Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je sehnat

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Zdenek.Kalina@unient.cz

Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je sehnat

Příspěvek od Zdenek.Kalina@unient.cz »

Máte někdo zkušenosti s výměnou / dotežením ložisek zadní nápravy ?
Hučí mě pravá zadní strana ale nepodařilo se mě dostat k ložisku. Uvítal bych radu, jakým způsobem vyměnit nebo dotáhnout ložiska.

Díky
Zdeněk
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Ložiska

Příspěvek od Nimrod »

LOžiska na zadní nápravě se nedají dotáhnout. Musí se vymenit. U opelu stojí asi 10.000 lze tam dát náš rozmer s vysoustruženou podložkou a pak to chodí jako hodinky.
Mina

Příspěvek od Mina »

Zdravím,taky mi hučí ložiska zadní nápravy jaká je náhrada za orginál.Má Sportka stejná ložiska jako 5 dvéřová Frontera?Díky za radu.
Jan Lenz

Příspěvek od Jan Lenz »

Mina píše:Zdravím,taky mi hučí ložiska zadní nápravy jaká je náhrada za orginál.Má Sportka stejná ložiska jako 5 dvéřová Frontera?Díky za radu.
Jdou tam ložiska 6308 2Z + podložka (kroužek)7mm na vymezení vůle směrem do diferenciálu. Orig. je ložisko o 7mm širší, protože má v sobě gufero. Ale jsou to blbci. Když se na to podíváš v rozebraným stavu ta žasněš, protože ložisko je krytý proti oleji z dif. a ze strany vody a sajrajtu je vlastně jenom prachovka ložiska. Já jsem dal gufero 80x56x7 do přídržný pdložky ložiska před brzdový štít z vnější strany, tak, že je ložisko chráněný proti bordelu z venku. Šrouby M12 s 15m hlavou jsou taky zhovadilost, dej tam nový s 19. Ale než to rozebereš, to si smlsneš. Ani to nezkoušej bez autogenu. Rád se podělím o zkušenosti, tak když tak zavolej 603521664, nebo mail Honza
Igino
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 05 říj 2006 23:32
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Igino »

Chlapi a vydrží to potom to ložisko (keď je užšie) alebo užšie je len pretože nemá gufero ? Myslím tým Klasické guličkové 6308 ako píšete, neviem zatažitelnosti v axiále a radiále. Ten kto to tu už robil aké ste tam dali (značku) stačí ZKL alebo treba SKF ? Môže tu niekto uverejniť rozmery toho vymedzovacieho krúžku (viem akurát hrúbku)
Majte sa
Igino
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 05 říj 2006 23:32
Bydliště: Trnava

Zdroj ložisek zadní nápravy, správný rozměr za slušnou cenu!

Příspěvek od Igino »

Takže vyzerá to tak že som zohnal originál ložiská zadnej nápravy (Frontera A 2,3TD ložisko do poloosi). A cena 1900 Sk bez DPH !!! Malo by to byť originál MADE IN JAPAN a je to priamo od výrobcu (takže všeliaký nabalovači a nenormálne 1000% prirážky som obišiel. V piatok mi to má prísť takže nechcem dopredu oslavovať aby sa mi to nevypomstilo ale hneď jak to príde a nahodím to a vyskúšam a ak to bude pasovať ozvem sa aj s kontaktom na firmu kde si to môže každý kúpiť za normálnu cenu a netreba vyrábať podložky a guferá. :lol: :lol: :lol:
Igino
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 05 říj 2006 23:32
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Igino »

Ložisko má označenie (aspom na Frontere 2,3TD 1992 - 5dverová verzia)

KOYO 83C056

Objednať sa dá na Slovensku u firmy TDH Trading sro je to zastúpenie japonského výrobcu ložisiek KOYO a sídli v Prešove.
Web : http://www.koyo.sk
Človek s ktorým som telefonoval :
Ing. Slavomír Goliaš - 0905 73 28 54 s.golias@nextra.sk
Je to férový človek a velmi ochotný. Zohnal mi to behom 3 dní z nejakého velkoskladu z Maďarska.
Ložisko bolo originál, made in JAPAN aj s guferom a stieracím krúžkom.

