Tažné zařízení - jak ho sundat

Sem piště cokoliv, co se týká sekce Podvozek, ale nezapadá konkrétně do předdefinovaných kategorií sekce Podvozek
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Tažné zařízení - jak ho sundat

Příspěvek od Slaava »

Potřebuju pomoc: Nemůžu sundat oj (kouli) mojeho tažného zařízení a protože poměrně dost trčí dozadu, tak mi citelně snižuje zadní nájezdovej úhel a do každýho svahu dělám brázdu. Jedná se o odnímatelný typ - ve směru jízdy je na pravé straně pojistka, kterou se má TZ odjistit a oj se má poté snadno vysunout směrem dozadu. Tak praví manuál. Prexe je taková, že pojistku sem na srazu v Písku o něco urval a tak je teď vidět posuvný pojistný mechanismus uvnitř oje - tento sem prolil WD-čkem i brzdovkou a ani ve dvou lidech sme ho nedonutili oj uvolnit. Tuhle tyčku, která jezdí uvnitř oje sice dostanu do spodní polohy a koule se potom v úchytu vaklá ale tam nahoře to furt drží. Potřeboval bych teda, kdyby mi někdo poslal fotku tohodle oje, abych věděl, kde a za co to drží a jak tedy na to. Na srazu sem si všim, že kdo tohle TZ má, tak mu asi taky koule nejde sundat a asi jedinej, kdo ho měl dole byl Kodl. Proto tedy volám: "KARLE, POMÓÓÓÓÓÓÓÓÓC!"
PETR&JITKA
Začínající diskutér
Příspěvky: 338
Registrován: 18 srp 2005 21:43

Příspěvek od PETR&JITKA »

Má dolem že podobný tažný bylo na Feldě a ta klika slouží jako excentr a musela se vyndat ven ne jen otočit
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Koule fuj!

Příspěvek od Slaava »

Pokud klikou myslíš pojistku, tak je pryč, pokud klikou myslíš oj samotný, tak ten se nehne. Šoupat lze jenom tyčkou uvnitř oje ale někde je to zaseklý.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Hovno akce

Příspěvek od Slaava »

...tak sem tažný sundal koplet celý a až budu mít čas, tak se pokusím vytáhnout z něj kouli - teď už je k ní přístup...
Rosta

Re: Hovno akce

Příspěvek od Rosta »

Slaava píše:...tak sem tažný sundal koplet celý a až budu mít čas, tak se pokusím vytáhnout z něj kouli - teď už je k ní přístup...
no vidis, ja ho tam mam furt namontovany kvuli blbcum na silnicich a hlavne pri parkovani. Takhle mi neudelaji zadny skody na aute ani pri nedobrzdeni ani pri parkovacich tukancich. A jeste jednu zasadni vyhodu jsem nasel: pouzivam to jako schodek, kdyz neco hledam v kufru a mam otevreny jen okno. Supr: 2 v 1
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Hovno akce

Příspěvek od Slaava »

Rosta píše:... A jeste jednu zasadni vyhodu jsem nasel: pouzivam to jako schodek, kdyz neco hledam v kufru a mam otevreny jen okno...
Já to dělal taky, dokuď sem si jednou nanamlátil, když sem na kouli vlez s kluzkejma botama. :(
Rosta

Re: Hovno akce

Příspěvek od Rosta »

Slaava píše:
Rosta píše:... A jeste jednu zasadni vyhodu jsem nasel: pouzivam to jako schodek, kdyz neco hledam v kufru a mam otevreny jen okno...
Já to dělal taky, dokuď sem si jednou nanamlátil, když sem na kouli vlez s kluzkejma botama. :(
...no, zas tak vysoky, abys na to sedl obkrocmo to auto nemas:)))) a jinak to sice zaboli, ale na funkci to vliv nema ...
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Hovno akce

Příspěvek od Slaava »

