Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od Janeš Petr »

vlado007 píše:Je to každého vec ale nejako nechapem stale načo dávať na B volnobezky.
Vlado, minimálně jsou dobré na používání redukovaných rychlostí v běžném provozu. ono když cukáš někde v koloně, nebo máš natlačit v rejdu někam pozpátku do kopce 2,5 tuny na káře bez redukce, spojka tě bude milovat :)
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od vlado007 »

Jasne ale to sa dá vyriešiť prave na tom B aj bez volnobeziek. Šikovný elektrikar to ma spravene za pol hodku. A ovladanie z pohodlia kabiny.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Hellborn
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 19 srp 2014 07:34
Bydliště: Uničov okres Olomouc

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od Hellborn »

Ale když mám ty volnoběžky doma, kam jinam bych je dal :-D
Poradí mi někdo, jak je tam napasovat?
Frontera 2,3 TD dlouhá
Frontera 2,2DTI - EGR emulator
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od Janeš Petr »

vlado007 píše:Jasne ale to sa dá vyriešiť prave na tom B aj bez volnobeziek. Šikovný elektrikar to ma spravene za pol hodku. A ovladanie z pohodlia kabiny.
to je jasný, střihneš drát k servu a výsledek stejnej, pořád ale točíš zbytečně polosy i diferák. prostě já mít béčko, manuály tam určitě dám, ale mně béčko nesmí přes poráh garáže, takže je to jen taková teorie :)
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od palo frontera »

Montaz volnobeziek na B-čko nebude asi moc odlisnejsia od A-čka. Uz si mal demontovany ten unasac s konca naboja co spojuje poloos s nabojom kolesa? Skus sa do toho chytit a uvidis :grin:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
lampaczcz
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2011 11:29
Bydliště: Záhoříčko

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od lampaczcz »

Zdravim,

podarilo se mi pri plnem levem rejdu odepsat (asi) pravou volnobezku. Pri zapnuti 4x4 na volnobezce a zarazeni 4h, a pri zatezi nebo kdyz prokluzuji zadni kola (na krasne ujezdene trave) to zacna jakoby preskakovat. Zatim jsem to nerozebiral, protoze nevim co me ceka a auto potrebuji ;(

Kdyby kupoval nove volnobezky - samozrejme si nepamatuji typ - ale to se da zjistit, kdyz spocitam drazky na poloose nebo na stare volnobezce ze ?
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Kluci prosím Vás jakej je rozdíl mezi "normálníma" volnoběžkama a "zesílenýma" ?
Je jasný, že ty druhý budou asi pevnější...chci je nahodit na béčko V6 a tak nevím, jestli mám vzít obyč a nebo ty zesílený...

díky.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od vlado007 »

Pokial tam mas standartne kola tak uplne stacia obycajne. A aj keby nie tak je vzdy lepsie ked ti povoli volnobezka ako napr. klb alebo diferak.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od farmář »

Nejlepší volnoběžky má GMC....žádný. To neurveš :)

teď vážně. Asi by to mělo zvládnout přenos větší síly. Pokud to není marketingovej tah, rozuměj spíš reklamní, bo marketing je v podstatě něco trošku jiného, tak by ty zuby měly být hrubší kalený atd...prostě by to mělo unést více. Otázka dne zní ...je to kvalitní značka? (pokračuj pokud ano) Jsou na ně reference? (pokračuj jestli ano) potřebuješ to? (ta samá otázka, se nějak opakuju).

Otázka závěrečná - je v nich velkej cenovej rozdíl? :) pokud ne ale konstrukční ano, tak si je kup.

Měl jsem vždy origo Aisin...byly super a přežily auto. Pokud to jde, asi bych volil origo, ty byly kovový, vydržely a stačily občas rozebrat, vyčistit a promazat.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od Goauld_cz »

Chytám tě za slovo farmáři, že nejlepší volnoběžky sou žádny. Frontera B totiž volnoběžky nemá, nepotřebuje je.
Proto nechápu proč to vlastně Jožine řešíš, když je to i funkčně nesmysl, k čemu ti to vypínání u kol bude ?
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od Jožin z Bažin »

No, jsou ty AVM. :-)
Naskytla se možnost výměny za věci, co mám doma a nepotřebuji...Mohu mít jak klasický, tak ty zesílený, ale v tom, se nevyznám. :D

Dělám si menší servis Frontery a dával jsem nový ložiska na předku, všechny čepy, hadičky, brzdový obložení atd....no a když zatočím pravým předním kolem, tak se točí poloosa, dif atd. a když vyhodím tu zubovou přírubu z drážek zakončení poloosy v kole a vymontuju těch šest imbus šroubů, tak se točí čistě jen samotný kolo na ložisku a jde to nádherně lehce...Tak že jsem si říkal, že to krásně odlehčí valivýmu odporu, když při jízdě se to nebude všechno motat a taky se nebudou nuceně hnaný věci toliko namáhat... :-)


Edit: Jinak výhody jsou sepsány jinde, abych nedostal na budku, že tady rozepisuji něco, co už je řešeno jinde...

viewtopic.php?t=3181
http://www.offroad-frontera.com/html/testy/avm/avm.html
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od Janeš Petr »

Jožin z Bažin píše:...Jinak výhody jsou sepsány jinde, abych nedostal na budku, že tady rozepisuji něco, co už je řešeno jinde...
:wink: máš pochvalu :grin:
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od vlado007 »

To ze sa ti tocilo vsetko a z odporom je tym ze si to skusal pri vypnutom motore. Skus nastartovat a uvidis ze to pojde lahsie.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od Janeš Petr »

vlado, ty jsi něco požil, viď ? :) co má společného nastartovaný motor s odporem diferenciálu a rozvodovky ? já vím, že ty jsi odpurce volnoběžek na béčku...
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od Žanek »

No jestli se nepletu, tak má Béčková Frontera při vypnutým motoru připojenej předek.
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“