Přední levá poloosa - Frontera B

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
lamartiDDK
Příspěvky: 7
Registrován: 24 srp 2010 14:51
Bydliště: Ústí nad Labem

Přední levá poloosa - Frontera B

Příspěvek od lamartiDDK »

Prosím, víte kde dělají repase poloos. Nebo kde se dá koupit za rozumnou cenu přední poloosa. Děkuji za odpověď.
FRONTERA B
r.v. 2000
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Přední levá poloosa - Frontera B

Příspěvek od Janeš Petr »

a co máš s poloosou ? kdybys chtěl třeba kloub, tak těch tu je na foru v inzerci na prodej poměrně dost ( myslím tím například z aut dotažených z anglie, nebo i z vozů, které tu lidi rozprodávaj na díly ). i tak se mi nějak tvuj dotaz nezdá. zrovna frontera na nemoci kloubů moc netrpí.... co ti to dělá ?
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Přední levá poloosa - Frontera B

Příspěvek od majo »

Aj ja si myslím,že si asi mal na mysli homo-kĺby, však? Poloosi mám aj ja dobré doma, ale so zlými kĺbami.Máš ich ohnuté,alebo poškodený tisíc hran, alebo...? Osobne by som ich repasovať nedával,ale radšej kúpil origináli z nejakej jazdenej. Je ich dosť a kĺby sa dajú ľahko zistiť ,či sú dobré aj v rukách. :wink: Pozeral si aj na Bazoš.?
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
lamartiDDK
Příspěvky: 7
Registrován: 24 srp 2010 14:51
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Přední levá poloosa - Frontera B

Příspěvek od lamartiDDK »

Janeš Petr píše:a co máš s poloosou ? kdybys chtěl třeba kloub, tak těch tu je na foru v inzerci na prodej poměrně dost ( myslím tím například z aut dotažených z anglie, nebo i z vozů, které tu lidi rozprodávaj na díly ). i tak se mi nějak tvuj dotaz nezdá. zrovna frontera na nemoci kloubů moc netrpí.... co ti to dělá ?
Když jsem naposled jel na přední háhon, tak to vydávalo takový divný zvuk z přední levé části a při dojezdu jsem myslel, že mi upadne kolo. Po vyřazení předního náhonu se rapidně tento zvuk vytratil, ale přeci slabá hlučnost tam byla. Měl jsem za to, že je to přední ložisko. V servisu mi ho vyměnily, ale když to byli projet tak mi volali, že je tam ještě vadná poloosa. Tak nevím. Nová prý stojí 20 000,- kč a levnější je akorád z německa za 14 000,- kč. Tak jsem z toho docela hotovej.
Naposledy upravil(a) lamartiDDK dne 22 črc 2012 07:33, celkem upraveno 1 x.
FRONTERA B
r.v. 2000
lamartiDDK
Příspěvky: 7
Registrován: 24 srp 2010 14:51
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Přední levá poloosa - Frontera B

Příspěvek od lamartiDDK »

majo píše:Aj ja si myslím,že si asi mal na mysli homo-kĺby, však? Poloosi mám aj ja dobré doma, ale so zlými kĺbami.Máš ich ohnuté,alebo poškodený tisíc hran, alebo...? Osobne by som ich repasovať nedával,ale radšej kúpil origináli z nejakej jazdenej. Je ich dosť a kĺby sa dajú ľahko zistiť ,či sú dobré aj v rukách. :wink: Pozeral si aj na Bazoš.?
Nevím, ale myslím si, kdyby byla ohnutá, tak by se hlučnost asi nezměnila, nebo jo?
FRONTERA B
r.v. 2000
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Přední levá poloosa - Frontera B

Příspěvek od Janeš Petr »

můžeš napsat, které ložisko v servisu měnili ? oni totiž mnohdy ani nevědi, že ze zadní strany je v těhlici ještě jedno ložisko, které právě podpírá poloosu... moje tušení, že to poloosou nebude je čím dál silnější
lamartiDDK
Příspěvky: 7
Registrován: 24 srp 2010 14:51
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Přední levá poloosa - Frontera B

Příspěvek od lamartiDDK »

Janeš Petr píše:můžeš napsat, které ložisko v servisu měnili ? oni totiž mnohdy ani nevědi, že ze zadní strany je v těhlici ještě jedno ložisko, které právě podpírá poloosu... moje tušení, že to poloosou nebude je čím dál silnější
Takže, měnili mi ložisko předního levého kola a cena ložiska je 2 205,- kč.
FRONTERA B
r.v. 2000
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Přední levá poloosa - Frontera B

