Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Příspěvek od vlado007 »

Je to tu popisane uz viackrat. ZAPINANIE : Stlacis tlacitko> 1krok. RJ da povel motoru na prevodovke ktory posunie vydlicu a roztoci sa kardan.
2 krok. po pripojeni kardanu cidlo na prevodovke povie RJ ze je pripojeny kardan
3 krok. RJ pomocou podtlakoveho ventilu v mot. priestore pusti podtlak cez hadicku do zubovej spojky na lavej poloose.
4. krok. po pripojeni poloosi cidlo na tej zubovej spojke da RJ signal ze je pripojena aj ta
5 posledny krok je ten ze ostane svietit kontrolka 4x4
Pokial kontrolka neostane svietit stale ale blika znamena to ze pohon predku sa nezopol. Odpajanie je opacne poradie. :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Marcel S.
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 28 úno 2012 15:54
Skype: Aesculap7
Bydliště: Ostrov (KV)

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Příspěvek od Marcel S. »

Jednu drobnou otázku bych měl, pokud by se někdo chtěl rozčílit, tak se omlouvám, ale tohle jsem tady nikde nečetl.

Při přiřazování 4x4 u "B" je třeba před zmáčknutím tlačítka vymáčknout spojku? Nebo se to může v plném záběru?
Tohle mi jasné úplně není. Při přiřazování mi to s vyšlápnutou spojkou normálně funguje, (tak i zpět), ale bez spojky jsem to s kvaltem v tahu nezkoušel.. Takže jak? Díky
Opel Frontera A 2,4i, 1994 Long, Matador Izzarda, CB - Allamat 295 DTMF - PRODÁNO
Opel Frontera B 2.2 DTi RS, 2003. 245/70 R16 - PRODÁNO
Opel Frontera B 2.2 DTi 85kW, 2001, 245/70 R16 4x4 Hankook Dynapro MT R, Allamat 296.
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Příspěvek od Žanek »

Spojku vyšlápnout nemusíš. Co ale nesmíš je řadit při rozdílné rychlosti na přední a zadní nápravě - to znamená při prokluzu kol. Vypínání mě fungovalo nejlíp když jsem v tahu motoru vypl tlačítko pak ubral plyn a znovu přidal, potom mají zuby možnost se uvolnit.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Příspěvek od Janeš Petr »

také pomáhá vzít lehce párkrát do rejdů. na starém áru jsem musel vždycky rychle pustit spojku s plným plynem a vyřadit v okamžiku, než dopadla přední kola zpátky na zem :) každé auto chce své
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Tak se omlouvám za založení novýho tématu, když podobný tady je, ale nějak jsem to nedohledal. Tak že se zeptám, zde a snad už správně... :oops:

Kluci, prosím Vás, mám dotaz.
Dneska jsem byl venku a při zapnutým předku se mi někde z pravý strany, spíš od předku ozývá takový prapodivný povrzávání. Jako by někde bylo něco povolenýho...přitom v autě je normálka klid, nic se netřepe, nevibruje - alespoň ne víc, jak normálně. :-)

Dělá to hlavně při přidání plynu a do kopce. Po rovině už míň a dozadu je to normální.

Plesknul jsem na bok TCA5 a zkusil to natočit, tak na to mrkněte, pokud se s tím někdo setkal. Nevím, jestli s tím (s připnutým předkem) mohu jezdit...raději nebudu. V sobotu se stavím za kamarádem mechošem a když bude volná dílna, dáme to na hever, tak by se hodil nějakej tip kam a po čem se koukat.

Děkuji

https://www.youtube.com/watch?v=if4Dot4 ... e=youtu.be
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Příspěvek od Nimrod »

Postav to na rovinu to auto a zkus přes pravý přední blatník jej několikrát zhoupnout zda zavrže či nikoliv.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Zkusil jsem to rozhoupat.
Na pravým blatníku když s tím cloumám, tak "normálně" dobrý. Až když teda na tom fakt houpu celou vahou, tak někde něco ze spodku lehce pocvakává. Když beru za kolo, tak to se motá volně, vůli nemá na ložisku ani čepech. Pravou stranu mám pozvyměňovanou, tak že tam snad ok. Levý kolo se mele, tam je k.o. horní čep a ložisko bude asi taky buď vymletý nebo povolený. Když zahoupu levou stranou, tak to cvaká prakticky okamžitě od malých výkyvů. Tak jestli se to třeba nepřenáší a nerezonuje odtud. Zítra to rozdělám a budu laborovat dále. :-)

Přitom teď, když jsem vyměnil věci na pravý straně tak na blátě na 4x4 to "vrzání" utichlo za jízdy nebo při mírným záběru. Předtím to vrzalo vlastně od volnoběhu. Ozve se to až při vyšších otáčkách - ale už ne tak moc, ale slyšet to pořád ještě je...
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
lukasxnet
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 11 zář 2014 12:29

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Příspěvek od lukasxnet »

Zdravim chlapy,mam takovej problem,mam na frontere B stale zaplou 4x4,a zda se mi ze nejde ten servomotorek na prirazovani predku,chtel jsem ho vyndat,a vubec nejde vytahnout,neni na to nejakej figl? a jeste jedna vec,kdyz je to takto stale zaple,tak pri rozjezdu to dela hrozny zvuky,zkousel jsem oddelat kardanku a ty zvuky dela stejne,se klepe cele auto,muzete nejak poradit,diky jo a nevite nekdo k cemu je na tom servomotoru ta hadicka??
Frontera 2.2dti 85kw,frontera B 2,2 i 100kw
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Příspěvek od Janeš Petr »

tak ho nesundavej, já to dělal na autě - viewtopic.php?f=17&t=1553&hilit=servomo ... =30#p40756
lukasxnet
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 11 zář 2014 12:29

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Příspěvek od lukasxnet »

krytku jsem mel sundanou,byl tam bordel,a na rotoru byly prilepene ty magnety,tak jsem je nalepil ke krytce,a zkusil naprimo,a jen to tukne a nic to nedela,a kdyz jsem zkusil sundat ty tri srouby ,ze to vytahnu cele,tak my to nechtelo jit,hlavne se bojim ze to tam udelalo nejakou paseku jak to nefunguje,protoze mi pri rozjezdu zarachoti jako by to slo pres zuby,nejakej napad?
Frontera 2.2dti 85kw,frontera B 2,2 i 100kw
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Příspěvek od vlado007 »

Ten servomotor na prevodovke sa da vytahnut tak že ho musis nahnúť do jedne strany a tak "vaklanim" vystrčiť. A ešte veľký pozor na rozobratie tej prevodky kde sú kontakty. Keď to rozoberes a nezlozis presne tak ako to bolo bude ti to zle fungovat
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
lukasxnet
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 11 zář 2014 12:29

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Příspěvek od lukasxnet »

a da se nejak rucne vyradit ten predek?
Frontera 2.2dti 85kw,frontera B 2,2 i 100kw
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Příspěvek od vlado007 »

Ked vyberes ten servomotor tak manualne potiahnut tu radiacu vydlicu.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
lukasxnet
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 11 zář 2014 12:29

Re: Různé problémy při přiřazování přední nápravy (režimu 4x4)

Příspěvek od lukasxnet »

a nevite nekdo co muze delat to rachtani pri rozjezdu? jakoby zuby? diky
Frontera 2.2dti 85kw,frontera B 2,2 i 100kw
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“