Tlumiče frontera B

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od *pt* »

RAV9 píše:niesu robene na opermanentne zatazene auto?
mozno sa pri nich rata nejaky ten pevnostak, navijak... auto sa inac chova ked ma nalozene 100-200 kg navyse
je to mozne, auto sa chova vyrazne pokojnejsie ked mam v kufry nejaku zataz ..na prazdnu je to skakajuca koza
mfg

*pt*

Lexus NX200t
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj prosím poraďte někdo kdo jste dával na Bčko ty prodloužený Procompy, mě se totiž dopředu nevejdou o proti původním tlumičům mají takřka o 1 cm větší průměr a už původní tlumiče mají mezeru mezi stabilizátorem cca 2 mm koukal jsme i na jinou Fronteru B a mají to tak všechny tedy nový tlumič se tam na šířku prostě nevejde.
Jak jste to dělali ? prosíím rychlou odpověď mám auto na heveru. Pokud by byla fotka místa co tam máte vy tak by to bylo super.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od majo »

Musí ti to vojsť!Mne sa stabilizátor dotýka nového tlmiča na jednej strane a na druhej má vôľu asi 1mm. Ak ti nechce tlmič vojsť,tak potlač stabilizáror na jednu stranu(v gumách sa poddá) , zamontuj tlmič a to isté aj na druhú stranu.Počas jazdy sa pri prepérovaní bude stabilizátor v gumách poddávať,tam kde potrebuje a bude trochu šúchať na niektorom tlmiči,ale žiadny iný problém nebude! :wink:
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
vlad2609
Příspěvky: 4
Registrován: 23 led 2010 00:06

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od vlad2609 »

Servus Nimrod ,tu je vlad2609,ja budem tiež asi menit na mojom trojdverovom Béčku tlmiče.Práve tie procompy sa mi pozdávajú,tak by som chcel vedieť koľko by ma to stálo aj s poštou.Výmenu si dúfam urobím sám,ide mi o normálnu verziu.Vďaka za odpoveď.
Nimrod píše:Na Fronterách máme vyzkoušeno pět druhů tlumičů:

1. Originální tlumiče - dobrý, ale vhodné pouze na originální neupravené vozidlo a vyšší pořizovací cena.
2. Alko - když si tam dáš tyčky od smetáků výjde to stejně. Do 10000 km dobrý pak špatný. Velmi levné cena okolo 1600,- Kč za kus.
3. Monrooe 4x4 - vynikající offroadové tlumiče. Nevýdou je jeich obrovská tvrdost. Hodí se spíše do terénu. Na silnici skoro vůbec. Cena okolo 2900,- Kč za kus.
4. KONI - skvělé tlumiče u kterých se dá nastavovat tuhost. Cenově se dají sehnat okolo 2500,- Kč. Nevýhodou je jejich délka. Nepodařilo se nám je sehnat v prodloužené verzi.
5. Explorer Procomp ES9000 - dusíkové tlumiče které dodáváme. Cena tlumiče je 2500,- Kč. Dodávájí se jak v prodloužených verzích tak v normálních. Jsou optimální pro Fronteru jelikož jsoi přímo pro ni dělány. Nevyhodou je termín jejich dodání. Pokud je zrovna nemáme skladem, trvá jejich doručení zhruba 1 měsíc.
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od robert.kvita »

Přišly mi od N+K zadní delší tlumiče Procomp, za což jim tímto děkuji.
Chci se jen zeptat někoho, kdo je má: Spodní oko je k tělu vařené pouze dvěma malinkatými sváry o délce cca 11mm.
Je to normální? Zdá se mi, že to snad jde ulomit rukou, ale snad se mýlím.
Děkuji za odpověď
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od Rom.Honda »

mám na autě německé Trailmastery a po 60t km OK. :)
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od Vokoun »

Rom.Honda píše:mám na autě německé Trailmastery a po 60t km OK. :)
:lol: Tomu říkám odpověď.
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od Vokoun »

Roberte, asi by se mi to taky nelíbilo, ale ten tlumič je zatěžován v podélné ose. Kdyby to šlo ve sváru do střihu, neřeknu.
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od robert.kvita »

Namontujeme, pojezdíme, uvidíme.
Jen škoda že původní se sezhora asi musí upálit takže budou zničené.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Lubomir_1
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 22 črc 2010 10:33
Bydliště: Čížkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od Lubomir_1 »