Příspěvek od Janeš Petr »

jenomže ložisko kola nemá nic společného s poloosou. ta je uložená v jehlovém ložisku, které je v těhlici. bylo by dobré, pročíst si tu pár vláken o přední nápravě( viewtopic.php?f=21&t=1350&hilit=jehlov% ... %C5%BEisko viewtopic.php?f=21&t=1043&hilit=jehlov% ... %C5%BEisko ) a pak se vykašlat na všechny servisy a diágnozu si určit sám selským rozumem. pokud je špatné ložisko, bude mít poloosa u těhlice radiální vůli, pokud je vadný kloub, můžeš to poznat, že má vůli proti sobě hnaná a hnací část kloubu ale také to poznat nemusíš, záleží na tom, jak moc je kloub poškozený. až budeš vědět,co tomu je a nebudeš mít prostředky na opravu ( nářadí, místo , čas ), navštiv nějaký ten servis. jinak budeš pořád platit jak mourovatej ale bez valného výsledku. jo, vyplni si prosím podpis - viewtopic.php?f=9&t=5217#p16334
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Přední levá poloosa - Frontera B

Příspěvek od Slaava »

lamartiDDK píše:
Janeš Petr píše:můžeš napsat, které ložisko v servisu měnili ? oni totiž mnohdy ani nevědi, že ze zadní strany je v těhlici ještě jedno ložisko, které právě podpírá poloosu... moje tušení, že to poloosou nebude je čím dál silnější
Takže, měnili mi ložisko předního levého kola a cena ložiska je 2 205,- kč.
Sice to zatím podle tvýho popisu vypadá, že to byla výměna zbytečná ale naštěstí to nebylo tolik peněz. Zaměř se na to vodicí ložisko homokineťáku jak píše Petr, tam podle mě bude zakopanej pes.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
lamartiDDK
Příspěvky: 7
Registrován: 24 srp 2010 14:51
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Přední levá poloosa - Frontera B

Příspěvek od lamartiDDK »

Slaava píše:
lamartiDDK píše:
Janeš Petr píše:můžeš napsat, které ložisko v servisu měnili ? oni totiž mnohdy ani nevědi, že ze zadní strany je v těhlici ještě jedno ložisko, které právě podpírá poloosu... moje tušení, že to poloosou nebude je čím dál silnější
Takže, měnili mi ložisko předního levého kola a cena ložiska je 2 205,- kč.
Sice to zatím podle tvýho popisu vypadá, že to byla výměna zbytečná ale naštěstí to nebylo tolik peněz. Zaměř se na to vodicí ložisko homokineťáku jak píše Petr, tam podle mě bude zakopanej pes.
Moc a moc děkuji.
FRONTERA B
r.v. 2000
lamartiDDK
Příspěvky: 7
Registrován: 24 srp 2010 14:51
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Přední levá poloosa - Frontera B

Příspěvek od lamartiDDK »

Janeš Petr píše:jenomže ložisko kola nemá nic společného s poloosou. ta je uložená v jehlovém ložisku, které je v těhlici. bylo by dobré, pročíst si tu pár vláken o přední nápravě( viewtopic.php?f=21&t=1350&hilit=jehlov% ... %C5%BEisko viewtopic.php?f=21&t=1043&hilit=jehlov% ... %C5%BEisko ) a pak se vykašlat na všechny servisy a diágnozu si určit sám selským rozumem. pokud je špatné ložisko, bude mít poloosa u těhlice radiální vůli, pokud je vadný kloub, můžeš to poznat, že má vůli proti sobě hnaná a hnací část kloubu ale také to poznat nemusíš, záleží na tom, jak moc je kloub poškozený. až budeš vědět,co tomu je a nebudeš mít prostředky na opravu ( nářadí, místo , čas ), navštiv nějaký ten servis. jinak budeš pořád platit jak mourovatej ale bez valného výsledku. jo, vyplni si prosím podpis - viewtopic.php?f=9&t=5217#p16334
Taky moc a moc děkuji.
FRONTERA B
r.v. 2000
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Přední levá poloosa - Frontera B

Příspěvek od Slaava »

No zatím nemáš moc zač - dej pak vědět jestli to bylo ono, popř. čím to bylo.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Přední levá poloosa - Frontera B

Příspěvek od Janeš Petr »

podpis máš vyplněnej skoro na jedničku. kdybys tam napsal ještě aspoň okres, ve kterém bydlíš, možná by ti někdo z fora přijel pomoct na auto mrknout :wink:
lamartiDDK
Příspěvky: 7
Registrován: 24 srp 2010 14:51
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Přední levá poloosa - Frontera B

Příspěvek od lamartiDDK »

Janeš Petr píše:podpis máš vyplněnej skoro na jedničku. kdybys tam napsal ještě aspoň okres, ve kterém bydlíš, možná by ti někdo z fora přijel pomoct na auto mrknout :wink:
Tak to se omlouvám, vyplněno, jsem po noční a jdu spát.
FRONTERA B
r.v. 2000
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Přední levá poloosa - Frontera B

Příspěvek od Janeš Petr »

tak ještě poslední věc, používej pro nověj příspěšvek ikonu ,, odpovědět ,, a né ,, citovat ,,
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“