Demontáž automatických volnoběžek, montáž manuálních od AVM

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Uživatelský avatar
D@ve
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 604
Registrován: 18 srp 2008 12:56
Bydliště: walasske kotary

Re: Demontáž automatických volnoběžek, montáž manuálních od AVM

Příspěvek od D@ve »

mel by nekdo technicky vykres automatu na A fronteru??
popripade ma nekdo aspon nejake detailni fotky rozebrane volnobezky ?
predem diky
A 2,2 long
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Demontáž automatických volnoběžek, montáž manuálních od AVM

Příspěvek od Janeš Petr »

rozebrat volnoběžku trvá 2 minuty, namalovat 10. myslím, že budeš mít rychlejší vzít nářadí a pustit se do toho bez dokumentace :wink: není tam nic, co by tě mohlo zaskočit
Uživatelský avatar
D@ve
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 604
Registrován: 18 srp 2008 12:56
Bydliště: walasske kotary

Re: Demontáž automatických volnoběžek, montáž manuálních od AVM

Příspěvek od D@ve »

bohuzel auto jeste nemam v garage ...
A 2,2 long
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Demontáž automatických volnoběžek, montáž manuálních od AVM

Příspěvek od Slaava »

Fotky tu někde sou. Je to fakt triviální akce.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
francek
Příspěvky: 4
Registrován: 26 srp 2009 19:28
Bydliště: ostrava

volnoběžky AVM

Příspěvek od francek »

Ahojky fronteráci, nejsem žádný psavec, ale musím se podělit o novinky na mé fronteře.Po problémech s automatickýma volnoběžkama které byly již notně opotřebované a při zapnutí vydávaly hrozné zvuky a při záběru vyskakovaly jsem se rozhodl pro radikální řešení "ruční AVM".Po mnohém serfování na internetu a po radě kamaráda jsem se rozhodl pro koupi AVM v Polsku - rozhodla cena (kdo se chce podívat zde je adresa http://www.rajdy4x4.pl , řádek sklep).Po vymontování automatů jsem se nestačil divit co za hrůza se tam ukrývala,montáž AVM není složitá akorát bych chtěl upozornit na segerovku někde na fóru jsem četl že je 26 nebo tak nějak, já mám hřidel 20 mm tak že segerovka 20 a nezapomenout buď na podložky a nebo jako já nechat si na soustruhu vytočit podložku vnější pr.30mm a vniřní 20mm o délce cca 10mm tak aby na hřídely byla volná a poloosa nelítala.Nechci nikomu nic vnucovat,měl jsem chuť upravit ty automaty ,ale po namontování ručních AVM je jízda o jiné perníkové.Srovnání šířky ozubení v záběru vychází pro ruční daleko lépe takže si myslím že to je pravé ořechové.Uvidím samozřejmě jak se to bude chovat v zimě a po delší době používání,musím sice vystoupit a zapnout nebo je vypnout ale každopádně nemusím tajtrlíkovat tam a zpět a poslouchat zvuky od volnoběžek.Tak že doporučuji. :grin:
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: volnoběžky AVM

Příspěvek od farmář »

v zimě to teprve oceníš...vycukávání, záběr....hele já s nima přes zimu couračky nebo když je hnusně ...sníh neshrabanej atd jezdím se zapojenejma furt. V případě potřeby i za jízdy přiřadím předek a je to ten pravej luxus.
Teď v létě akorát s hengrem...zrovna pro něj zase pojedu :)
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: volnoběžky AVM

Příspěvek od Slaava »

francek píše:...akorát bych chtěl upozornit na segerovku někde na fóru jsem četl že je 26 nebo tak nějak, já mám hřidel 20 mm tak že segerovka 20 a nezapomenout buď na podložky a nebo jako já nechat si na soustruhu vytočit podložku vnější pr.30mm a vniřní 20mm o délce cca 10mm tak aby na hřídely byla volná a poloosa nelítala...
Frontera A má na poloose (homokineťáku) drážku na konci, kde se segrovkou zajišťuje osa při osazení originálníma automatickejma volnoběžkama a pak v drážkování, kam se dává větší segrovka pro zajištění osy v případě osazení manuálníma volnoběžkama AVM, takže podložky není třeba.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Demontáž automatických volnoběžek, montáž manuálních od AVM

Příspěvek od Janeš Petr »

hádat se nechci ale mám dojem, že bez podložek to má moc velkou axiální vůli
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž automatických volnoběžek, montáž manuálních od AVM

Příspěvek od kresta »

máš pravdu předsedo :idea: :lol:
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Demontáž automatických volnoběžek, montáž manuálních od AVM

Příspěvek od Slaava »

Bude to teda spíš kus od kusu, protože já tam žádný podložky nedával a vyšlo to dobře. Matně si vzpomínám, že tam někde nějaký podložky jsou z výroby a z těch dvou volnoběžek, co sem montoval měla jedna ten vnitřní náboj vejš a druhá níž ale odchylka to byla v řádu desetinek - ještě sem se tu potom někde ptal, jak to ten výrobce dělá, že to vychází takhle přesně. No prostě sem tam dal jenom tu segrovku.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Tunki
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: 23 led 2009 16:16
Bydliště: Prakovce

Re: Demontáž automatických volnoběžek, montáž manuálních od AVM

Příspěvek od Tunki »

Janeš Petr píše:hádat se nechci ale mám dojem, že bez podložek to má moc velkou axiální vůli

Presne tak. Je treba vymedziť vôľu podložkami na minimum. Pri väčšej hrozí prenikanie sajrajtu do ihličkového ložiska v náboji. O vode ani nepíšem :roll:
ISUZU Trooper 2,2TD ročník 86' +WARN a obrnenie proti cyklistom a stromom
Uživatelský avatar
D@ve
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 604
Registrován: 18 srp 2008 12:56
Bydliště: walasske kotary

volnoběžky AVM

Příspěvek od D@ve »

mam uz chvilku AVM .. a ted po zime je budu muset cele rozebrat a vycistit od soli
jdou spatne prepinat a povrch je rozezrany....

a ted dotazek... na drataku je vylestim... prece je to jen hlinik, ale ma nekdo zkusenosti s nakonzervovanim hliniku??? jakoze neco jako je lak ci tak neco??

treba pri oprave AL kol ( svarovani prasklin atak) se ten povrch musi necim osetrit - pokud se nepletu :roll:
A 2,2 long
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Demontáž automatických volnoběžek, montáž manuálních od AVM

Příspěvek od vlado007 »

Ked ti mozem porafit, tak to poriadne ocisti, kup zaklad na hlinik a potom nastriekaj farbu na to. Je aj lak priamo na hlinik ale je drahy a najmensie mnozstvo co som nasiel bola 5l bandaska.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Demontáž automatických volnoběžek, montáž manuálních od

Příspěvek od Janeš Petr »

i normální bezbarvej lak to nějakou dobu vydrží. já to mám na zimu potřené mazacím tukem. ono se to krásně nabalí bordelem a na jaře to spláchnu wapkou
Hellborn
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 19 srp 2014 07:34
Bydliště: Uničov okres Olomouc

Re: Demontáž automatických volnoběžek, montáž manuálních od

Příspěvek od Hellborn »

Nemá prosím někdo přesnej rozměr těch zajišťovacích podložek co u těch manuálů chybí?
Nebo nějaké označení?
Když půjdu do mototechny, tak ať mě pochopí, co po nich chci :-D
Děkuji
Frontera 2,3 TD dlouhá
Frontera 2,2DTI - EGR emulator
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“