Také přidám svojí trošku. Přesedlal jsem z GR-ka na Fronteru před půl rokem a jelikož mi nevyhovovala výška i houpání originál podvozku, využil jsem komplet servisu od Nimroda, tj. nové péra +5, tlumiče Procomp +5 a dotažení torzek. Něco málo jsem s tím už najezdil po silnicích (Rumunsko tohle nastavení dlouhodobě prověří na jaře a přes léto) a mohu k tomu sdělit asi toliko:
  • * výhled se mi přiblížil k výhledu z GR-ka, takže spokojenost
  • * podvozek přituhl tak akorát, přestal utíkat a oproti GR-ku nezačal vyhazovat cestující na příčných prazích ze sedaček, takže také spokojenost
  • * po jakémkoliv zvýšení podvozku je třeba počítat se změnou aerodynamiky vozu a s tím všechny neduhy s tím související, obzvláště pak vetší turbulence obtékajícího vzduchu pod autem i za autem s mírným nárůstem spotřeby, větší riziko od bočního větru při vysokých rychlostech, u přední nápravy pak s vyšším namáháním torzních tyčí i homokynetických kloubů permanentně pracujících v úhlech mimo optimální polohy určených ve vývoji, což ovlivní i jejich standardní životnost atp.
  • * proti těmto nevýhodám postavím výrazné zvýšení bezpečnosti při střetu s jinými vozidly; když vezmeme bídné 3* v crash testech, tak posunutí ochranných konstrukčních prvků podvozku a karoserie o ideálních 5 cm bude hrát obzvláště při bočních i čelních nárazech významnou roli - v tomto úhlu pohledu pak více namáhaná přední náprava a mírná ztráta komfortu na nerovnostech je více než vyváženou daní (a to mi můžete věřit, zdraví za to rozhodně stojí - od 1995 doma pečuji o svojí sestru, která jako spolujezdec po bočním střetu s RR zůstala v setrvalém stavu coma vigile http://www.homohumanus.cz/_DOMEK/defaul ... 1&CAI=2306)
Jinak pokud mohu doporučit při zvedání auta, krátké tlumiče nahraďte prodlouženými a místo podložek pod originál péra dejte raději nová prodloužená péra. Krátké tlumiče při zvednutí budou ustřelovat (jak již bylo zmíněno) a tím, že pouze originál péra podložíte, docílíte pouze zvednutí vozu za cenu zásadního zhoršení chování celé nápravy, jelikož péra budou pracovat v jiné charakteristice průběhu propružení, než ty prodloužené s odpovídající vyšší tuhostí ke své délce. Rozdíl ceny mezi novými péry a kvalitními podložkami se pohybuje kolem tisícikoruny, takže žádná významná úspora z použití podložek neplyne.

Tak je troška za mojí maličkost :wink:

PS: Pokud si Tome budeš chtít můj podvozek vyzkoušet v praxi, abys mohl srovnat míru jeho tvrdosti, tak se mi ozvi a něco vymyslíme. Bydlím na D8 u Lovosic, ale dá se třeba někdy i v Praze.
Frontera B 2.2 DTI 2002 85 kW dlouhá, manuál, tlumiče dusíkové Pro-Comp +5 cm, zadní péra +5 cm, CB vozidlová Albrecht AE 6890 + ruční Alan 42 Multi. Je mi pomocníkem při mé práci dokumentárního fotografa i pro výlety do térenu.
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od robert.kvita »

Jak jsem měl obavy o sváry, konkurence je má stejné, jsem asi slabej já sám.....
ScreenShot001.jpg
Co píše kolega Lubomir_1 o jízdních vlastnostech po zvednutí je svatá pravda. A subjektivně fakt lepší než origo výška.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
lukasxnet
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 11 zář 2014 12:29

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od lukasxnet »

zdravim,chtel jsem se zeptat,jestli by jste mi neporadily jake dat tlumice na 5-6cm zvedle becko? pokud by jste sem mohli hodit nejake tipy a kde obednat,diky
Frontera 2.2dti 85kw,frontera B 2,2 i 100kw
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od václav »

Ahoj, máte někdo zkušenosti s tlumiči KAYABA ...
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od vlado007 »

Ano, v pohode tlmice.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“