Firma na opravy rámů?

Cokoliv co se bude točit a týkat nosného rámu vozidla, jeho údržby, popř. úprav, všechny modifikace Frontera. Nepatří sem přední ochranný rám !!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Eisner
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: 25 srp 2006 08:02
Bydliště: Česky Brod

Firma na opravy rámů?

Příspěvek od Eisner »

Ahoj lidi, tak rozhodim sítě i sem, nevíte kde rovnaj ramy na auta, jedinej co sem objevil a zabívaj se i oiffroudama je od nás asi tak 3 hodiny cesty, potřeboval bych něco v okolí Prahy.
Znamej nedobrzdil a trefil ze zadu nějakej vozejk za dodávkou, na první pohled jen světlo, narazník a blatnik, jenže po vyměně jsme zjistli že je každy kolo na předku jinak v blatniku utopene. Tak sme začali měřit a zjistli jsme že je přední čast šasí posunuta bokem, cca 3cm, teda spíš 1,5 cm, když se to vystředí (nejspíš to bude i do piči). No a naši mistní klempíří si na to netroufnou, maximalně mu srovnaj boudu ale tohle nezvládnou - sraby:(

Jinak naraz byl pry sotva v 20 kmh
Frontera A Long, 2.2i, r.97, Frontera B long 2,2dti, r.04
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Firma na opravy rámů?

Příspěvek od Janeš Petr »

když schodíš kastli, zrovnaj ti to na každé stolici. problém je, že musíš rovnat rám zvlášť a kastli taky zvlášť. já to na mojí fronteře přetahoval na stolici i s kastlí. do zelenejch čísel jsem se sice na geometri vešel, rovné to ale není. rám už nešel víc přešponovat, protože už ho nepustila kastle a obráceně. na ty 3cm, co jsem ji měl hnutou, jsme to přešponovávali o 12 cm víc. bohužel, chtělo to tak o 14cm, aby se to po uvolnění zastavilo přesně v původním rozměru od výrobce
Uživatelský avatar
Eisner
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: 25 srp 2006 08:02
Bydliště: Česky Brod

Re: Firma na opravy rámů?

Příspěvek od Eisner »

ano, to máš pravdu, mě taky srovnaly na běžné stolici, dokonce bez jakehokoliv odstrojení, jen šusplechy a podobně, samozdřejmě nějakej ten zasah do boudy, docela se zadařilo, geometrii sem taky prošel v pohodě i když na pohled bych řekl že auto je do loupaku, ale at měřim jak měřim, tak chyba nikde, asi sem jen slepej...

No, a jak píšeš ty, sundat kastli, to je ono, on to chce prostě někam hodit a příjít pak pro hotové, o sundavání boudy nechce nic slyšet:( Myslim že mu ji stejně sundaj...

jen se zeptam, šponoval jsi ten ram za studena, nebo za tepla, docela mě to zajíma, někde píšou jedině za studena, nekde zase za tepla (bodově) myslím že záleží jen na druhu deformace, jsem vyučenej strojní zámečník, od vyučení toto řemeslo vykonávam - i když jsem ještě mlaďas, ale i tak vím, že za studena se některe věci prostě srovnat nedaj, ba naopak, vypadaj rovně a ve finale je to pěknej pruser..... za tepla je to další povídani... prostě když je něco ohnute doleva, nebudu to hned rovnat do prava:)
Frontera A Long, 2.2i, r.97, Frontera B long 2,2dti, r.04
Uživatelský avatar
Eisner
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: 25 srp 2006 08:02
Bydliště: Česky Brod

Re: Firma na opravy rámů?

Příspěvek od Eisner »

jinak tohle je docela pěkná firma, hlavně ty videa

http://www.maha-cz.cz/cz/produkty/rovna ... h-vozidel/
Frontera A Long, 2.2i, r.97, Frontera B long 2,2dti, r.04
Lukeš-patrol
Příspěvky: 1
Registrován: 15 kvě 2011 14:58

Re: Firma na opravy rámů?

Příspěvek od Lukeš-patrol »

Zdarec,mam ram z Frontery B Long,anglicka verze,urezan jeden drzak kastle a vzpera co je pod chladici! Zavazi na dvore! kdyby byl zajem tak volej 731 044 655 Lukeš Olomouc
Odpovědět

Zpět na „NOSNÝ RÁM“