Výměna manžet přední nápravy a sundávání homokineťáku

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Výměna manžet přední nápravy a sundávání homokineťáku

Příspěvek od Nimrod »

Tak a je tady článek o výměně manžety. http://www.offroad-frontera.com/html/te ... loosa.html
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Rosta

Příspěvek od Rosta »

...sem koukal, ze me ty manzety taky cekaj 8) Kde jsi je kupoval nove? ...bych se inspiroval a nedal nazrat tem vydriduchum v Opelu :) Dik.
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Manžety

Příspěvek od Nimrod »

Autokelly. Ale musíš si dát práci a najít manžetu podle průměru. Pasuje tam z isuzu.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Rosta

Příspěvek od Rosta »

....dik budu hledat, tem smejdum v Opelu takovy prachy nedam. Docela mi stacilo, ze manzeta na tunel kolem radici paky stala skoro 3k.
Uživatelský avatar
Shandor
Začínající diskutér
Příspěvky: 106
Registrován: 12 kvě 2005 19:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shandor »

Teď mi měnily tu manžetu v servise, a pasuje tam manžeta z Oktáfky TDI :D
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Příspěvek od Slaava »

Rosta píše:....dik budu hledat, tem smejdum v Opelu takovy prachy nedam. Docela mi stacilo, ze manzeta na tunel kolem radici paky stala skoro 3k.
Tuhle manžetu mám taky naprasklou, v Písku mi tudy nateklo dovnitř trochu bahna. :twisted:
Shandor píše:Teď mi měnily tu manžetu v servise, a pasuje tam manžeta z Oktáfky TDI :D
To myslíš manžetu na poloosu nebo na šaltrpáku? :wink:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Rosta

Příspěvek od Rosta »

...v oktafce nejsou 2 saltpaky vubec, natoz v jedne manzete, takze to asi bude ta poloosova
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Ha!

Příspěvek od Slaava »

To byl vtip, taky bych v Oktavce redukci nečekal. :lol:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Návštěvník

Re: Ha!

Příspěvek od Návštěvník »

pánové prosím!! nechávám si měnit spodní čepy-jsou hotový,roztrhaný.potřebuji informaci pro člověka který to bude dělat.chce vědět,zda-li je nutné povolovat poloosu a jestli celá výměna není moc náročná.děkuji magda
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Ano

Příspěvek od Slaava »

Myslím, že to bez vytažení poloosy nepůje. Podle mě vadí vytažení čepu i vytažení upínacích šroubů.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Rosta

Příspěvek od Rosta »

...ale extra narocny to neni. Chce to jen trochu trpelivosti a slusnej vercajk
Brytt cz
Začínající diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: 30 led 2006 11:53
Bydliště: Praha, Frontera-B 2.2 16V

Příspěvek od Brytt cz »

Chtěl bych touto cestou poděkovat Nimrodovi za návod k výměně manžet. Sice jsem je dělal na B fronteře, ale je to takřka stejné jako na A. Sice jsem bojoval s povolením některých čepů a nebo uvolněním závlaček, ale jinak to šlo. Je pravda, že v kryzové situaci bych to dokázal udělat jak píše Nimrod i bez heveru, ale zvednuté a zajištěné auto je přeci jenom pohodička. :roll:

:idea: :idea: :idea: Chtěl bych zde jenom dopsat drobný rozdíl oproti A fronteře.
Než začnete cokoli demontovat uvolněte elektroinstalaci na ABS a hlídání stavu opotřebení destiček.Nejdříve odpojte svorkovnici na horním rameni a po té odpáčte plíšky držící svazek. Pak ještě uvolněte šroub pod horním ramenem. Jde to dost špatně, je tam málo místa, ale práce se vyplatí. Jelikož není možnost rozpojení u čidla ABS, zamezíte tím tržení přívodních kabelů. Šroubek na čidle ABS nepovolujte, protože zároveň drží i kabeláž a napomáhá zabránit uržení svazku. Dále musíte uvolnit zásuvku na hlídání opotřebení.A to jenom pokud chcete uvolnit třmen brzdy a po té sundat kotouč. Jak ale psal Nimrod, není to nutné k výměně manžety.Potom už pokračujete dle návodu od NIMRODA.
A jako typ kde sehnat vnější manžetu:
AUTOKELLY- číslo: GO 661612B cena za kus cca. 230,- Kč
Honza

Příspěvek od Honza »

Kdyby jste měl někdo zájem tak dvě manžety mi zbyly, nechám je po 200,- za kus, jsou s mazivem i páskami ty na Isuzu. Než jsem je stihl vyměnit, prodal jsem Frontéru a tak tu mám ještě sadu šroubů na hlavu 2,3DTR a rám origo na A. Máte-li někdo zájem písněte na mail.
Na Jeepa mi nic z toho nepasuje. :D :D
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Šrouby a manžety

Příspěvek od Slaava »

Šrouby bych bral, kolik si za ně účtuješ? Popř bych vzal i ty manžety - ty moje jsou taky na spadnutí.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
PETR&JITKA
Začínající diskutér
Příspěvky: 338
Registrován: 18 srp 2005 21:43

Příspěvek od PETR&JITKA »

Tak mám za sebou výměnu vnějsí manžety, scháněl jsem na Fronteru v autodílech - 240,-Kč dodání 3 dny, ( 23mm, 77mm),koupil jsem na Oktavku tu větší - 400,- ihned ( 23mm, 85mm )už není gumová ale nějakej plast a je potřeba ji nahřát a při trošce dobrý vůle tam pásne taky. Demontáž poloosy v pohodě 4 šrouby na spodním čepu + volnoběžka.
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“