Vůle uchycení (silentbloků) předních ramen, náčrtek ramen

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Pupan

Vůle uchycení (silentbloků) předních ramen, náčrtek ramen

Příspěvek od Pupan »

Nazdarek

Byl jsem onehda na technicke a prosel jsem napoprve (s mym 13 let starym Campem), coz me samotneho mile prekvapilo. Nicmene v drobnych zavadach jsem krome koroze ramu mel take napsano: "Volne zaveseni kol." Nevite co tim chtel "basniik" rici? Jak to mam overit a popripade spravit? Co ze to ma byt vlastne volne?

Diky za kazdou radu

Pupan
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Penis servisák

Příspěvek od Slaava »

Bohužel to je poměrně těžké říci, pokud by servisák-kontrolor byl co k čemu, tak by ti to okomentoval a ukázal při kontrole aby člověk věděl vo co de. Hlášky do protokolu jsou pravděpodobně nějakým způsobem normalizovaný a tak z nich nelze nich pochopit. Když sem byl já na technický, tak sem potom těžko zjišťoval jakou nectnost v reálu popisuje ta která hláška v protokolu. Komentáře sou zaškatulkovaný tak blbě, že častokrát vůbec nezodpovídají dané závadě. Tím spíš u atypických vozidel, jaká jsou ty naše.
Pokud se jadná o volné zavěšení předních kol, typoval bych to možná na silentbloky, krz které jsou uchycena horní ramena předních náprav. Nevím jestli se tento systém používá i u normálních aut ale při mý technický na to servisák koukal jak z jara a zhodnotil to slovy "tam nahoře, kam nevidím, se něco mele a to je nějaký divný", tak to fláknul do protokolu aby byl z obliga. Osobně sem při rozebrání náprav tyto silentbloky ohodnotil jako ucházející a nechal sem je tam. Zkus taky zkouknout dolní svislé čepy, to že sou úplně v prdeli se projevilo až při natřásání na technický a potom při výměně až v momentě, kdy sem odšrouboval torzky - jinak se ta šílená vůle nedala vůbec vypozorovat. Myslím ale, že na čepy je jiná normalizovaná hláška.
Připojuji ještě náčrtek horních ramen předních náprav, inkriminované silentbloky sou na něm pozice 11. Sou to gumový silentbloky v ocelovým pouzdře, který se po vložení osičky (poz. 10) nalisoujou do ramene a tyto tři pozice potom tvoří jen těžko rozebratelný celek.
ramFrontAhor.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bc. Daniel Pýcha

zavěšení - pověvěšení

Příspěvek od Bc. Daniel Pýcha »

Pro fšechny.
Tuto terminologii řeší Vyhláška č 103/1995 Sb. včetně prováděcích vyhlášek (jejich cca 12) a v roce 2000 byla nahrazena novelizovanou Vyhláškou č. 341 (tuším, jsem líny se juknout do police nademnou). Jinak to je čtení cca na 3 - 4 dny.
DobrotaCZ

Příspěvek od DobrotaCZ »


zdravím,
Páni odborníci potřeboval bych info o silentblokách na přední nápravě. Nikde jsem se nedočetl o jejich rozměrech, popřípadě, zda nevíte z jakého jiného dopravního prostředku by tam mohlí jít. Mám je totálně vymlácený. Neprošel jsem kvůli tomu STK. dík za každou radu. :shock:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Silentbloky

Příspěvek od Slaava »

Zdar Dobroto CZ. Pokud myslíš ty silentbloky, co jsem o nich psal výše, tak se zkus kouknout na http://www.zraly.cz :idea: Pro úplnost a představu přikládám ještě fotku spodního ramene, tam jsou taky silentbloky, který se taky můžou vymlít.
ramFrontAspod.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: Vůle uchycení (silentbloků) předních ramen, náčrtek rame

Příspěvek od Maximusmax »

Ahoj kde se daji sehnat prave ty spodni zraly mi rekl nejdou objednat? Diky
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Vůle uchycení (silentbloků) předních ramen, náčrtek rame

Příspěvek od Goauld_cz »

V ČR asi dost složitě a když tak za nesmyslny penize. Koupil bych v USA přes ebay http://www.ebay.com/itm/Suspension-Cont ... 2b&vxp=mtr
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Tankan
Začínající diskutér
Příspěvky: 443
Registrován: 20 dub 2008 20:23
Bydliště: Lysovice, Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle uchycení (silentbloků) předních ramen, náčrtek rame

Příspěvek od Tankan »

Skus v Praze Matějíčka. Někde tady je na něj i odkaz. Mám dojem že když jsem u něj objednával silenbloky na horní ramena tak, že jsem to tam viděl i na spodní.
Mazda B 2,5D ,udělá spoustu práce, a terénu se nebojíme. Neustálou údržbou k dalším kilometrům. Motorová pila a další udělátka. (fšecko enem na prácu)"Pojedeme zkratkou, je to sice dál, ale zato horší cesta!"
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: Vůle uchycení (silentbloků) předních ramen, náčrtek rame

Příspěvek od Maximusmax »

Diky za radu Pasujou.
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle uchycení (silentbloků) předních ramen, náčrtek rame

Příspěvek od stavitel1 »

tieto vydržali na aute cca pol roka ani nie takže treba skusit inu značku ....
27122014837.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Vůle uchycení (silentbloků) předních ramen, náčrtek rame

Příspěvek od Goauld_cz »

A není to spíš špatnou montáží ? Nezdá se mi, že by byť měkčí silentblok měl vydržet jenom půl roku, protože by to byl šmejd. Většinou je chyba při montáži, kdy "montér" nedodrží postup a správnou polohu ramene, při dotahování a pak se silentblok překrucuje na jednu stranu víc než má a postupně ho to roztrhá.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle uchycení (silentbloků) předních ramen, náčrtek rame

Příspěvek od stavitel1 »

v montáži problem nebol určite , problem je v kvalite a nie som jediný čo ich vyskúšal .... tieto určite nebrat , majú nízku cenu a evidentne aj kvalitu ...
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“