Výměna čepů na přední nápravě (Frontera A i B )

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
DJ.Tom

Výměna čepů na přední nápravě (Frontera A i B )

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj kluci, potřeboval bych trošku pomoct a to s výměnou čepů řízení. Přečetl jsem si pozorně všechny díly a: Mám vůli v řízení od rídících tyček, tudíž potřebuju kulové čepy směrem u kol, je potřeba zárověn měniít i vnítřní ?? Hlavní problém je cena, faklt nevím kde je sehnat, auto Zralý 3000 Kč za čep a to se mi zdá trošku moc když na normální auta stojej kolem 500 a a i vy sami jste je ve 2003 kupovali za 500 tak bych teď pochopil třeba 1000 ale né 3000 za kus. Můžete poradit kde je někde sehnat levně, či zda tam nejdou s nějakýho jinýho auta ? Je to na fronteru B (2000)
Druhá věcička je ta že při shoupnutí nápravy mám jakoby vrzání vlevé přední části, jako když vrže silenblok, v druhém dílu říkáte že by to mohlo bát čepama kol, ale přitom kolo drží jak přibitý vůle žádná ( jo jinak najeto 140.000) tak jestli je to vtom nebo jak líp to poznám.
3.tí pronlémek je hučení při rychlosti tak nad 60 Km/hodku něco jak když v autobuse hučí kardankla nebo pneumatyky, ale pneumatiky jsou OK silniční kardanka taky ok Bojím se aby to nebyl diferák nějaká zkušenost ? jinak jsem si všimnul že mam krapak hnutou zadní nápravu ( rozdíl pravýho a levýho kola vůči blatníkům 1 cm (trošku ohnutá ta napínací tyč, tu srovnám ale tím to asi nebude že ? (myslím jako že pak by hučely pneu nebo tak nějak.)
takže děkuju moc, váš věrný
DJ. Tom :o)
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Čepy

Příspěvek od Slaava »

a) Čepy lze měnit individuálně, jak po párech, tak samostatně. Důležité je jen dodržet původní délku řídících tyčí.
b) Tebou uváděná cena mě šokuje. Čepy řízení jsem viděl zatím pouze v cenových okolo 300,- Kč (libovoně kde), svislé čepy potom od cca 350/700,- Kč (viz. http://www.autoshop2000.cz/ - zde jsem je zakoupil) po cca 3.000,- Kč (origoš). Jsou to sice díly na Fronteru A, u B bych ale čekal podobné cenové relace.
c) Při shoupnutí mi to taky vrzalo, taky sem podezíral silentbloky. Vůle na čepech se nepojevovala. Přesto se jednalo se o vůle na dolních svislých čepech (ramen), která se projevila v plné nahotě až po povolení torzních tyčí. Na jednom čepu byla vůle v jednom směru až cca 4mm, prachovka byla kaput.
d) Hukot bych viděl na diferák. Kdy si naposled měnil olej? Pro sichr se ještě koukni na hardyspojku kardanu a křížák. Víc mě nanapadá.
Naposledy upravil(a) Slaava dne 18 říj 2005 15:03, celkem upraveno 1 x.
Sokolník

Příspěvek od Sokolník »

Já jsem kupoval spodní kulové čepy v obyčejné mototechně na objednávku za 1150,-/ks. Auto mi taky šíleně vrzalo a já pořád mazal a mazal a byl neštastnej z vrzaní. Na STK mi auto rozhoupali a konstatovali, že čepy jsou O.K. Pak mi Nimrod poradil ať vyměním spodní čepy a je klid, ani nevrzne. A ty čepy byly úplně na sračku. Po výměně jsem musel dělat geometrii, protože auto jelo do příkopy, Jak je budeš měnit tak je usaď zhruba v prostředku, protože jejich polohou se současně seřizuje i odklon kola, ať ti to vyjde do tolerance 1 stupeň. Jinak to jde bez problémů.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Spodní čep

Příspěvek od Slaava »

To Sokolník: Kulovej čep spodního ramene měl v mém případě (Frontera A, rok 93) jen jednu možnou polohu usazení - díry v čepu i v rameni jsou přesné s min. tolerancí a odklon kola se seřizuje v úchytu horního ramene, kde sou mezi osou ramene a jejím úchytem na rámu distanční destičky.
DJ.Tom

Příspěvek od DJ.Tom »

No jo no rozdíl verzí A a B je holt v cenách znatelný ty čepy řízení (jeden) fakt stojí 3800 Kč z Ačka tam nejdou jsou tam prej rozdíly pravý a levý a ani jeden prý nepasuje.. co je na tom pravdy nevím, asi mi ho na zkoužku nepůjčí :o/
Sokolník

