ziadnu funkciu, rovnako ako ta tlmiaca pena (vie mi niekto povedat naco tam vlastne je?).
Cela vyroba mozno dve hodky, neviem, robil mi to kolega, zaco mu bud vdaka :)
DSCF0005.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) *pt* dne 09 úno 2008 11:52, celkem upraveno 1 x.
mfg

*pt*

Lexus NX200t
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

... a takto po namontovani >

Příspěvek od *pt* »

...samotna montaz max. 30 min, uchytenie na povodne skrutky ...
DSCF0008.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mfg

*pt*

Lexus NX200t
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastový kryt pod převodovkou u Frontery B

Příspěvek od Milda »

Pěkná práce. Jednoduché a snad i dostatečně účinné krytí. Jen dej vědět, jestli se to neprojeví na zvýšené hlučnosti. Jakákoliv tlumící hmota (ta origo na tvém plastu ) kolem motoru a převodovky má na to vliv. Ale možná je to jen banalita. 8)
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Plastový kryt pod převodovkou u Frontery B

Příspěvek od Janeš Petr »

ná ,,ačku ,,je to z trojky železa,a někdy nevydrží ani to... ale máme v Budějcích takový šmaty,co umí přivařit uraženej výpušťák redukční skříně zpátky :grin: :grin: za pár stovek :(
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Plastový kryt pod převodovkou u Frontery B

Příspěvek od Slaava »

Milda píše:Pěkná práce. Jednoduché a snad i dostatečně účinné krytí. Jen dej vědět, jestli se to neprojeví na zvýšené hlučnosti. Jakákoliv tlumící hmota (ta origo na tvém plastu ) kolem motoru a převodovky má na to vliv. Ale možná je to jen banalita. 8)
Jak jsem psal, tak hliník nic moc i když je lepší než plast, kterej je tam fakt na hovno. Na Fronteře A jsou spodní dekly z trojky ocelovýho plechu, maj prolisy na zvýšení nosnosti a navařený výztuhy a stejně jsou po klouzání po břiše pokroucený. Takže rovnej hliník je fakt jenom taková lepší náhrada plastu. Ta izolace na tom možná byla jenom pro to aby se plast teplem od motoru neroztekl.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Plastový kryt pod převodovkou u Frontery B

Příspěvek od farmář »

jj koukal jsem na závody v USA bahnem a kryty nařezané z kotlového plechu,ale také zprohýbané...na spodek by byl dobrej asi nerez,ale u mého auta by to byl zbytečný luxus, já mám silný plech s výlisky, vepředu samo ohlý :lol: ale jen trošku!!!
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
honzík
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 613
Registrován: 27 čer 2006 06:52

Re: Plastový kryt pod převodovkou u Frontery B

Příspěvek od honzík »

ja osobne jsem tak v půlce výroby - dělám to z 5 duralu - profiluju to a nakonec tam asi ještě přidám ,, naštorc" nějakou pásovinu na zpevnění ( to profilování je důležitější než síla materiálu )
fotky k tomu dodám až to bude komplet
a šablony určo budu mít k dispozici
z rozežrání strach nemám u nás jsou tejpci kteří z toho dělají spodky už dlouho

h.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

kryt pod převodovkou na áčku

Příspěvek od Janeš Petr »

tak jsem si naježil pod stromeček novej šůsplech. nerad bych si zopakoval Horažďovice, kde jsem málem málem urazil turbo, když jsem zůstal sedět na předním kardanu a na něm namotaném výfuku.[att�hme�=0]P1080465.jpg[/attachment]
P1080469.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Plastový kryt pod převodovkou u Frontery B

Příspěvek od Slaava »

Jo, tohle je důležitá věc - ten vejfuk je tam nechráněnej a když po něm kloužeš, tak dostává hrozně na prdel všechno, vč. hlavy a motoru.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Plastový kryt pod převodovkou u Frontery B

Příspěvek od farmář »

ono skorem vše... zlaté šusplechy!
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ_podvozek“