Údržba podvozku

Sem piště cokoliv, co se týká sekce Podvozek, ale nezapadá konkrétně do předdefinovaných kategorií sekce Podvozek
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milda »

Říkáš, že staré bahno prospívá? No povím ti, že opravdu asi ano. Perfektně dlouho drží v podbězích vlhkost a koroze si chrochtá blahem celou dobu, než zase vletíš po měsíci do další louže. Nevím jak Béčka, ale Áčka mají pro tento účel perfektně vymyšlené "kapsičky" v blatníkách i v rámu. Takže díky neustále vlhkému podvozku od starého bláta se mi ve voze opravdu dobře dýchá a netrpím na astma. Po 5ti letech vyvařím spodek odřežu korozi, natřu, prodám do bazaru a hurá pro nový vrak. :mrgreen:
Tak a teď vážně:
Na rozdíl od druhých místních bahnovyznavačů si vozu vážím a snažím se ho udržovat dle svého přístupu a hesla "Jaký pán, taký krám." Myslím, že vzhled vozu svědčí i o jeho majiteli a je jeho vizitkou. Pokud s tím vozem jezdíš pracovně a dojednáváš si zakázky, tak by měl trochu vypadat. Ale k té údržbě.
Nestrpím bahno v záhybech podvozku. Wapku jsem koupil v Macru asi za cca 950,-Kč a po jízdě v mokré hlíně a jiném sajrajtu jde všechen bordel pryč. Dá se s ní vyrajblovat bahno i z poměrně těžko přístupných míst. Takže Sněžence její přístup k údržbě naprosto schvaluji. Jen ten způsob je na každém, jestli v ČSAD, na myčce, v servise nebo doma na dvoře. Je fakt, že je to práce špinavá a nepříjemná. Ale kdo má svého koně rád, tak to zvládne. Nechci zde vytvořit debatu na téma "K čemu mám Fronteru" nebo "Leštěnky versus plechoFky". Už tu byla kdysi nadhozena otázka , kde sehnat "bláto ve spreji" pro ty, co se za čistý vůz stydí. Svoji "Bílou" myji minimálně :!: 1x za měsíc a po umytí ji voskuji bílým TURTLE WAXem. A i když jí je už 13let a 235000km, vypadá fakt dobře a jsem rád, že jí mám. A teď si myslete, co chcete. :roll:
Naposledy upravil(a) Milda dne 23 črc 2008 18:37, celkem upraveno 3 x.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Pavel Mirtl
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 729
Registrován: 15 srp 2006 21:44
Bydliště: Plzeň,Frontera B2.2DTI/99 sport RS

Příspěvek od Pavel Mirtl »

To byl vtip,také auto myji Mildo i když je zelené.
B 2.2 DTI sport RS 99-je minulost,nyní Suzuki grand vitara 2006 2.0 benzin.Mé moto:suzuki intruder VS800černá/chrom,příští GOLDWING 1500-1800.
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

neda mi

Příspěvek od *pt* »

neda mi este nedodat >
samozrejmostou na CSAD bolo aj vystriekanie motoroveho priestoru ...tak toto si skus spravit doma na zahradke :lol:
mfg

*pt*

Lexus NX200t
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Mildo souhlasím, že vapkou se dá dostat bahno i z nepřístupných míst ale na druhé straně dostaneš vodu i tam kde se při běžném provozu nedostane a do těchto míst se nedostane ani konzervace takže vapku ano ale rozhodně ne na každé opláchnutí auta. :twisted:
Uživatelský avatar
pato
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 780
Registrován: 07 led 2007 11:21
Bydliště: Trnava,SR,Frontera A,2,2i16V,r.v.1997

Příspěvek od pato »

Mildo plne s tebou súhlasím,nie že by som si Fronterku nevážil a preto ju nemyjem,skrátka nemam čas.Som vytažený tak časovo,že to skrátka nestíham.Do práce s dodávkou prídem domov presadnem do Fronterky a davaj na obhliadku zakazky.Ked mam auto špinavé zakazník myslí,že je pracovne špinavé,tak dufam,že ma podla toho neposudzujú.Popri stavebnej činnosti,mam pobočku na odstránenie vlhkosti z muriva a za tými zákazkami využívam Fronterku.To sú zákazky mestké,dediny,samoty,chaty a možem povedať,že stvorenejšie auto ako Frontera nepoznám.Odolná,krásna,praktická a cenovo dostupná.Takže maximálna spokojnosť.Pato-Divoch
merlin

leštěnka

Příspěvek od merlin »