Vela šťastia :lol:
Robo
Příspěvky: 14
Registrován: 17 lis 2006 23:32
Bydliště: Bratislava-SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robo »

no nazdar ja som sa tiez podojal rozobrat zadne naboje na frontere 2,4i A 5dverovej a mozem potvrdit ze tam ide take iste lozisko 83c056 KOYO ,alebo slovenske 6308 90x40x23 +gufero 80x58x7 +kruzok .tak zajtra idem objednat to KOYO
Som nový Frontacik ,mam Fronteru 5dv. 2,4i,rv.1994-v nadhernom prevedeni
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

to lozisko je romerove vcelku normal myslim ze 90/40 to by nebylo tak strasny ale problem je v tom ze ma sirku 31,5mm a to sem nasel snad jen jedno a cekacka asi 3 mesice.Tak sme tam narvali 90/40/33 a musela se udelat distancni mezivlozka kterou mi brousili na magnetce do pozadovaneho rozmeru.Nebyl sem primo u cele operace nemel sem cas ale byla to docela pakarna.Nejjednodusi je vytahnout poloosu a kouknout co tam mas.To je na chvilku.Jestli nemas ABS tak mas jeste vyhodu ze nemusis stahovat krouzek ABS.Pokud mas tak potes panbuh a chystej se na to ze to jinak nez pod lisem dolu nedostanes.Ani svajc nepomohl.Jinak to lozisko me na Mateze stalo cca 1.000 a origo chtel opel 9.000 Kc.Mateza by mela byt schopna vyrobit lozisko i nestandard ale chvili to trva ale cena je prizniva.Co se tyka kvality tak nevim zatim sem to vzdycky nejak vyresil jinak.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Tak zatím pouze informativně, dneska zakoupeno ložisko ZKL, označení 63082RS......... 164 Kč, gufero GP58x80x8......... 28 Kč, vymezovací podložka vytočena na soustruhu za cca 1,5 hodiny, včetně hledání materiálu a kafíčka :wink: , tak na to o víkendu nebo po Neděli skočím a pak dám zprávu, jak oprava dopadla a co to stálo, prozatím investice mizivá :D , za originál mi bylo řečeno 9 300 Kč na jedno kolo, jinak na Slovensku se nechá sehnat originál rozměr za 2 100 kč bez DPH, tak to by byla poslední záchrana, pokud by mi tam tohle nepáslo, jinak ložisko zadního kola u Frontery A, dlouhé provedení je stejné ať je v tom nafta nebo benzín,tak držte palec, ať se oprava podaří, současné náklady...... cca 200 Kč :wink:
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Jen jednomu tu nerozumím, pokud dáš ložisko uší,tak chápu, že ho do požadované síly vymezíš nejakou vytočenou podložkou, např, má být ložisko šíře 31,5mm, mám šířky 23mm, tak 8,5mm vymezím kroužkem, ale Paťas, cos tam vymezoval, když máš mít ložisko šíře 31,5mm a tys tam dal širší jak píšes 33mm, tak kam si ještě dával jakej vymezovací kroužek??? Vždyť už takhle si to musel mít o 2,5mm širší???? Tomu nerozumim??? :oops: :cry:
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

to je trochu slozitejsi.Lozisko tam jeste o kousek zaleze asi 1mm ale kdyz je sirsi tak musis mezi napravu a tu poloosu udelat asi 1mm vlozku z plechu aby si tam nemel diru.Zaroven se musi samozrejme profrezovat dira na cidlo ABS pac se posune asi o 1mm krouzek cidla ABS.Ja kdyz sem videl ty hovadsky lozska co tam byly tak sem ty 23mm siroky ihned zavrhnul.To proste nemuse vydrzet .Jestli maj na slovensku originaly za 2100 tak do toho bych sel.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

ABS tam nemám, nevím, co myslíš tim místem mezi nápravu a poloosu, tím myslíš dosedací stěnu na kterou ložisko dosedá??? To 23 mm to vydrží, o to strach nemám, jen nechápu, kam si dával ještě podložku když už i tak si měl ložisko širší?
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Ahááááá, ty myslíš, ten kroužek pak převléct přes tu šířku co po nalisování ložiska přečuhuje ven?
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

neee kurna jak bych ti to nejjednoduseji vysvetlil.Asi tak kdyz vytahnes poloosu tak na ni mas nalisovany jistici krouzek a za tim je lozisko.Ber to smerem od tisicihranu co je v difu.Pokud je lozisko sirsi tak mi kouka o 1mm z napravnice(to je ta trubka ktera zustane na aute a do ni se strka poloosa jinak tomu rikaj most zadni napravy).No a ja tam musel mezi pozici 10 a most napravy udelat mezivlozku.Ty budes mit to podle prvniho obrazku tak snad ti to trochu pomuze :D
Podivej se na obrazek zkusil sem ho v rychlosti trochu popsat.
http://www.repair.cz/patrik/offroad/fro ... i_Acko.png
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“