Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
radek89
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 77
Registrován: 31 led 2009 17:34
Bydliště: Slatinky(Olomouc-Prostějov)

Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Příspěvek od radek89 »

zdravim, mam problem u me frontery 2.2dti r.v2000 při zapnuti 4x4 to zacne strasne dunet a vybrovat,ze nekdy i vyskoci sama od sebe mala paka redukce do neutralu ,prijde me ze jako by predni kolo na strane ridice se tocilo pomaleji .dekuji za odpovedi
Opel Frontera B Long 2.2dti 16V r.v2000 ,LIMITED,černa metal. černe okna ,kůže,CB
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: porucha 4x4

Příspěvek od vlado007 »

Zeby po betone :roll: :lol:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
radek89
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 77
Registrován: 31 led 2009 17:34
Bydliště: Slatinky(Olomouc-Prostějov)

Re: porucha 4x4

Příspěvek od radek89 »

redukci zapinam jen na rozdilnych adheznich podminkach,ale i kdyz...vytahoval jsem auto z prikopu a abych nenicil spojku pouzil jsem redukci i na suche ceste .. muze to byt tim?
Opel Frontera B Long 2.2dti 16V r.v2000 ,LIMITED,černa metal. černe okna ,kůže,CB
radek89
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 77
Registrován: 31 led 2009 17:34
Bydliště: Slatinky(Olomouc-Prostějov)

Re: porucha 4x4

Příspěvek od radek89 »

tendle problem se mi stane na snehu,jak na normalni 4x4 tak i s redukci.. proste to duní..
Opel Frontera B Long 2.2dti 16V r.v2000 ,LIMITED,černa metal. černe okna ,kůže,CB
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: porucha 4x4

Příspěvek od vlado007 »

Za predpokladu ze su vsetky kolesa rovnakej velkosti a rovnako ojazdene sa skus zamerat na predny kardan, diferak a napravu.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: porucha 4x4

Příspěvek od farmář »

radek89 píše:redukci zapinam jen na rozdilnych adheznich podminkach,ale i kdyz...vytahoval jsem auto z prikopu a abych nenicil spojku pouzil jsem redukci i na suche ceste .. muze to byt tim?
To není redukce co nesmíš dát na pevném podkladu,ale 4x4!!!! redukce jen zvýší sílu a sníží zákonitě rychlost.
Pokud jezdíš 4x4 normálně na suchu, tak pravděpodobně odchází dify. Když chceš něco vytáhnout, není problém dát 4x4 i na suchu nejlépe při rovné jízdě. Zkrátka se tu 4x4 chová pokaždé jako bys měl u jiného uzavřenej mezinápravovej diferák...kterej tu není, protože umožňuje jen jezdit 4x4 na suchu. Jinak nic.
Pak je taky dobrá závada bouchání a kopání zezadu....když ti odchází lamely samosvoru.Někdy je to jen vyhuntovanýmolejem někdy už výměna oleje nepomůže.
Důležité je umět poznat odkud ti ten marasmus vlastně jde.Převodovka?přední,zadní dif? kola....automatické zámky???klouby předních poloos?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: porucha 4x4

Příspěvek od Slaava »

radek89 píše:redukci zapinam jen na rozdilnych adheznich podminkach,ale i kdyz...vytahoval jsem auto z prikopu a abych nenicil spojku pouzil jsem redukci i na suche ceste .. muze to byt tim?
...a nyní je opět čas na naše oblíbené téma: viewtopic.php?f=20&t=1281

A co nejdřív proveď výměnu kapalin v převodovkách a rozvodovkách. Na to budeš potřebovat hazlpapír.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
radek89
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 77
Registrován: 31 led 2009 17:34
Bydliště: Slatinky(Olomouc-Prostějov)

Re: porucha 4x4

Příspěvek od radek89 »

Tak ted jsem prijel z hor,a jel jsem na 4x4 normalne slo zapnout a bez problemu , nic nehuci nedrnca, jen me tak napadlo to delalo jak byl ten dlouhodobej mraz ,je mozny ze by tam nekde zmrzla voda a tim padam by to neslo zaradit?protoze mel jsem problem ho zapnout a hlavne vypnout,a ted je to uz vse bez problemu :grin:
Opel Frontera B Long 2.2dti 16V r.v2000 ,LIMITED,černa metal. černe okna ,kůže,CB
Uživatelský avatar
Finmer
Příspěvky: 10
Registrován: 12 čer 2008 14:15
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Porucha 4x4

