Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je sehnat

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Uživatelský avatar
palto111
Začínající diskutér
Příspěvky: 400
Registrován: 12 lis 2010 11:26
Bydliště: furt v garáži pod autom inak Banska Bystrica- frontera 2,3td 1996

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od palto111 »

no veď toto :roll:
Palo Banska Bystrica Opel Frontera 2,3TD 1996
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od Janeš Petr »

palto111 píše:náprava hotová.to bol pôrod.
nové ložisko-150eur. a pri tej príležitosti sa vymenili aj brzdové čeluste.-45eur.nový olej do diferaku-20eur.
robil mi to švagor.doma by som to ložisko nezvladol.
dúfam že to je na tento rok všetko. :twisted:
a vyčistil jsi i odvzdušnění nápravy ? já jen abys to nedělal za měsíc znova :idea:
bordelem zaroste jak ten ventilek na konci, tak ta trubička, co je našroubovaná do víka rozvodovky a pak to hrne olej cestou nejmenšího odporu - guferama ložisek kol a kardanu
Uživatelský avatar
palto111
Začínající diskutér
Příspěvky: 400
Registrován: 12 lis 2010 11:26
Bydliště: furt v garáži pod autom inak Banska Bystrica- frontera 2,3td 1996

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od palto111 »

no tak to ma nenapadlo :oops:
zajtra vojdem pod auto a pozriem to.treba to aj odvzdušniť alebo len vyčistiť? alebo čo. je to tu niekde vo vlákne rozoberané? nenašiel som nič.
keďže je tam odvzdušnovak tak s toho dedukujem že tam môže nastať nejaký pretlak ktorý musí von?
každopádne dík za radu!
Palo Banska Bystrica Opel Frontera 2,3TD 1996
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

oddech skříně rozvodovky - nápravy

Příspěvek od Slaava »

palto111 píše:no tak to ma nenapadlo :oops:
zajtra vojdem pod auto a pozriem to.treba to aj odvzdušniť alebo len vyčistiť? alebo čo. je to tu niekde vo vlákne rozoberané? nenašiel som nič.
keďže je tam odvzdušnovak tak s toho dedukujem že tam môže nastať nejaký pretlak ktorý musí von?
každopádne dík za radu!
Ne, je to jenom taková hadička, nasazená na koleno, který je tuším na nápravnici napravo od krabice rozvodovky (diferenciálu). Hadička vede nahoru na rám aby se tudy nenabírala voda, když člověk jede humusem. Na konci je takovej plastovej záslep, kterej na tom má volně sedět aby skrz něj moh proudit vzduch ale ne bordel. Nic se neodvzdušňuje, má to plnit tu funkci, že když se vlivem změny teploty mění objem vzduchu v nápravě, tak aby tudy vzduch šel ven nebo dovnitř podle potřeby - bez toho (nebo když je tohle ucpaný) by v nápravě vznikal podtlak nebo přetlak. Ten by se pak vyrovnával přes gufera nebo v extrémním případě přes těsnení víka - jenže při přetlaku (při ohřátí nápravy) by s sebou tlak bral i olej.

Zkontroluj jestli to nemáš ucpaný. Nejčastěji bejvá ucpanej ten plastovej vrchlík, koukni ale na všecho, vč. toho kolene na nápravnici.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
palto111
Začínající diskutér
Příspěvky: 400
Registrován: 12 lis 2010 11:26
Bydliště: furt v garáži pod autom inak Banska Bystrica- frontera 2,3td 1996

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od palto111 »

díííky.určite to pozriem.
Palo Banska Bystrica Opel Frontera 2,3TD 1996
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od Janeš Petr »

já měl zarostlou korozí a zaschlým olejem hned tu trubičku, co je našroubovaná na víko diferáku. hadička a ventilek byla průchozí. jinak ten ventilek v plastové čepičce je jednosměrný. tlak tudy může z nápravy ven ale nasávat musí náprava přes gufera. dělá se to i kvuli tomu, že když už někde něco vlhne, podtlak částečně stahne olej zpátky
františek
Příspěvky: 3
Registrován: 19 čer 2011 11:24

