Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
pajka297
Příspěvky: 16
Registrován: 04 zář 2011 12:34

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x

Příspěvek od pajka297 »

Petře diky za odkaz. Uz jsem i to schema asi pochopil :-D. Prosim te kde v kaře tu řidici jednotku dmajdu? Myslis kdyby bylo špatne nejake to čidlo,že mi třeba ŘJ nepusti štavu do toho ventilu? Zatim diky.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x

Příspěvek od Janeš Petr »

ŘJ máš pod ruční brzdou a k druhé otázce, řadí ti vůbec servomotor na převodovce ?
pajka297
Příspěvky: 16
Registrován: 04 zář 2011 12:34

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x

Příspěvek od pajka297 »

Jj,servomotor na prevodovce fakci,pač je to slyšet a dalši podstatna tec je to,že kdyš zapnu předek ktery momentalne nefakči,tak jde zaradit redukce a jede to ale bez předku. Tak to mozna tušim kde by mohl byt problem. Zřejme nekde preruseny drat nebo rozpojene konektory u te Řj. Nechaval jsem jednomu borcovi spravit B. Mel jsem v cudu vodici lištu stredoveho ředezu v motoru. Udelal to bez vytahovani motoru. Rval ho na horu a napravu spustil dolu.Nemam cas,proto ze rekoonstruju. Nejak to casove nezvladam. Ja takhle jsem auto nikomu nedaval opravova a vim proč. Jedno spravi a druhe zkurvi. Jsem zase na dlouho vylečeny. Jak bdu mit chvilku tak mrknu na tu rj a pod karu k te převodovce jestli tam nevisi od kastly nejaky drat.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x

Příspěvek od vlado007 »

Nemas tam len prehodene tie hadicky na tej zubovej spojke?
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
pajka297
Příspěvky: 16
Registrován: 04 zář 2011 12:34

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x

Příspěvek od pajka297 »

Vlado zda se,ze starim jak je ohla pri puvodnim zapojeni by to melo byt ok. Vyskousim je ješte přehodit. Ale myslim kdyby byly prehozene tak by ten predet byl porad zaply,nebo ne? Takova kravovina a tolik starosti.
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x

Příspěvek od Žanek »

Řekl bych, že jak to popisuješ - vypnutý předek - šťáva jde, je to dobře. Bčko má bez šťávy čtyřkolku zapnutou. Rozepne se až po nastartování. Nezkoušej za jízdy vypnout klíček nebo se z té rany při připojení předku pos...š. Kontrolka svítí jak má ? Nemáš tam manuální volnoběžky. ? Při nezapnutí předku by totiž měla kontrolka rychle blikat a redukce nejde zařadit.
pajka297
Příspěvky: 16
Registrován: 04 zář 2011 12:34

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x

Příspěvek od pajka297 »

Tak chlapi,dnes jsem si našel chvilku a pustil jsem se do hledani problemu. Skoušel jsem všechno možne. Skoušel jsem i přehodit hadičky,skontroloval jsem i kabelaž a nenašel jse žadne narušeni nebo přerušeni. Uz nevim co s tim. Myslite,že diagnostika mi ukaže nejakou chybu? Proste mi nejde stava do solenojidniho (MODREHO) ventilu ktery ktery spina předni nahon. Dival jsem se i na tu ridici jednotku pod ručni brzdou a vystrikal jsem to sprejem na kontakty. Uz nevim co s tim. Tet je z toho přerostly žigulik.:@ Zima za humny a mam žigulika.
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x

Příspěvek od Žanek »

Tak už se v tom přestaň vrtat a zajeď k někomu kdo tomu rozumí. :!:
pajka297
Příspěvky: 16
Registrován: 04 zář 2011 12:34

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x

Příspěvek od pajka297 »

Asi neni jina moznost. Chce to odbornika. Nevite nekdo o nekom v okoli Rožnova pod Radhostem ,Valsske Meziřiči atd.?
pajka297
Příspěvky: 16
Registrován: 04 zář 2011 12:34

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x

Příspěvek od pajka297 »

Zdar chlapi. Problem vyřešen. Nedalo mi to a dnes jsem zase patral kde je chyba. Stupidni kravina to byla kterou zapřičinil mechanik ktery mi spravoval auto. Na leve strane pod autem v urovni kola je propojovaci kostka na hadicky jak na podtlakove tak na odvzdusneni predni napravy. Tyto dve hadicky byly přehozene. Odvzdusneni napravy a hadička ktera vede k šedemu ventilu. Proste kravina ktera me trapila vic jak mesic. Tet muže klidne nakypat ten bily bordel. Jinak diky všem co mi pomahali resit tuto poruchu.
Uživatelský avatar
tank
Začínající diskutér
Příspěvky: 203
Registrován: 01 bře 2008 20:17
Bydliště: téměř Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x

Příspěvek od tank »

Dnešní jízda 4x4 - a drobný problém. Vypadává mi pohon --malá páka zůstane pak v mezipoloze (mezi 4x4 L a H). Vypadávání prakticky jen z H polohy, z redukce nevypadne. A vždy po nějaké chvíli jízdy 4x4, pokud pak jedu 4x2, mohu zase zapnout. Pokaždé mi ale připadá, jako když postupně předek "šponuje" -neumím ten stav přesně pojmenovat. Víceméně jde pohon stále více ztuha, až vypadne... Napadají mě jen 2 věci -opotřebení kulisy (ale to mi nevysvětluje to postupné zhoršování). A pak -proměřit obvody pneu, jestli se výrazněji neliší ? Pokud by tam byl rozdíl, dify by se tak dlouho "praly" mezi sebou, až vypadne pohon.... Samozřejmě třetí možnost je kombinace obou .
Jen pro doplnění -nejezdím 4x4, pokud to není vyloženě nutné :mrgreen:
EXFrontera Sport 2.0i/1994 - Helmut II.
Mazda Tribute 2.0
------------------------------
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x

Příspěvek od Žanek »

A nebo v řiti nějakej silentblok.
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x

Příspěvek od kresta »

stopro silentblok :grin: při jiných průměrech pneu se auto ukrukně šponuje :mrgreen:
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
tank
Začínající diskutér
Příspěvky: 203
Registrován: 01 bře 2008 20:17
Bydliště: téměř Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x

Příspěvek od tank »

Žanek píše:A nebo v řiti nějakej silentblok.
Annnebo tak...ale šponovalo se to dost nehezky, na to, že jsem jel prakticky po uklouzaném sněhu, místy ledu. A když to pak vypadne zrovna při sjezdu z kopečka, na namrzlém, mezi baráky a auty :lol: smíchy jsem se při brždění nemohl udržet.
No nic, zítra stejně přezouvám, tím vyřadím jednu potenciální příčinu. A na rampu se stejně chci podívat (kontrola stavu olejů v převodovce a difech), takže zkouknu i silentbloky odspoda :mrgreen: . Do špajzky nepolezu...
EXFrontera Sport 2.0i/1994 - Helmut II.
Mazda Tribute 2.0
------------------------------
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x

Příspěvek od Slaava »

Jak píšou kluci, asi silentblok a šaltrpáku pak vyhazuje mažeta.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“