Mildo,ty mi mluvíš z duše,kdybys viděl tu polici,co mám v garáži na autokosmetiku,škoda mluvit :wink:frontera je zkrátka nad časové auto a to mě ,prosím nekamenujte,vzhledově je velmi povedená,o užitné hodnotě nemluvě-prostě MAZEL :D
Merlin-Petr
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: leštěnka

Příspěvek od Franta44 »

merlin píše:Mildo,ty mi mluvíš z duše,kdybys viděl tu polici,co mám v garáži na autokosmetiku,škoda mluvit :wink:frontera je zkrátka nad časové auto a to mě ,prosím nekamenujte,vzhledově je velmi povedená,o užitné hodnotě nemluvě-prostě MAZEL :D
Merlin-Petr
.....máš pravdu. Taky jsem to minulý týden 4 hodiny umýval a leštil. :lol: :lol:
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milda »

To: Franta & Merli :!: Chlapi, děkuji za vaše písmenka. Velmi jste mě oba potěšili a udělali radost, že tuto úchylku - jezdit v čistém a hezkém voze - nemám jen já.
Máte u mě oba dva velkou, tlustou, modrou, bezvýznamnou čárku v mém notýsku.
:D
P.S.:Černé puntíky mi už došly. Pro jejich nízkou popularitu a následné zavedení trestných bodů pro řidiče od jiného dodavatele (DI-PČR), jsem již další neobjednal, tudíž nemám. :?
P.S.2.: Franta psal:. ".......máš pravdu. Taky jsem to minulý týden 4 hodiny umýval a leštil."
Tak Franto, no doufám, žes to neodfláknul jen zvenčí :?: :!: A co vysavačem uvnitř :?: A sedačky :?: A umejt gum.koberce :!: A tu palubku ti mám přijet otřít a vyčistit já, nebo co :?: :D :D :D
Naposledy upravil(a) Milda dne 23 črc 2008 18:40, celkem upraveno 1 x.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

To: Milda

Samozřejmně jsem to vzal se vším. Vysavač, umýt vevniř psí chlupy atd., naleštit palubku, umýt gum. koberečky a ještě jsem nechal vyprat potahy ze sedaček (na to jsi zapomněl) :lol:

Obrázek
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
merlin

Dodatek

Příspěvek od merlin »

A skla zevnitř ti mám přijet vyleštit Já ,nebo co?!!!!!!!! Koukej makat :evil: A gumy hezky naleštit silikonem-nebo se naštvu!!! :lol:
Hele chlapi,já to za úchylku rozhodně nepovažuji.
Leštěnkám ZDAR :wink:
Merlin-Petr
Uživatelský avatar
Pavel Mirtl
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 729
Registrován: 15 srp 2006 21:44
Bydliště: Plzeň,Frontera B2.2DTI/99 sport RS

Příspěvek od Pavel Mirtl »

Nazdar!!!!!!
B 2.2 DTI sport RS 99-je minulost,nyní Suzuki grand vitara 2006 2.0 benzin.Mé moto:suzuki intruder VS800černá/chrom,příští GOLDWING 1500-1800.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Nazdar

Příspěvek od Slaava »

Pavel Mirtl píše:Nazdar!!!!!!
No nazdar :roll:
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

Re: Nazdar

Příspěvek od *pt* »

Slaava píše:
Pavel Mirtl píše:Nazdar!!!!!!
No nazdar :roll:
NO ZBOHOM :?
mfg

*pt*

Lexus NX200t
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Nazdar

Příspěvek od Slaava »

*pt* píše:
Slaava píše:
Pavel Mirtl píše:Nazdar!!!!!!
No nazdar :roll:
NO ZBOHOM :?
...sejdeme se v myčce...

...nebo v brodu. :twisted:
Uživatelský avatar
Finmer
Příspěvky: 10
Registrován: 12 čer 2008 14:15
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: údržba

Příspěvek od Finmer »

Zdravím, nevíte náhodou někdo kde by se dal v okolí Kutné Hory nechat opískovat podvozek??? Dík
Frontera A dlouhá, 2,2 i 16V r.v. 1995, MT 265/70/R16, Dotz Dakar ET:-20, zvednutá, světelná rampa
Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ_podvozek“