Hlučnost zadní nápravy

Příspěvek od františek »

Na Fronteře B ujeto 155 tis. km se od 40 km rychlosti pravidelně objevil zvuk připomínající odírání se plechu v jednom místě brzdového bubnu zadní nápravy. Do rychlosti 40 km se nic neozývalo! Problém byl v určení příčiny. Mě se zdálo, že je to pravé kolo zadní nápravy, manželka to potvrdila a ta má sluch !Kamarád se sousedem se přikláněli k levé straně.Pak jsem to slyšel jednou zprava, jednou zleva.Rozhodl jsem se nejprve rozebrat a vyčist pakny a bubny ruční brzdy včetně destiček. Nic jsem neshledal. Vše bylo po starém. Při volném otáčení kol rukou žádný náznak vady ložiska ani hluk. Po té jsem to vyzkoušel při vyheverovaném zadku, využití motoru a zařazení rychlosti do 40 km nic, nad 40 km výše hlučnost se začala projevovat ale které kolo, to se nedalo opět přesně určit. Následovala demontáž zadních kol a využití motoru se zařazením až 3. rychlostního stupně - vysledek zase nejistota. Doposud byla hlučnost zjišťována sluchem u bubnu kola z podlahy dílny. Střídali jsme se u poslechu hlučnosti 3. Po té mě napadlo aby někdo vlezl do montážní jámy a poslechl to tam. Do rychlosti 40 km rychlosti opět bez hluku,absolutně nic, ani hmatem nebylo cítit žádné chvění, nad 40 km rychlosti okamžitý výsledek pravé ložisko !Jak to bylo snadné! Stetoskosp mě napadl hned, když se nedalo přesně určit co hlučnost způsobuje ale kde ho hned sehnat? Vím, že podobná zařízení jsou již desítky let na určování zdroje hluku v převodovkách různých strojních zařízení až do velikosti lodních motorů.Tím že jsem postupoval takto, celé dopoledne jsem měl s kamarády o zábavu postaráno. Výměna, koupě ložiska a montáž díky tomuto fóru již byla hračkou.
petr hejtmanek
Příspěvky: 1
Registrován: 25 kvě 2012 16:53

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od petr hejtmanek »

ahoj mohli byste mi poradit jake loziska na zadek pro fronteru 2.2dti 1999 .sport rs x22 dth a kde je koupit dik za odpoved
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od vlado007 »

Nazdar. Obavam sa ze jedine original.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od Janeš Petr »

...pokud neplatí tenhle příspěvek - viewtopic.php?f=21&t=149&start=15#p38187
Uživatelský avatar
BUFU 2,3 Č.Krumlov
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 522
Registrován: 04 lis 2008 19:43
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od BUFU 2,3 Č.Krumlov »

Tak jsem v tom,včera vylítl olej,dneska ráno telefon do autodílů ve 2hod odpoledne ložisko v Č.K za cenu 2200kč i s kroužkem :wink: Ted to jenom vyměnit :grin: :grin:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od Janeš Petr »

vyfoť tu krabičku s ložiskem a dej to sem
Uživatelský avatar
BUFU 2,3 Č.Krumlov
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 522
Registrován: 04 lis 2008 19:43
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od BUFU 2,3 Č.Krumlov »

:grin:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
BUFU 2,3 Č.Krumlov
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 522
Registrován: 04 lis 2008 19:43
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od BUFU 2,3 Č.Krumlov »

eště že máme Janeše :grin:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Ložiska zadní nápravy - vůle a jejich výměna, kde je seh

Příspěvek od Janeš Petr »

ještě že jsou všichni tak šikovní, že jim to můžu pomáhat spravovat jen od klávesnice :grin:
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“