Příspěvek od Finmer »

Zdravím, nenašel by se někdo kdo by mi poradil? Mám totiž problém z přiřazením přední nápravy. Zapnu pohon 4x4 a nerozsvítí se kontrolka. Zatím jsem to neměl možnost pořádně ozkoušet, ale zdá se mi, že přední kola nejsou poháněny. Zkoušel jsem zvednout jedno kolo. Z vypnutým předním náhonem se točí bez problému. Se zapnutým nejde pootočit ani na neutrál. Mám automatické náboje, tak přemýšlím kde bych mohl hledat problém.
Za jakoukoli radu moc děkuji.
Frontera A dlouhá, 2,2 i 16V r.v. 1995, MT 265/70/R16, Dotz Dakar ET:-20, zvednutá, světelná rampa
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: porucha 4x4

Příspěvek od farmář »

brachu, neutrál oddělí motor od podvozku, ale máš natvrdo spojený přední a zadní kola.Takže to je znak funkčnosti než nefunkčnosti... akorát bo nemáš předek uzamčenej se bojím že tohle zkoušení je stejně na kočku. Spíš ti nefungí čidlo nebo žárovka, bo tohle vypadá že zapojenej je.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: porucha 4x4

Příspěvek od Janeš Petr »

přesně tak. čidlo máš na převodovce hned vedle řadící páky a hned kousek od čidla je dvojkonektor. zkus, jestli máš na jednom konektoru napětí, při zaplém klíčku . pokud jo, propoj ten s napětím s tím druhým. musí se kontrolka roužnout. pokud nesvítí, hedej v žárovce a pak ve vedení. pokud svítí, hledej v čidle
Uživatelský avatar
Finmer
Příspěvky: 10
Registrován: 12 čer 2008 14:15
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha 4x4

Příspěvek od Finmer »

Tak jsem dneska šel zkusit to čidlo, ale ještě předtím jsem vyrazil umýt si auto od bláta v němž jsem jezdil předtím než se mi to stalo... a po vystříkání a vyčištění bláta s kol a spodku motoru jsem zkusil přiřadit předek. A už to šlo normálně. Mohlo to tedy podle vás způsobit bláto na nějakém nevhodném místě?
Frontera A dlouhá, 2,2 i 16V r.v. 1995, MT 265/70/R16, Dotz Dakar ET:-20, zvednutá, světelná rampa
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: porucha 4x4

Příspěvek od Janeš Petr »

tak tobě šel řadit předek i před tím, ne ? jen ti nesvítila kontrolka. je možný, že máš ten konektor na kabelu od čidla uvolněnej, nebo zoxidovanej a proudem vody jsi s ním nějak zamlel. vyčisti to a zkontroluj a uvidíš
kocourvbotach
Příspěvky: 6
Registrován: 06 úno 2011 21:48
Skype: bighoumer

přiřazení předního náhonu

Příspěvek od kocourvbotach »

Zdravím Fronteráky....Potřeboval bych poradit s problémem při zapínání předního náhonu u Béčka.Při zmačnutí tlačítka je slyšet cvaknutí,ale náhon se nezapne a kontrolka bliká.Mechanik zjistil,že to dělají ventily,které se nachází v pravém vzdálenějším rohu motorového prostoru.Přišel na to tak že tam dal ty ventily z jiné Frontery a vše fungovalo,takže by to mělo být jisté.Jde mi o to jestli se vyplatí vzít ty ventily někde na vrakovišti(aby se po půl roce neodporoučely),nebo je koupit nové.Cena je údajně 3800Kč za jeden(jsou dva) s tím,že on by je měl se slevou dohromady asi za 5000Kč.Je mi jasné,že nové jsou jistota,ale ta cena mi nějak nejde moc pod fousy :shock: Nemáte někdo kontakt na někoho s lepší cenou- ta udaná cena je přímo od Opla,případně aspoň přesný název toho dílu abych ho mohl vyhledat sám.Díky
Opel Frontera 2000 2,2DTI
MTZracing
Začínající diskutér
Příspěvky: 139
Registrován: 27 dub 2005 15:58
Bydliště: Rožňava
Kontaktovat uživatele:

Re: přiřazení předního náhonu

Příspěvek od MTZracing »

Podobny problem som mal a aj mam (je to tu kdesi vo fore rozoberane), kedze nemam chut dat za suciastku s cislom original katalogu 0782103 nejakych 791 EUR. Jazdim uz viac ako rok len so zadokolkou.
Fronti B 2.2 DTI
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“