Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Rány z nápravy ??????????

Příspěvek od Slaava »

No právě proto sem psal, že je při podobnejch zvukovejch efektech potřeba šáhnout za kolo a vzít za homokineťák, jestli je fakt odpojenej od náboje, nebo jestli volnoběžka stávkuje. Že předtím proběh celej proces vypínání vč. změny směru sem bral za samozřejmost ale je dobře, že to Petr připomněl.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
myšákmartin
Příspěvky: 8
Registrován: 23 led 2009 20:30
Bydliště: Hromnice, Plzeň-sever

Re: Rány z nápravy ??????????

Příspěvek od myšákmartin »

Pánové zatím díky, hned jak budu mít zdravou ruku, tak se pod to podívám a pak se uvidí víc. Každopádně pokud by měl někdo nějaký další tip, tak sem s ním. :) Jinak, to, že při vyřazování 4x4 musím popojet kousek opačným směrem vím a dělám to.
Opel Frontera Sport 2.0i, r.v. 1996
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Rány z nápravy ??????????

Příspěvek od Žanek »

Moc novýho toho nevygómeš. Přesně tak se to projevovalo i mě. Vyřadíš popojedeš dopředu zastavíš a couvneš-volnoběžka cvakne jako by vypadla. Po ujetí třeba i kilometru najednou začne hrčet. Většinou to začne dělat když je v řiti to jehličkový ložisko, protože se celej ten pajšl začne mlet na všechny strany. :twisted:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Rány z nápravy ??????????

Příspěvek od Janeš Petr »

přesně tak. všechno prozkoumat, vyčistit, vymej ty nánosy staré ztuhlé vazelíny, která v těchdle mrazech brání volnému přesouvání, lehce pomáznout novým tukem, poskládat a pak uvidíš
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od David.hub »

zdravím
mám stejnej problém jak tady popisoval kolega,myslel jsem,že to dělaj brzdy.Konkrétně šišatý kotouče a tak jsem to všechno sundal,nechal přeměřit a koupil nový destičky a problém nevymizel.Prostě občas při pomalejší jízdě se začnou ozývat takové duté rány od předku a lehce to škube autem a za chviličku,když např projedu zatáčku,nebo zastavím a rozjedu se to přestane.No a pak např 200km nic a pak zase.
Takže podezření je na volnoběžky jo?
odbornící mám dotaz,občas mi to "bouchá do kol a lehce to cuká autem při jízdě,pak např 200km nic a pak z ničeho nic to začne zas,Taková dutý zvuky od přední nápravy.6e by ložisko?
Není nějaký "odborník s trénévaným sluchem" poblíž Pardubic, že by si to poslechl.???tak zatím dikas
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
Uživatelský avatar
mcfly,svk
Příspěvky: 13
Registrován: 08 črc 2009 21:44
Skype: mcfly,svk
Bydliště: Hurbanovo,SVK

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od mcfly,svk »

nazdarek, tak tento problem s prednou sa objavil aj umna. myslel som si ze mi nevypina 4x4, pri vyradeni som vzdycky cuvol aby sa to rozoplo.
No teraz sa tie rany ozyvaju rozne niekedy bucha inokedy nie ale objavil sa novy problem, ani ked nepouzivam 4x4 a cuvnem si trebars na parkovisko potom
idem dopredu tak sa ozyva cudesny zvuk ako keby mlyncek alebo co,obcas aj ten bochot.Pozreli sme naboj ci nedrhne racna ale ani jedna pilina na ozube nie je.
mechanik hovoril ze to je ako keby sa chcela 4x4 samovolne zapnut.Ma niekto typ co to je? V mojom okoli nie su mechanici zrovna odbornici na 4x4.
Opel Frontera (TERKA),r.97- 2.5 TDS,80kW,pneu MICHELIN 4x4 ALPIN (zima), BFGoodrich MACADAM (leto)
Uživatelský avatar
mcfly,svk
Příspěvky: 13
Registrován: 08 črc 2009 21:44
Skype: mcfly,svk
Bydliště: Hurbanovo,SVK

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od mcfly,svk »

no fakt ked odpojeny predny pohon da rukou pootocit poloosou alebo nie?lebo ja som skusal ale ani sa nepohne ale kolesom sa pri zvihnuti tocit da.
Opel Frontera (TERKA),r.97- 2.5 TDS,80kW,pneu MICHELIN 4x4 ALPIN (zima), BFGoodrich MACADAM (leto)
Uživatelský avatar
RAV9
Začínající diskutér
Příspěvky: 416
Registrován: 15 čer 2008 14:21
Bydliště: Malacky, SVK