Příspěvek od Sokolník »

To Slaava: Díky za informaci, mě tvrdil mechanik co dělal geometrii, že se to dá nepatrně seřídit polohou spodního čepu. Je ale zajímavé, že po výměně levého spodního čepu jsem měl volant doprava a auto táhlo do příkopy. Na geometrii potom seřizoval horný stavitelnou tyč na pravém kole a teď je to OK. Ještě zajímavost, že když auto zvedneš, tak se prý změní poměr v převodce řízení a je nutno přesadit polohu volantu aby byl ve středu.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Gumy

Příspěvek od Slaava »

Jistou vůli na dírách dolního čepu sice naženeš, řek bych ale, že je minimální. Nad tím rozhozením převodky se musím zamyslet, je to na mě moc složitý.
David
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 31 srp 2005 23:24
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od David »

Dle toho, co čtu máš taky asi Fronteru Béčko: kulový čep řízení jsem měnil. Jde tam bez problémů čep z typu A, musíš jenom koupt pravý nebo levý podle strany, kterou potřebuješ vyměnit. Cena oproti originálu (asi 3000,-Kč) je mizivá - tuším někde okolo 450,-Kč. Je dobré mít příslušně velký stahovák - prodává se za cca 750,-Kč, ale při troše šikovnosti to jde i bez něj. Tak hodně štěšstí při práci a ahoj
David
Davídkuuuuuuuuuuuuu

Příspěvek od Davídkuuuuuuuuuuuuu »

Davidéééééééééééééééééééééééé!!!!
Takže polopaticky, frontera a má oba čepy řízení stejné to jest levý i pravý jeden a ten samý. Frontera B má levý jíný a pravý jiný tak jak tedy ?????
Na co potřebuju u čepu stahovák ? stačí snad jen kladivo ne ? :o) Ne vážně na co ten stahovák. A prosím stěmi čepy opravdu jen to co víš jistě nerad bych koupil něco co pak vyhodím popřípadě mi pošli odkaz na inteligenntního dodavatele, bud sem nebo na dj.tom@seznam.cz

Díky moc
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Los čepos

Příspěvek od Slaava »

U Áčka: Čepy řízení pro levou a pravou stranu jsou stejný, vnitřní a vnější jsou ale jiný, maj levej/pravej závit aby šlo seřídit jejich vzdálenost otáčením spojovací tyčky. Daj se stáhnout větším stahovákem, na mlácení palicí tam není moc místa a tyčku nejde kloudně podepřít - teda záleží na tom, jak to máš v dílně, já to dělal na zahradě. :roll:
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

Re: Čepy ramen a řízení jaká značka?

Příspěvek od David.hub »

zdravím,přidám dotaz do diskuze.
Také se chystám na výměnu čepů,je zapotřebí na to nějaký spec vercajk? krom velkého kladiva?
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Výměna čepů na přední nápravě (Frontera A i B )

Příspěvek od robert.kvita »

Ještě jedno velké kladivo.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Výměna čepů na přední nápravě (Frontera A i B )

Příspěvek od robert.kvita »

Taky mě to vrže, při změně směru jízdy, Přičítal jsem to špuntům na gumách na asfaltu. Ale mám všecny čtyři čepy total KO takže taky vyměnit. Roztržené gumičky byly už vloni a voda s blátem dělá své..
Ceny třeba tady:
http://www.profiautodily.cz/sindex.php
Pod konkrétním dílem je kolonka Použito ve vozidlech, takže snadno zjistitelné co je shodné s A i B
Kluci v servisu mají ještě jiné ceny a to nahoru i dolů podle kvality a značky, takže je z čeho vybírat.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
Tankan
Začínající diskutér
Příspěvky: 443
Registrován: 20 dub 2008 20:23
Bydliště: Lysovice, Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čepů na přední nápravě (Frontera A i B )

Příspěvek od Tankan »

Ještě skuste MJ auto :!: Mjí jak internetový prodej tak prodejnu v Brně, a co se týče dílů,mají docela rozumné ceny. :arrow: já tam kupuji většinu dílů, a spokojenost :wink: :idea: P.S.: Pokud doma zjistíš že to není ten správný díl a vrátíš ho nepoškozený tak ho vezmou spátky :idea:Aspoň mě to tak s nima funguje 8)
Mazda B 2,5D ,udělá spoustu práce, a terénu se nebojíme. Neustálou údržbou k dalším kilometrům. Motorová pila a další udělátka. (fšecko enem na prácu)"Pojedeme zkratkou, je to sice dál, ale zato horší cesta!"
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Výměna čepů na přední nápravě (Frontera A i B )

Příspěvek od robert.kvita »

jj
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“