Údržba nosného rámu a podvozku (nátěry a sříkání dutin)

Cokoliv co se bude točit a týkat nosného rámu vozidla, jeho údržby, popř. úprav, všechny modifikace Frontera. Nepatří sem přední ochranný rám !!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Údržba nosného rámu a podvozku (nátěry a sříkání dutin)

Příspěvek od DJ.Tom »

Máte někdo zkušenost či co by jste doporučili na natření podvozku ? (samo myslím rám dif a podobně né karoserii na ní je ten gumový (bitumenový) nástřik
Tom
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Řešení neexistuje

Příspěvek od Slaava »

No frajere, moc ti neporadím. Ideální řešení titiž neexistuje. Zkoušel jsem Alkyton (což má bejt složením a použitím něco podobnýho Hammeritu) ale moc mě to nenadchlo. Je to stále až moc pružný, tuhne to strašně dlouho a na podkladu to moc nedrží - spíš to vytvoří takovou flexibilní vrstvu, která danej předmět obalí. Krapet tomu pomůže "základní nástřik" zinkovým sprejem. Hammerite mi v tomhle příde bejt lepší a kvalitnější. Taky to dělá rovnoměrnější vrstvu, s Alkytonem a štětkou dáš tři vrstvy a furt tam jsou kocouři.

V motoru mi nešikovnou manipulací vychcala brzdovka a Alkyton jsem z potřísněného rámu potom oloupal jak šlupku z banánu.

Taky jsem objevil "kovářskou" barvu s příměsí pevnejch částic, která tvoří vcelku hustej a otěru odolnej povrch. Na voze jsme ji ale ještě nezkusil. Další kolo ošetřování rámu mě čeká - teď po bodyliftu je tam místa dost a půjde to snázš. Rám navíc nemám zas tak shnilej, bídně to vypadá jenom vzadu pod pátejma dveřma. Ale ani tady to ještě není na vaření, takže pohodka. Odhadem sedm let času 8)

Pokud ale břichem brousíš o pole, tak dolu sleze každej nátěr. To by si musel auto rozebrat a dát rám žárově pozinkovat nebo ho nechat znova svařit z nerezu.

Osobně bych to ale viděl na klasickej postup: odrbat co to de, kvalitní základní nátěr a na něj potom dvě vrstvy nějaký syntetiky. A do dutin mastnej sajrajt na dutiny...

...nebo pokud na to máš prostředky, nadšení, čas, prachy a deset zaměstnanců, tak rám oholit a dát ho do komaxitu. Nebo rovnou do toho zinku.
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od premek_k »

No já ty zkušenosti nemám ale u nás každý radí sehnat tu bílou barvu na silnice, co s ní stříkají ty šipky a čáry - ta prý je na podvozku na věky. Ale nevím, no.... Jen jednou jsem se ptal cestáře, zda mi trochu neodlije a hnal mě pomalu holí. Taky to mají na příděl....
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od DJ.Tom »

no sehnat barvu na silnice není problém ni není drahá, ale je hustá a není na kov takže nevím jak by to bylo s přilnavostí a domíchávat do toho černej pigment kdoví co by to pak provedlo. No zatím se přikláním asi ktomu hummeritu, ale ještě vičkám. \třeba někdo má vyloženě dobrej typ.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
honzík
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 613
Registrován: 27 čer 2006 06:52

re

Příspěvek od honzík »

uz jsem psal - me to kamos dela tlumexem 2 vrstvy a potom to poradne pohoním po polních cestach aby se to obalilo - udela to dobrou nosnou vrstvu, která je pružná a snáší dobře zimní postřiky a nárazy kamínků.
Nic ideálního určite neexistuje kromě nerezu a kompletně pozinkovaného rámu!!
Ale než ta mrcha žravá zbaští celý rám - to už stejne budeme jezdit v Cayennu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

h.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

SUV

Příspěvek od Slaava »

Hoši, přiznejme si po pravdě, že rám je nevýhoda. Zlatý SUV se samonoskou :lol:
premek_k píše:No já ty zkušenosti nemám ale u nás každý radí sehnat tu bílou barvu na silnice, co s ní stříkají ty šipky a čáry - ta prý je na podvozku na věky. Ale nevím, no.... Jen jednou jsem se ptal cestáře, zda mi trochu neodlije a hnal mě pomalu holí. Taky to mají na příděl....
Sehnat ten sráč není problém ale co by to dělalo na plechu, potažmo na nahnilým plechu :?:
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milda »

Barva, co používá správa silnic na vodorovná značení je na bázi kaučuku. Čili obdoba gumoasfaltu / Tlumexu. Na doporučení a dotaz kolegy automechanika budu dávat na rám stříkací barvu "BODY930" za 575,-/5kg.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Kdo to vyrábí

Příspěvek od Slaava »

Milda píše:...na doporučení a dotaz kolegy automechanika budu dávat na rám stříkací barvu "BODY930" za 575,-/5kg.
Kdo to vyrábí, prosím?
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

taky by me to zajimalo.Koukalk sem na spodek a nejakou udrzbicku to chce.Hlavne ramena a susplech pod nadrzi.Hammerite bych asi moc nedaval kdyz sme to probirali s nimrodem tak ten je moc tvrdej .Co takhle rezistin?
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od DJ.Tom »

Kdo je tvrdej ? Humeritte nebo Nimrod ? :lol:
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Mata.rc
Začínající diskutér
Příspěvky: 135
Registrován: 22 led 2007 19:30
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mata.rc »

to body je nejlepší, stříkal sem stim Mercedes a super, je to taková vroubkovaná barva a odolná proti všemu i poškrábání, ale kdo to vyrábí netuším..
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od DJ.Tom »

a víte aspoň nekdo kde to teda koupit ?
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

VŠUDE KDE PRODÁVAJÍ KYTY A AUTOLAKY A JSOU PŘELAKOVATELNÝ A NEPŘELAKOVATELNÝ :) hele capslock....
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

BODY 930

Příspěvek od Milda »

Tak abyste neřekli, tak Vám tu hodím link,kde je o té barvě Fšecko. Od dodavatele, specifikace i cena. :D Ale vy stejně řeknete, jak Vás znám............. :(

http://www.bodycar.cz/index2.php?akce=v ... vyrobek=88

A kdo to vyrábí nevím. Že by snad ten BODYCAR? To je mi F celku volný. Hlavně že to má v regále můj dvorní automechanik a lakýra. A ten o tom ví hodně, neboť se zabývá i mícháním a přípravou barev počítačem. Já tomu nehovím, ale zeptal jsem se, čím to dělá. Jinak mám svých starostí nad hlavu. A prej se to musí stříkat :!: Né natírat :!: Tak čau. Já budu dnes večer asi natírat něco ouplně inačího. :wink: :mrgreen:
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Rosta

Re: BODY 930

Příspěvek od Rosta »

Milda píše:...Tak čau. Já budu dnes večer asi natírat něco ouplně inačího. :wink: :mrgreen:
...vnitrnosti lakem na rakve?
Odpovědět

Zpět na „NOSNÝ RÁM“