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od RAV9 »

zvuky z napravy:

ja som na minulom aute tiez asi 2 dni pocuval nejaky buchot od napravy a vibracie, ked som potom isiel auto umyt nasiel som tam omotaneho psa :roll:

kurva, aspon ze som uz prestal chlastat
Land Rover Discovery 2
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od Slaava »

mcfly,svk píše:no fakt ked odpojeny predny pohon da rukou pootocit poloosou alebo nie?lebo ja som skusal ale ani sa nepohne ale kolesom sa pri zvihnuti tocit da.
Neodpojuje se ti volnoběžka. Když vyřadíš předek, tak se musí dá otočit homokineťákem nezávisle na kole. Jestli nemáš volnoběžky už domršený, tak je vyčisti a seřiď - jestli sou vohoblovaný zuby, tak si kup manuály a máš klid. Pročti si příslušný témata, je to tu několikrát popsaný.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od farmář »

rozebrat a vyčistit, dokud ti drží zakouslá, je ještě nejspíš dobrá jen se nevrací, pružina nebo bordel. Vyndat umejt promáznout.
Manuály jsou v tomhle jistota. Kouťákovo manuály jsou v tomhle zázrak :) ten umí mít oboje najednou.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od Žanek »

A já si taky přidám. Zkontoluj jehličkový ložiska. :twisted: Podle mě je to jedna z hlavních příčin proč se volnoběžky špatně vypínají i zapínají.
Uživatelský avatar
mcfly,svk
Příspěvky: 13
Registrován: 08 črc 2009 21:44
Skype: mcfly,svk
Bydliště: Hurbanovo,SVK

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od mcfly,svk »

no volnobezky som rozobral vyumyval v arva lazni vyzeraju ako nove, nanovo poskladal poriadne namazal ale problem zostal.
Potom som pokracoval po kardane a zistil som ze na dlhom pred zadnym dif mam uvolneny srouby na prirube, tak som prezrel komplet vsecko,kratky kardan,
zavesy difov. Okrem zadnej priruby vsecko OK. sice "mlyncek" po cuvani prestal ale furt ta 4x4 nevypina.
Opel Frontera (TERKA),r.97- 2.5 TDS,80kW,pneu MICHELIN 4x4 ALPIN (zima), BFGoodrich MACADAM (leto)
Uživatelský avatar
mcfly,svk
Příspěvky: 13
Registrován: 08 črc 2009 21:44
Skype: mcfly,svk
Bydliště: Hurbanovo,SVK

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od mcfly,svk »

no hosi dnes mam skvelej den, verte nebo neverte ale delala to spojka. Ted jsem ji odvzdusnil a norm prevody jedou jak do maminky a predek totez, hezky rozepina. Co neznamena ze volnobezky neni treba okouknout. ale ty moje byli v pohode jako nove.ted se projedu par kilometru a budu doufat ze mam pravdu. At slouzi ty nase krasky.
Opel Frontera (TERKA),r.97- 2.5 TDS,80kW,pneu MICHELIN 4x4 ALPIN (zima), BFGoodrich MACADAM (leto)
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od Janeš Petr »

já ti, ač nerad, ten hezkej den zkazím. na odřazovíní poloos, zvuky z přední nápravy, zvuky po couvání na parkovišti ani samovolnému zařazování 4x4 spojka NEMÁ žádný vliv. bohužel. buď se ti tam něco samo opravilo, aniž bys o tom věděl, nebo něco upadlo ale odvzdušněním spojky jsi tak maximálně zkrátil chod pedálu a tím i zkvalitnil lepším rozepínáním spojky řazení ale jinak fakt nic
Uživatelský avatar
Michal Havelka
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 09:21

skubani pri 4-4

Příspěvek od Michal Havelka »

Ahoj lidicky,mel bych prosbicku.Mam Sportku z 96 ,vlastnim ji teprve 2mesice,ale ted mi pri 4-4 zacala divne cukat a ozyva se neco jako nejake preskoceni zeleza(neco jako kloub ci diferak)Nemel by jste nekdo tip po cem jit?Mam na ni manualnivolnobezky AVM stare asi 6mes a jsou OK.Kdyz je necham zamcene,ale odpojim 4-4 zevnitr,tak to nedela,stejne jako kdyz brzdim motorem z kopce a mam zavreno i zarazeno 4-4 . Nechci byt za uplneho truhlika,ale jen mne zajima Vas nazor nez pod to vlezu :) Diky za radu
2.0 i Sport , r.v. 96 ,zvedla 6cm + bodylift 6 , ram,svet.rampa,Wrangler duratrac 245/75 r16
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“