Rosta píše:
Slaava píše:
Rosta píše:... A jeste jednu zasadni vyhodu jsem nasel: pouzivam to jako schodek, kdyz neco hledam v kufru a mam otevreny jen okno...
Já to dělal taky, dokuď sem si jednou nanamlátil, když sem na kouli vlez s kluzkejma botama. :(
...no, zas tak vysoky, abys na to sedl obkrocmo to auto nemas:)))) a jinak to sice zaboli, ale na funkci to vliv nema ...
To jo, nemám ani tak vysoký tažný ani tak krátký nohy - díkybohu...
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Tažné zařízení - jak ho sundat

Příspěvek od kout.jk »

k tažnýmu u zvedlýho auta: u normálního vozíku mi to do teď tolik nevadilo, jen jsem musel opatrně na polňačkách, abych neurval světla, ale co jsem koupil plaťák, tak ten
za a)sám na tažný ani nenahodim, musel jsem si svařit přídavné kolečko, který neměl a zacouvávat přímo koulí pod žehličku,
za b) přední nápravu plaťáku mám ve vzduchu,
za c) určitě to neni vůbec dobrý pro nájezdovou brzdu, která vlastně nese celou tu váhu, místo toho, aby ji jenom táhla.

máte to někdo pořešený? mám tažný na šrouby, tak mám v plánu vyrobit snižovací demontovatelný mezikus, který na TK budu vyndavat. Máte někdo lepší řešení?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení - jak ho sundat

Příspěvek od kresta »

taky mám ten problém :? ale neřeším to :mrgreen:
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Tažné zařízení - jak ho sundat

Příspěvek od farmář »

no tak já tam mám hák na dva šrouby a ten se sundavat nemusí, tak na to prdím. Počkat....asi kecám, na červenám je asi zajištěná matkou zepředu zpod auta....ta taky ne. Ty bajonety maj bejt vyndaný a je vidět, jak dokážou zareznout :lol: měl jsem cosi takového Slaavo na Pažoutu, co mi ukradli kurvy zlodějský.... a to ani nebyl můj :? no prdel. Ale tam se myslím (vzácná chvilka že) musel hákještě pootočit? než šel vyndat. Měl na sobě ještě drážku a byl zaháklej v té rouře, ta pojistka by ho sama neudržela. I když to byla páka jak sviň.
Jo a nájezdové úhly neřeším, sem tam někde orám, sem tam drhnu rejhu v asfaltu,no. :roll:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: Tažné zařízení - jak ho sundat

Příspěvek od sowwwa »

Tak to uz musi byt poradne zvedly .. ja mam na listovkach 20cm trmeny a platak mi tam sedi celkem normalne. Nebylo by nejlepsi trochu zvysit ten platak? :mrgreen: :twisted:
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Tažné zařízení - jak ho sundat

Příspěvek od kout.jk »

sowwwa píše:Tak to uz musi byt poradne zvedly .. ja mam na listovkach 20cm trmeny a platak mi tam sedi celkem normalne. Nebylo by nejlepsi trochu zvysit ten platak? :mrgreen: :twisted:
no já mám třmeny 18cm, ale zároveň mám nový zesílený pera, takže to vysoko mám. Přemýšlel jsem upravit plaťák, ale na normální auta jde úplně přesně..
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: Tažné zařízení - jak ho sundat

Příspěvek od sowwwa »

Aha, to bude ono. Ja mam stary unaveny pera, tim zvednutim jsem mozna auto vratil jen do puvodni vysky ..
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovno akce

Příspěvek od lasky »

Rosta píše:
Slaava píše:
Rosta píše:... A jeste jednu zasadni vyhodu jsem nasel: pouzivam to jako schodek, kdyz neco hledam v kufru a mam otevreny jen okno...
Já to dělal taky, dokuď sem si jednou nanamlátil, když sem na kouli vlez s kluzkejma botama. :(
...no, zas tak vysoky, abys na to sedl obkrocmo to auto nemas:)))) a jinak to sice zaboli, ale na funkci to vliv nema ...
kurna chlapi jak to dělate že si šlapete na koule mi to nejde ani na jednu :lol:
tel- +420 608701329 NON STOP
Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ_podvozek“