Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Příspěvek od Franta44 »

Slaava píše:Díky. Taky hezkej pohled. Zdá se mi to nebo má Frontera B delší tu střední část homokineťáku? U mojeho Áčka totiž ty dvě manžety navazujou přímo na sebe.
Asi to bude delší
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Volnoběžky na Fronteře B - realizovaná montáž AVM!!!

Příspěvek od Slaava »

Další oživení starého tématu: Montáž manuálních volnoběžek na Fronteru B (!) je nafocena a probrána zde: viewtopic.php?f=21&t=946&st=0&sk=t&sd=a&start=45
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Co udělají automatické volnoběžky na B

Příspěvek od robert.kvita »

Tak nějak mě zbudou a montáží na Béčko s uzávěrkou bych mohl něco uspořit na palivu.
Co Vy na to?
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Co udělají automatické volnoběžky na B

Příspěvek od Slaava »

Viz. odkaz výše: viewtopic.php?f=21&t=946&st=0&sk=t&sd=a&start=45

Osobně bych tam automatickou volnoběžku asi nedával - mělo by to sice fungovat ale stejně jako na Áčku to může zlobit.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Sokurecka
Příspěvky: 13
Registrován: 11 pro 2011 18:58
Bydliště: Dolní Sytová Semily

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Příspěvek od Sokurecka »

Jsem z těch volnoběžek pro béčko uplně blbej?V jednom témmatu je napsaný,že se vůbec nevyplatěj a žadný volnoběžky nemá a v dalším,že sem tam daj přidělat,ale je to zbytečný?Mohl by mi to prosím někdo pořádně vyjasnit?Děkuji a pokud pišu blbosti,tak pls smazat
opel frontera 2.2 dti sport dtl 16v chiptuning
volnoběžky AVM
Uživatelský avatar
qwap-Nitra
Začínající diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: 16 lis 2010 18:27
Skype: qwapNR
Bydliště: Nitra, Frontera B 2.2dTi RS

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Příspěvek od qwap-Nitra »

ja mam manualy AVMka a neviem si ich vynachvalit! spotreba ti klesne, nebude sa zbytocne opotrebuvavat predny dif a este to aj krajsie s nimi vypada :D jednoznacne odporucam...
Opel Frontera B 2.2dTi RS '99, cca 170.000km, volnobezky AVM, zdvihnuta o 5cm, pneu Vraník Truck 2000 235/70 R16
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Příspěvek od václav »

A také můžeš používat rtedukci při couvání na asvaltu a neskurvíš předek. :wink:
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Příspěvek od vlado007 »

Ja si zase myslim ze system zapinania poloosi cez tu zubovu spojku je super. Prakticky neporuchove, dost pevne a pohodlne. A to ze sa tocia klby v tych loziskach alebo ze sa tocia satelity v diferaku?? A?? Pokial tam je vazeliny tolko jak ma byt, v diferaku olej jak ma byt tak som teda este nepocul ze by sa tam nieco posralo kvoli tomu ze sa to toci. A za druhe, ta poloos nema az take velke otacky. Viacej skodi predku tie extrem zvihanie kedy je klb zalomeny jak hovado. Vtedy je viacej namahane aj to ihlickove lozisko. :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Příspěvek od Slaava »

A teď můj názor: dřív sem si myslel, že sou ty penumaticky ovládaný spojky na obou stranách, to mi přišlo bejt fajn, i když se stále točí homikineťáky a manžety. Jenže vono je to jenom na jedný straně. Podle mě to má nevýhodu v tom, že za jízdy furt točíš pár kily železa, takže to krapet víc žere. Víc se mi ale nelíbí to, že se točí diferák (podle mě se díky převodu do rychla neroztočí kardan, takže talíř s košem stojí a točí se planetový kola/unašeče a satelity - sice bez zátěže ale zato furt a navíc rychlostí, kterou u normální nápravy nikdy nezažijou).

Podle mě volnoběžka má smysl (stačí jenom na jedný straně - tam, kde není ta penuspojka) ale dával bych manuální. Nebo dát jiný nápravy. Mimochodem, Béčkaři, jak vypadá olej, co vylejváte z předního difu?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Příspěvek od vlado007 »

Vypada uplne normalne jak na A. A tak isto ked skusis zatocit kolesom v lufte tak neni citit skoro ziadny odpor. Takze na spotrebe to neviem kolko spravy.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Příspěvek od Žanek »

U mě byl olej normálně čisté. A souhlasím s Vladem. Béčkaři , komu už se přípojování předku polámalo ? Řekl bych že je to jedna z mála věcí, která na Fronteře B při minimální údržbě dobře funguje.
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Příspěvek od Vokoun »

U mě taky čistý.
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Příspěvek od robert.kvita »

já jsem se ptal., protože na B mám vepředu závěku, tedy žádná hlavní kola ani satelity tam nemám na i po rozpojení zubové spojky se stále točí přední kardan. a v doběhu vozu je ten odpor znát, automaty na zkoušku zkusím. Jen si neumím představit jestli se nebudou stále spínat a rozepínat v tomto zvláštním režimu
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Příspěvek od Janeš Petr »

já mám pocit, že životnost automatů u tvojí uzávěrky bude řádově v minutách. pokaždé, když ti kolo zrychlí, dík ausině, automat se vyřadí a když se otáčky kol zas srovnaj, opět donutíš automat zasunout a to v tahu...
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Příspěvek od farmář »

automaty na Béčko? to je kočkopes, Roberte. Duální automatické připínání....to nebude dobrý. Rozumím té myšlence proč správně? za a) abys nemusel vylejzat, za b) systém ten, že po připojení se připojí samy (ale to už jsi měl) a hlavně že by při nepřipojení nepřipojovaly poloosy? teoreticky by to chodit tak mohlo.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“