vůle v řízení, auto plave

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

vůle v řízení, auto plave

Příspěvek od David.hub »

vůle v řízení, kde je chyba, aneb jak odstranit všešchny vůle. ZdrAVÍM. POTŘEBOVAL BYCH PORADIT KDE ZAČít. frontera mi v pžípadě projetí nějakou narovností na silnici lítá ze strany na stranu. jaké čepy doporučujete? co vůle v převodce řízení, dají se odstranit? Dikas Dave
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: vůle v řízení, kde je chyba, aneb jak odstranit všešchny v.

Příspěvek od Slaava »

Začal bych tím, že bych si to tu pročet, lecos je tu řešený. Potom bych zajel na technickou na natřásadlo, tam se ukážou ty nejhorší nedostatky. Následně bych řešil, jestli něco z toho nedělaj podhuštěný gumy. Vůli v převodce bych zkusil dotáhnout stavěcím šroubem, předtím bych ale zjistil, jestli je to fakt vůle v ní nebo někde v kloubech řídící tyče.

Vůle v řízení (převodka, pomocný čep, spojovačka, 2x2 klouby) se daj vyšetřit po vyheverování předku, ideální je vyklepnout čepy z těhlic, pak máš celou tuhle soupravu volnou na mrdlání. Nejčastěji bejvá vůle v pomocným čepu (ten se zrepasovat dá, je tu i kontakt na člověka, co se tím živí) ale postupně odchází i ostatní věci. Převodku samotnou tuším zatím nikdo nerepasoval. Vůle v čepech ramen se projeví až po povolení torzních tyčí, kdy se celá sestava uvolní z křeče. Nejčastěji jsou vůle v čepech dolních ramen a potom v silentblocích os horních ramen. Jelikož máš povoz s vinutejma pružinama na zadku, budeš muset zkouknout i vůle na vodicích tyčích zadní nápravy.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: vůle v řízení, kde je chyba, aneb jak odstranit všešchny v.

Příspěvek od Janeš Petr »

v případě projetí nerovností frontera na vinutejch bude lítat ze strany na stranu i v případě vadnejch tlumičů na zadku a pokud ji máš zvedlou, bude to ještě o něco horší. pandhardská tyč není zrovna ideální řešení podvozku ale s tím nic nenaděláš. ale jak psal Sláva, všechno je tu už napsané, takže stačí pohledat
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: vůle v řízení, kde je chyba, aneb jak odstranit všešchny v.

Příspěvek od lasky »

prevodku řízení jsem řešil pred asi 4 rokama koupil jsem i jednu rezervní a po pul roce repasovani vyfrezovani vetsich prumerů vyrobě vložek atd jsem zůstal viset na kuličkovém šroubu ve kterem se prostě ubrat vůle nedá jsem to vzdal a smířil se s tím že Áčko vždycky bude mít na převodce vůli a jelikož vůli na volantu nesnaším tak jsem si pořídil Béčko :wink:
tel- +420 608701329 NON STOP
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: vůle v řízení, kde je chyba, aneb jak odstranit všešchny v.

Příspěvek od Slaava »

Radikální řešení. Nešla by převodka z Béčka na Áčko nebo to soudruzi v Japonsku předělali nějak zásadně?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: vůle v řízení, kde je chyba, aneb jak odstranit všešchny v.

Příspěvek od vlado007 »

Neslo by to. Soudruzi japonci tam dali hreben.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: vůle v řízení, kde je chyba, aneb jak odstranit všešchny v.

Příspěvek od Janeš Petr »

leč i hřeben se určitě dá za pomoci delších hřebíků a vázacího drátu přidělat na áčko. já bych to ještě jako myšlenku nezatracoval. hřebíky bych doporučoval delší a kvuli bezpečnosti po zatlučení zahnout konec :grin:
Uživatelský avatar
stefi_ul
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 964
Registrován: 22 bře 2011 09:21
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: vůle v řízení, kde je chyba, aneb jak odstranit všešchny v.

Příspěvek od stefi_ul »

Kdyz nepomohla sediva paska Sergiovi na motor, tu by mohla byti vhodna.
Jeep G Ch 98, 5.2,156kW,e85 - BFG KM2
A 1992, 2.4i, - uz jen par organu
OII 2.0TDi, 103kW.
Canon 40d, Canon 14-40l/f4, Canon 70-200l/f2,8, Sherpa 450R,
Benq DV M23
608201193,60347163
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: vůle v řízení, kde je chyba, aneb jak odstranit všešchny v.

Příspěvek od vlado007 »

Pravdu povediac ani tam to neni moc stastne riesene. Za prve odchadza ta cast na tyci riadenia co je na tom gumova hardyspojka (stoji to origos 200 euro) a tak isto aj ta prevodka co meni smer tyce riadenia spet do samotneho riadenia.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

Re: vůle v řízení, kde je chyba, aneb jak odstranit všešchny v.

Příspěvek od David.hub »

po dotažení šroubku na převodce se vůle podstatně zmenšily. diky :)
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: vůle v řízení, kde je chyba, aneb jak odstranit všešchny v.

Příspěvek od kresta »

hlavně to nepřežen :shock: nebo se ti bude zasekávat v krajnich polohách :!:
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Peter.Zatloukal
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 21 úno 2012 10:04
Bydliště: Prostějov, Frontera 2,3 TD dlouhá

Re: Převod řízení

Příspěvek od Peter.Zatloukal »

Ahoj,potřebuju radu...Mám na fronteře A širší kola 8,5palce a hodně vystrčené ven což zůsobilo že se na řízení dělala větší a větší vůle.Dal jsem to do servisu a bylo mi řečeno že je to spojovací tyč řízení,ale nabídli mi ze známosti její opravu na nákej čas.Řízení bylo Ok,ale cca za rok zase stejné,tak jsem tyč sehnal z náké německé havárky,vyměnil ji i s čepama řízení,pro jistotu vyměnil i kuláče ramen,který byly ko a vůle na řízení už není,ale je to jako gumové a auto se pomalu nedá držet na silnici!Poradí mi někdo co to muže být..díky :-/
Frontera A 2,3TD dlouhá,zelená metal,chromovaná kola mangels.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Převod řízení

Příspěvek od vlado007 »

Geometria bola :?: Silentbloky na ramenach su dobre :?:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Peter.Zatloukal
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 21 úno 2012 10:04
Bydliště: Prostějov, Frontera 2,3 TD dlouhá

Re: Převod řízení

Příspěvek od Peter.Zatloukal »

Na geometrii jsem ještě nebyl a ty silentbloky jsem ještě neměnil,ale říkal jsem si že ani jedno s tím řízením nemůže dělat tohle..Nemůže to být třeba v převodce řízení?Na řízeí není vůle,ale je absolutně bez citu,jako gumové.. :(
Frontera A 2,3TD dlouhá,zelená metal,chromovaná kola mangels.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Převod řízení

Příspěvek od farmář »

nic proti,ale měl jsem kola o asi 8cm ven z auta a bylo to jako řídit tank. Úplně naprd. Jiné servo bys musel mít. Jinak tyčky asi.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“